Reklama

Niedziela Wrocławska

Rejonowe Spotkania Synodalne [Zaproszenie]

W najbliższym czasie odbędą się spotkania rejonowe w ramach II Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. Dla dekanatów Trzebnica, Milicz, Prusice, spotkanie odbędzie się już jutro tj. pt. 14 czerwca w Koniowie, a ostatnie z takich spotkań dekanalnych dla dekanatów Wrocław Katedra o Wrocław - Sępolno, odbędzie się w kościele pw. św. Rodziny we Wrocławiu [20 czerwca 2024].

Tomasz Lewandowski

Podczas katechezy w kościele NMP na Piasku

Podczas katechezy w kościele NMP na Piasku

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podczas spotkania będzie czas na modlitwę, wysłuchanie konferencji, a także rozmowy w ramach agapy. Tematem przewodnim będą słowa Maryi z Kany Galilejskiej “Uczyńcie wszystko, co Wam powie Syn”. Podczas spotkania przedstawiony zostanie także kalendarium synodalne i plan na ten czas, a także omówiony zostanie harmonogram prac zespołów synodalnych i wskazana zostanie forma, w jakiej można się w synod zaangażować.

Poniżej prezentujemy miejsca i czas rejonowych spotkań synodalnych:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

14 czerwca [piątek]:

19:00 - Dekanaty: Trzebnica, Milicz, Prusice - Kościół pw. NMP Królowej Polski w Koniowie

17 czerwca [poniedziałek]:

19:00

Dekanaty: Strzelin, Ziębice, Wiązów, Borów - Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Henrykowie

Dekanaty: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Wrocław Krzyki - Kościół pw. NMP Matki Bożej Bolesnej w Świątnikach [parafia Nasławice]

Dekanaty: Wrocław Śródmieście, Wrocław Południe - Kościół pw. św. Stanisława Kostki we Wrocławiu

Dekanaty: Wrocław Kozanów, Wrocław Osobowice - Kościół pw. Odkupiciela Świata we Wrocławiu

19:15

Dekanaty: Środa Śląska, Miękinia, Wrocław Leśnica - Kościół pw. św. Wawrzyńca w Wilkszynie

Dekanaty: Wołów i Brzeg Dolny - Kościół pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie

Dekanaty: Góra Wschód i Zachód - Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze

Dekanaty: Oleśnica Wschód, Oleśnica Zachód, Wrocław Psie Pole - Bazylika pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy

19:30

Dekanaty: Oława, Jelcz-Laskowice, Wrocław Wschód - Kościół pw. św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego

Dekanaty: Brzeg Północ i Południe - Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu

Dekanaty: Namysłów Wschód i Zachód - Kościół pw. śś. Piotra i Pawła w Namysłowie

Reklama

20 czerwca [czwartek]

19:00 - Dekanaty: Wrocław Katedra, Wrocław Sępolno - Kościół pw. św. Rodziny we Wrocławiu

2024-06-13 15:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Parolin w Berdyczowie: błagamy o cud pokoju dla umęczonej Ukrainy!

2024-07-21 11:35

www.vaticannews.va

W trzecim dniu swego pobytu na Ukrainie, kard. Pietro Parolin nawiedził Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie. Na prośbę papieża Franciszka, przewodniczył tam uroczystej Eucharystii będącej zwieńczeniem pielgrzymki katolików obrządku łacińskiego do tego narodowego sanktuarium maryjnego, które dziś zostało podniesione do rangi bazyliki mniejszej. Papieski legat modlił się dla Ukrainy o „cud tak bardzo upragnionego pokoju”, podkreślając, że „dla Boga nie ma nic niemożliwego”.

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej podkreślił, że przebywa jako legat Ojca Świętego Franciszka, który zechciał go posłać na uroczystości w Berdyczowie, aby zapewnić, że podziela smutek Ukraińców i nosi w sercu ich ukochany kraj, a także chce im też okazać szczególną bliskość i przekazać swe błogosławieństwo. Kard. Parolin przypomniał, że sanktuarium w Berdyczowie, wraz z tym w Zarwanicy, stało się centrum duchowym katolickiej Ukrainy. Wznosi się stąd błaganie do Boga o to, „co w oczach wielu wydaje się niemożliwe, o cud: cud tak bardzo upragnionego pokoju!”.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: Maria Magdalena apostołką nadziei

[ TEMATY ]

audiencja

św. Maria Magdalena

pl.wikipedia.org

O Marii Magdalenie, jako apostołce nowej i wspanialszej nadziei, mówił papież Franciszek m.in. podczas audiencji w 2017 r. Ojciec Święty podkreślił, że w godzinie płaczu i opuszczenia usłyszała ona zmartwychwstałego Jezusa, wzywającego ją po imieniu, aby z sercem pełnym radości poszła i głosiła: „Widziałam Pana” (w. 18).

Oto tekst papieskiej katechezy w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Kult św. Maksymiliana w dekanacie Gubin coraz większy

20 lipca do kościoła w Wężyskach wprowadzono relikwie św. Maksymiliana Kolbego i ogłoszono go współpatronem Ochotniczej Straży Pożarnej w całym dekanacie.

Po niespełna 85 latach od historycznej obecności o. Maksymiliana Marii Kolbego w obozie internowania Stalag IIIB Amtitz, czyli na terenie dzisiejszych Gębic koło Gubina, kult tego świętego męczennika się poszerza. Wyrazem tego była uroczystość patronalna kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Wężyskach (parafia Chlebowo) i wprowadzenie do świątyni relikwii św. Maksymiliana, którego dokonał biskup pomocniczy Adrian Put. – Proboszcz z Chlebowa, ks. Henryk Laszczowski, chciał, aby w Wężyskach uczcić św. Maksymiliana – mówi ks. Piotr Wadowski, zaangażowany w propagowanie kultu św. o. M. Kolbego. Na uroczystość przybył franciszkanin br. Janusz Kulak, prezes OSP w Niepokalanowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję