Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Byłeś prawdziwą Bombą talentów!

Pożegnaliśmy 4 lutego śp. ks. Tomasza Witolda Bombę, proboszcza parafii Świętej Trójcy w Komarowie, dziekana dekanatu Tyszowce, duszpasterza ludzi pracy i wieloletniego redaktora odpowiedzialnego „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej”.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w tamtejszej świątyni pod przewodnictwem bp. Mariana Rojka. Był też obecny bp Mariusz Leszczyński. Kazanie wygłosił ks. Edmund Boryca z archidiecezji lubelskiej, w którym sparafrazował fragment trenu Jana Kochanowskiego pytając: „Dlaczego tak wiele ubyło nagłym zniknieniem Twoim, Księże Tomaszu?”: – Wielkieś nam pustki uczynił w domu naszym, w Kościele, w kapłaństwie, w Komarowie. Wielkieś nam pustki uczynił tym zniknieniem swoim, tak nagłym i nieoczekiwanym. Pełno nas, a jakoby nikogo nie było. Jedną duszą tak wiele ubyło. Księże Tomku, czy widzisz łzy spływające z naszych oczu, czy słyszysz mocne bicie naszych serc? Tylko żałość człowieka ujmuje, bo jedną Twoją duszą tak wiele ubyło. (…) Byłeś kapłanem zdolnym. Bóg dał Ci wiele talentów, z których korzystał cały Kościół. Mamy nadzieję, że dzięki temu „nie umierasz cały”. Księże Tomku proszę, nie obrażaj się na mnie, ale Twoje nazwisko Bomba współgra ze zdolnościami, które zgromadził w Twoim sercu Pan Bóg. Byłeś prawdziwą bombą talentów, bombą energii. Najpierw z mocą pięknie głosiłeś słowo Boże przez wiele lat. Zapisałeś się w naszej pamięci jako ktoś, kto kochał posługę głoszenia słowa Bożego.

Śp. ks. Tomasza żegnało wielu księży, ministranci, członkowie NSZZ „Solidarność”, parafianie, ale także dyrektor Katolickiego Radia Zamość i redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej” ks. Krystian Bordzań: – „Czołem bezrobociu!”. Tak za każdym razem witał się z pracownikami Katolickiego Radia Zamość ks. Tomasz Bomba, kiedy odwiedzał ich w redakcji. Dzisiaj wszyscy jednym głosem możemy powiedzieć: „Czołem Księże Tomku!”.

Reklama

Chcemy Ci podziękować przede wszystkim za to, że wielokrotnie potwierdzałeś, jak bliskie są Ci media diecezjalne zarówno Katolickie Radio Zamość jak i „Niedziela Zamojsko-Lubaczowska”. To dzięki Twoim staraniom mogliśmy transmitować nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami Zamościa, a później nabożeństwa fatimskie z tutejszego kościoła. Mogliśmy poznawać znakomite postacie, które dzieliły się na naszej antenie swoim świadectwem wiary. Poprzez swoją służbę i oddanie wszystkiego Bogu pokazywałeś, że to „praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy”.

Jeszcze nie tak dawno, bo w ubiegły czwartek wziąłeś udział w nagraniu radiowym dotyczącym przywrócenia pamięci o bitwie pod Komarowem. Chciałeś, by żywa pozostała pamięć o tych konkretnych ludziach, którzy do tego doprowadzili. Wyraziłeś im wdzięczność na odwagę i umiłowanie małej Ojczyzny, jaką jest Komarów. Reportaż wkrótce będzie można wysłuchać na antenie naszej diecezjalnej rozgłośni.

W rozmowie z dziennikarzami Katolickiego Radia Zamość wyraziłeś też radość z poznania w tutejszej parafii tak wielu świętych ludzi, którym jak sam przyznałeś niejednokrotnie nie dorastałeś do pięt. Cieszyłeś się, że w tej świątyni codziennie odmawiamy jest Różaniec i że tak wielu ludzi uwierzyło, że Różaniec jest dla nich ratunkiem. Twoja szczerość i zaangażowanie, oddanie się w pełni Bogu i Pani Fatimskiej z pewnością niejednemu z tutaj obecnych przypomni, że warto czynić dobrze i mówić o tym zarówno w radiu, na łamach prasy, ale też wszędzie tam, gdzie żyjemy. Księże Tomaszu, dziękujemy za wszystko, a pamięć o Tobie pozostanie w naszych sercach!

2015-02-12 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Krakowie pożegnano profesor Marię Celinę Dzielską

[ TEMATY ]

pogrzeb

Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska

- Gromadzi nas tutaj chrześcijańska modlitwa za śp. Panią Profesor Marię Celinę Dzielską, której ziemski etap życia zakończył się - mówił abp Marek Jędraszewski 6 sierpnia w kościele Siostr Norbertanek na krakowskim Salwatorze, gdzie sprawował pogrzebową Mszę św. w intencji zmarłej.

Arcybiskup zwrócił uwagę, że dzisiejsza Uroczystość Przemienienia Pańskiego, kieruje myśli wszystkich wierzących w kierunku góry Tabor. Znajduje się na niej bazylika, której sufit zdobią mozaiki obrazujące cztery biblijne przemiany: narodzenie Jezusa, aniołów, trzymających kielich z winem i chleb, moment ukrzyżowania i śmierci Chrystusa oraz pusty grób, symbolizujący Jego zmartwychwstanie.

CZYTAJ DALEJ

Od Abrahama do Jezusa. Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza (zapowiedź)

2022-11-27 13:46

[ TEMATY ]

adwent

szkolabiblijna.gda.pl

Słuchowisko o przodkach Mesjasza. Zapraszamy do oglądania krótkich filmików pt. "Od Abrahama do Jezusa", w których bp Piotr opowiada o biblijnych postaciach ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii. Odcinki będą publikowane codziennie aż do Bożego Narodzenia.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem

– Trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem – powiedział abp Wacław Depo. W I niedzielę Adwentu metropolita częstochowski przewodniczył w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie Mszy św., podczas której udzielił sakramentu bierzmowania 18 osobom.

W homilii przypomniał, że rozpoczynający się rok duszpasterski w Kościele w Polsce przeżywamy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zaznaczył, że zadaniem na ten czas jest na nowo uwierzyć w Kościół jako wspólnotę zjednoczenia ludzi z Bogiem i zjednoczenia ludzi ze sobą oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie, „w jaki sposób mamy sobie pomóc, żeby wejść w głęboką osobistą więź z Chrystusem”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję