Reklama

Niedziela Wrocławska

Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy

Kurs formacyjny dla ojców i synów

Cielętniki nieopodal Oleśnicy stały się miejscem formacji w ramach kursu rozwijania kompetencji społecznych pt."Ojciec i Syn".

Mat. Organizatorów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Celem kursu było pogłębienie wiedzy i umiejętności w zakresie budowania relacji między ojcem i synem. W programie kursu znalazły się warsztaty z "Horse coachingu", identyfikacji własnych emocji w kontekście doświadczania miłości ojcowskiej i synowskiej, komunikacji międzypokoleniowej. Kurs zakończony został swoistym sprawdzianem umiejętności pracy w zespole na tak zwanej pętli taktycznej, gdzie już nie tylko w parach, ale w całym zespole wszyscy mężczyźni mieli okazję zweryfikować swoje kompetencje przywódcze, których dzisiejsze społeczeństwo tak bardzo potrzebuje.

Dużym wyzwaniem były również zajęcia z survivalu realizowane w należącym do stadniny koni lasku w ramach, których ojcowie wraz z synami zapoznawali się i wykonywali praktycznie czynności związane z przygotowaniem do bytowania w terenie przygodnym, w tym budowanie schronienia, przyrządzanie posiłku czy pozyskiwanie wody.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W czasie kursu, niedzielnego poranka sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył ks. Wojciech Bujak, duchowy opiekun wspólnoty Miłość Pańska oraz wikariusz parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Oleśnicy. Ojcowie i synowie byli po spędzonej w lesie nocy.

Jak podkreśla jeden z ojców, “wartością dodaną w kursie był również duchowy charakter wykonanej pracy przez uczestników, którzy mogli w jego trakcie odnieść się do znaczenia wiary w życiu człowieka, miłości ojcowskiej Boga do człowieka, nawiązać w swoich rozważaniach nie tylko do zadań, jakie spoczywają na ojcach w relacji z synami, ale także synów w relacji do ojców.”

Myślą przewodnią bowiem dla organizatorów kursu, zainspirowanych słowami Pana Jezusa: „„Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn” (Mt 11,27), było zarówno pogłębienie świadomości ich uczestników dotyczącej roli ojca, a więc ojcowanie, jak i synów, czyli "synowanie", co często jest niedoceniane w naszych rodzinach.

Reklama

Dobrym podsumowaniem całego wydarzenia jest opinia jego uczestników: całe przedsięwzięcie odbywało się w duchu wiary i miłości, wzajemnego szacunku i zrozumienia. „Myślę, że był to piękny czas, który na długo zapamiętam ja oraz mój syn.”

W kursie wzięli udział ojcowie i synowie z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy, a także z parafii śś Apostołów Piotra i Pawła w Świebodzicach, której proboszcz ks. Tadeusz Chlipała był inspiracją dla organizatorów tego kursu. Kurs odbył się m.in. dzięki życzliwości gospodarzy stadniny koni i jednocześnie liderów Stowarzyszenia Klub Jeździecki “Siwek”, Barbary Szymczak i prof. Andrzeja Langego, zajęcia odbywały się w pięknej scenerii trzebnickich wzgórz.

2024-06-12 14:32

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapelan policji: zabija nie prędkość, ale bezmyślność

2024-07-20 18:11

[ TEMATY ]

wypadek

pixabay.com

- To nie prędkość, jak niektórzy mówią, zabija. Nieprawda! Złe drogi nie zabijają. Takie czy inne przepisy nie zabijają. Zabija bezmyślność - powiedział portalowi Polskifr.fr ks. Bogdan Zagórski, duszpasterz policji w garnizonie lubelskim. Rozpoczyna się 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. O bezpieczeństwo na drodze warto zadbać nie tylko w wakacje.

Jak podkreślił ks. Bogdan Zagórski, konieczne jest uświadamianie kierowców, że „wykroczenie jest nie tylko przekroczeniem przepisów ruchu drogowego, ale również wykroczeniem w sferze moralnej, czyli przeciwko piątemu przykazaniu: nie zabijaj, nie zagrażaj życiu i zdrowiu swojemu i innych”.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2024 r.

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Prof. Bralczyk: dajmy językowi się rozwijać, ale nie głośmy chwały feminatywów

2024-07-21 10:10

[ TEMATY ]

język polski

Adam Koprowski

Prof. Jerzy Bralczyk

Prof. Jerzy Bralczyk

Dajmy językowi się rozwijać, ale nie głośmy chwały feminatywów, bo przecież nie na tym polega nasz stosunek do płci – powiedział PAP prof. Jerzy Bralczyk, językoznawca.

PAP: Dzień dobry, panie profesorze. A może powinnam raczej powiedzieć dobry wieczór?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję