Reklama

Niedziela w Warszawie

Studio radiowo-telewizyjne UKSW otwarte

W tym roku przypadające 28 maja święto Uniwersytetu zbiegło się z uroczystym otwarciem studia radiowo-telewizyjnego

Oficjalna nazwa brzmi: Pracownia Podstawowych Technik Radiowo-Telewizyjnych im. Ks. Prof. A. Lewka. Powstała w ubiegłym roku na Wydziale Teologicznym UKSW w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa. Teraz, 28 maja, została uroczyście poświęcona przez kard. Kazimierza Nycza.

– W pracowni są prowadzone głównie zajęcia dydaktyczne dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej, dzięki czemu są oni znacznie lepiej przygotowani do pracy dziennikarskiej, zwłaszcza w telewizji – podkreśla dr Małgorzata Laskowska, koordynator pracowni.

Przewidziane są tam również szkolenia medialne dla dziennikarzy, polityków, rzeczników prasowych, pracowników public relations, trenerów, nauczycieli, wykładowców oraz duchowieństwa (więcej informacji na stronie: www.media.uksw.edu.pl).

Podczas uroczystości rektor UKSW – ks. prof. Stanisław Dziekoński przypomniał, że tegoroczne święto uczelni przypada w roku wielu ważnych dla Polaków rocznic, m.in. pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu. – Nie byłoby tych wyborów, albo znacząco zostałyby przesunięte w czasie, gdyby nie Kościół w Polsce, dający moralne i logistyczne wsparcie dla zmian społecznych i politycznych, kierowany przez długie lata komunizmu przez Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jesteśmy dumni z tak wspaniałego Patrona, który obliguje całą naszą społeczność akademicką do rzetelnej pracy i wierności ideałom, którymi sam się kierował – mówił ks. rektor Dziekoński. Pracownicy UKSW otrzymali też odznaczenia państwowe, a także medale Komisji Edukacji Narodowej. Natomiast pracownikom Wydziału Teologicznego UKSW wręczono nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS w kategorii multimedia.

2014-06-05 10:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

ŚDM na antenach TVP. Sprawdź szczegóły!

Pełna oferta programowa Telewizji Polskiej związana ze Światowymi Dniami Młodzieży została zaprezentowana podczas konferencji Prezesa TVP Jacka Kurskiego. Wyjątkowym gościem konferencji był abp Stanisław Gądecki – metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaproszony przez prezesa TVP Jacka Kurskiego. Spotkanie poprowadził ks. Rafał Sztejka, kierownik Redakcji Audycji Katolickich. Światowe Dni Młodzieży to jedno z największych wydarzeń medialnych pod względem zaangażowania środków i rozmachu przedsięwzięcia w historii Telewizji Polskiej.

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Niedziela Ogólnopolska 48/2007, str. 22-23

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

TER

Św. Mikołaj, patron kościoła

Św. Mikołaj, patron kościoła

Niegdyś święty biskup z Myry był jednym z ważniejszych świętych chrześcijaństwa. Dziś stał się „świętym komercji”. Współczesność odarła go z ornatu, z głowy zdjęła mitrę i zabrała pastorał.

„Świętego krasnala” - jak nietrudno zgadnąć - wymyślili amerykańscy specjaliści od reklamy. Dziś byśmy powiedzieli, że to taki święty po obróbce w McDonald’s

CZYTAJ DALEJ

Kraków/ Kierowniczka z IKEI uniewinniona;zapadł prawomocny wyrok

2022-12-06 18:26

[ TEMATY ]

Ikea

pixabay.com

Sąd Okręgowy w Krakowie w postępowaniu apelacyjnym podtrzymał wyrok sądu rejonowego, który uniewinnił Katarzynę N. oskarżoną o dyskryminację wyznaniową przy zwolnieniu jednego z pracowników. Wyrok jest prawomocny. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga nie wyklucza skierowania kasacji.

Chodziło o zwolnienie pracownika, który na wewnętrznym forum firmy zamieścił wpis krytykujący środowiska LGBT.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję