Reklama

Niedziela Sandomierska

25 lat janowskiej „Trójki”

Niedziela sandomierska 7/2015, str. 7

[ TEMATY ]

szkoła

Andrzej Bucior

Publiczna Szkoła Podstawowa w Janowie Lubelskim 28 stycznia obchodziła jubileusz 25-lecia istnienia. Uroczystości rozpoczęto Mszą św. sprawowaną w kościele św. Jadwigi Królowej pod przewodnictwem ks. Jacka Staszaka. W homilii ks. Staszak podkreślił wielką rolę szkoły w wychowaniu młodego pokolenia.

Dalsze uroczystości odbyły się w budynku szkoły. – Obecnie jest to jedyna Szkoła Podstawowa w Janowie. Pozostałe z powodu zmniejszającej się liczby dzieci zostały zlikwidowane. Nie mniej jednak nasza szkoła po dziś dzień przez wielu nazywana jest „Trójką” – podkreśla Krystyna Ćwiek – dyrektor placówki. Pośród wielu przybyłych gości byli przedstawiciele władz miasta i powiatu, dyrektorzy szkół, wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie, emerytowani nauczyciele, pracownicy oraz pierwszy dyrektor szkoły Zygmunt Tylus. Jubileusz był także okazją do podziękowania wszystkim, którzy tworzyli i tworzą obecnie szkołę. Jubileusz zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów. Artyści ukazali 25-letnią historię szkoły w bardzo oryginalny sposób. W przygotowanym przez nauczycieli i uczniów przedstawieniu zaprezentowano najważniejsze wydarzenia z historii placówki, do których niewątpliwie można zaliczyć: rok 1989 – rozpoczęcie nauki w szkole, rok 1992 – nadanie szkole imienia Jana Zamoyskiego, oraz stworzenie w szkole oddziałów integracyjnych.

2015-02-12 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: batalia o tożsamość szkół katolickich

[ TEMATY ]

szkoła

USA

ontrastwerkstatt/fotolia.com

Osoba żyjąca w homoseksualnym związku nie może być częścią kadry mającej formować młodzież w katolickich szkołach. Zatrudnianie człowieka postępującego niezgodnie z nauką Kościoła o małżeństwie, godzi w katolicką tożsamość. Stanowisko to wyraziła archidiecezja Indianapolis w Stanach Zjednoczonych, na której czele stoi abp Charles C. Thompson.

Działania ordynariusza archidiecezji spotkały się z krytyką również w środowiskach katolickich. Jak podają ostatnie statystyki Centrum Badawczego Pew, ponad 60 proc. osób uważających się za katolików, popiera tzw. małżeństwa jednopłciowe. „Prawda nie jest determinowana opinią większości” – powiedział abp Thompson. „Kościół od 2 tys. lat naucza, że małżeństwo z natury jest zaplanowane przez Boga jako związek jednej kobiety i jednego mężczyzny” – dodał hierarcha.

CZYTAJ DALEJ

Pogrzeb kapłana w Janowicach Wielkich

2022-12-06 14:56

[ TEMATY ]

pogrzeb kapłana

Janowice Wielkie

ks. Piotr Suska

ks. Piotr Nowosielski

W pierwszy czwartek miesiąca, 1 grudnia 2022 r., rozeszła się w diecezji wieść, o śmierci ks. Piotra Suski, proboszcza parafii w Janowicach Wielkich i Radomierzu. Ks. Piotr, został odwołany do wieczności w 46. roku życia i 21. roku kapłaństwa. Zmarł w szpitalu w Jeleniej Górze.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele pw. Chrystusa Króla w Janowicach Wielkich, 5 grudnia, pod przewodnictwem biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, w gronie prawie 50. koncelebransów, rodziny i bardzo licznego udziału wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Szef MS: Polska w gronie europejskich państw, które gwarantują najwyższy standard ochrony przed przemocą domową

2022-12-06 17:25

[ TEMATY ]

przemoc

Zbigniew Ziobro

Adobe Stock.pl

Polska zalicza się do wąskiego grona europejskich państw, które gwarantują najwyższy standard ochrony głównie kobietom i dzieciom w związku z przemocą domową - mówił we wtorek szef MS, prokurator generalny Zbigniew Ziobro komentując zmiany w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej.

Ziobro powiedział na wtorkowej konferencji prasowej poświęconej zaleceniom dla prokuratury, by ta mogła skuteczniej przeciwdziałać przemocy domowej, że dzięki opracowanym w jego resorcie przepisom dotyczącym Polska "zalicza się do wąskiego grona europejskich państw, które gwarantują najwyższy standard ochrony głównie kobietom i dzieciom w związku z przemocą domową".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję