Reklama

Niedziela Sandomierska

MULUNGU AKUDALI SENI – Niech Ci Bóg błogosławi

Po raz ósmy gościł w Polsce zespół „Claret Gospel”. Jego członkami są młodzi chrześcijanie z Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy śpiewem i tańcem wielbią Boga. Tegoroczna ewangelizacja wybrzmiewać będzie pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”.

Zespół do tej pory gościł w 22. polskich diecezjach, dając ponad 80 koncertów – przejechali w Polsce ponad 12 tys. km. Jak sami mówią chcą: – Śpiewem i tańcem dawać żywe świadectwo wiary, nadziei i miłości. Wielkie katedry, bazyliki i małe kościółki są za każdym razem świadkami żywej, pełnej entuzjazmu i radości wiary młodego Kościoła afrykańskiego. Założycielem, opiekunem i animatorem zespołu od 11 lat jest o. Roman Woźnica CMF, klaretyn.

2 sierpnia w parku przy Muzeum Kard. Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej odbył się koncert Zespołu. Na występ przybyło ponad 350 osób, wśród nich bp Edward Frankowski. Dyrektor Muzeum Dariusz Bździkot przywitał przybyłych gości i przedstawił zespół z Wybrzeża Kości Słoniowej oraz wakacyjną grupę muzyczną powstałą przy Muzeum, która podczas wakacji przygotowywała się do tego występu pod kierunkiem Ewy Śliwińskiej. Grupa młodych artystów podczas koncertu wykonała dwa utwory wraz z grupą „Claret Gospel”. W tym dniu mogliśmy posłuchać też solowego występu Pauliny Kodyry, licealistki związanej z Muzeum. Zespół „Claret Gospel” podczas koncertu porwał publiczność do wspólnego tańca przypominając, że możemy chwalić Boga także poprzez taniec i śpiew.

Reklama

Bp Edward Frankowski przywitał i zaprosił do wystąpienia na scenie obecną na spotkaniu s. Sarę Rejman ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, która od trzech lat pracuje w misji w Chilanga, k. Lusaki. – Obecnie przebywam na pierwszym od rozpoczęcia swojej pracy misyjnej urlopie w Polsce. W Zambii, wspólnie z sześcioma innymi siostrami prowadzę hospicjum dla chorych na AIDS, które niesie pomoc 2,6 tys. pacjentom. Na terenie misji znajdują się także trzy przedszkola i dwie szkoły, do których uczęszcza ok. 500 dzieci oraz przychodnia dla chorych na gruźlicę. – opowiadała nam s. Sara. Zgromadzenie prowadzi na terenie Zambii trzy misje. Ostatnio Siostry zostały zaproszone do prowadzenia czwartej placówki misyjnej na terenie diecezji Chipata.

Fundacja im. kard. Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic", jak zawsze otwarta na misjonarzy, misje i ich przyjaciół, zaprasza ponownie za rok na koncert zespołu „Claret Gospel", a w ciągu roku do zwiedzania Muzeum Kardynała.

2014-08-28 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Helokanie południa” – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wyrusza w trasę koncertową na południe Europy

[ TEMATY ]

Śląsk

zespół

Archiwum Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” tańczy i śpiewa na całym świecie

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” tańczy i śpiewa na całym świecie
CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Mężnie wyznawać wiarę

2022-11-27 17:31

Ks. Michał Powęska

W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu odbyły się rekolekcje powołaniowe.

Dwunastu młodych mężczyzn odbywało ćwiczenia duchowe, mające pomóc rozeznać powołanie życiowe oraz pomóc umocnić wiarę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję