www.szturmujemyniebo.pl już działa. Jego celem jest otoczenie modlitwą dzieci dotkniętych chorobą, niepełnosprawnością oraz tych, których życie jest bezpośrednio zagrożone, także dzieci jeszcze nienarodzonych."/>

Reklama

Niedziela Częstochowska

„Szturmujemy niebo” dla chorych dzieci

Niedziela częstochowska 7/2015, str. 1

[ TEMATY ]

dzieci

modlitwa

Agnieszka Mikołajczyk

Spotkanie koordynatorów portalu w parafii pw. św. Michała Archanioła w Blachowni

Spotkanie koordynatorów portalu w parafii pw. św. Michała Archanioła w Blachowni

Portal www.szturmujemyniebo.pl już działa. Jego celem jest otoczenie modlitwą dzieci dotkniętych chorobą, niepełnosprawnością oraz tych, których życie jest bezpośrednio zagrożone, także dzieci jeszcze nienarodzonych. Organizatorzy portalu podkreślają, że wszystkie zgłoszone na portal dzieci będą objęte modlitwą tzw. aniołów, czyli osób, które zgłosiły wolę odmawiania codziennej modlitwy – 7 razy „Ojcze nasz” lub 3 razy „Zdrowaś Maryjo” w intencji dzieci. – Również raz w miesiącu w intencji podopiecznych będzie odprawiona Msza św. oraz nowenna do św. Dominika Savio, który jest patronem duchowym portalu – mówią koordynatorzy projektu i dodają: – Chcemy dotrzeć do szpitali, hospicjów, parafii i wszędzie tam gdzie chorym dzieciom potrzebne jest modlitewne wsparcie.

Osoby, które znają dziecko potrzebujące modlitwy, są rodzicami chorego dziecka lub po prostu chcą modlić się za chore dzieci, mogą wysłać swoje zgłoszenie na adres: aniolowie@szturmujemyniebo.pl lub SMS na nr tel.: 884-788-453, podając w treści swoje imię, miejsce zamieszkania (miasto i województwo) oraz numer telefonu.

Twórcy portalu chcą rozpowszechnić to wielkie Dzieło Modlitwy m.in. poprzez akcję plakatową, z którą chcieliby dotrzeć do szpitali, hospicjów, parafii i wszędzie tam, gdzie chorym dzieciom potrzebne jest modlitewne wsparcie. W ramach promocji dzieła rozdanych już zostało 2 tys. obrazków ze św. Dominikiem Savio i z modlitwą w intencji dzieci, których życie jest zagrożone.

Inicjatywę wspiera również bp Antoni Długosz, który w liście do twórców tego dzieła modlitewnego napisał m.in.: „Z wielką radością i nadzieją przyjąłem inicjatywę rodziców chorych dzieci pod wdzięczną nazwą «Szturmujemy niebo». Jest to projekt, którego celem jest modlitwa za wszystkie dzieci naznaczone stygmatem cierpienia oraz za ich bliskich. Wiele rodzin boryka się z tym problemem i bardzo często brakuje im sił oraz motywacji do tego, aby tym zadaniom sprostać. Myślę, że pomysł zyska aprobatę wielu ludzi dobrej woli (nazwanych przez autorów projektu aniołami), wrażliwych na cierpienie i otwartych na udzielenie wsparcia wszystkim tym, którzy tego najbardziej potrzebują” – napisał bp Długosz. Więcej informacji znajduje się na: www.szturmujemyniebo.pl.

2015-02-12 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Startuje całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy

[ TEMATY ]

dzieci

problemy

Adobe.Stock.pl

Przemoc ze strony rówieśników, dyskryminacja, hejt w szkole i internecie. Brak zrozumienia przez dorosłych. Odebrana przez epidemię swoboda... Dramaty, które przeżywają młodzi ludzie, narastają błyskawicznie. Na pomoc medyczną trzeba długo czekać, ale wiele problemów można rozwiązać zwykłą rozmową. Od dziś działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 i specjalny czat internetowy - darmowa poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży.

„Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, stałeś się celem ataku w internecie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Nie jesteś sam. Zadzwoń pod darmowy numer 800 12 12 12 lub napisz na internetowym czacie. Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiać ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać anonimowy. Eksperci pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, gdzie znaleźć konkretne wsparcie” – zachęca Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek wyjaśnia: homoseksualizm nie jest przestępstwem, lecz grzechem

2023-01-28 12:31

[ TEMATY ]

homoseksualizm

LGBT

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Każdy akt seksualny poza małżeństwem jest grzechem – przypomniał Ojciec Święty w napisanej wczoraj, 27 stycznia notatce posłanej do amerykańskiego jezuity Jamesa Martina – czołowego duszpasterza osób homoseksualnych w USA.

Słowa Franciszka w wywiadzie dla Associated Press z 24 stycznia, gdzie wyraźnie stwierdził, że homoseksualizm nie jest przestępstwem, a ustawy penalizujące homoseksualizm są „niesprawiedliwe” zostały okrzyknięte przez obrońców LGBTQ kamieniem milowym, który pomoże zakończyć prześladowania i przemoc wobec osób LGBTQ. Ale jego odniesienie do „grzechu” wywołało pytania, czy uważa, że samo bycie gejem jest grzechem. Ks. James Martin, amerykański jezuita, który prowadzi w USA posługę Outreach dla katolików LGBTQ, poprosił papieża Franciszka o wyjaśnienia, a następnie opublikował w piątek na stronie internetowej Outreach odręczną odpowiedź papieża .

CZYTAJ DALEJ

70. Światowy Dzień Chorych na Trąd

Choć trąd można wyleczyć, to chorzy wciąż dotknięci są wykluczeniem społecznym. 75 proc. z nich mieszka w Indiach. Tym, co może zmienić ich sytuację, to solidnie prowadzone badania w celu wczesnego wykrycia choroby oraz edukacja społeczeństwa - powiedziała PAP dr Helena Pyz pracująca od 34 lat w Ośrodku Rehabilitacji Trędowatych w Jeevodaya w Indiach.

W ostatnią niedzielę stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Chorych na Trąd, ustanowiony w 1954 r. przez Raoula Follereau, francuskiego podróżnika i pisarza zaangażowanego w pomoc chorym na trąd.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję