Reklama

Polska

Wolontariat – twórz Lednicę razem z nami!

LEDNICA 2000 to ogromne wydarzenie, które nie mogłoby zaistnieć bez zaangażowania wielu tysięcy wolontariuszy. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy już teraz, już dziś!

Jeśli chcesz zaangażować się w dzieło LEDNICY – skontaktuj się z nami. Każda pomoc jest na wagę złota!

Reklama

Wyróżniamy trzy możliwości wolontariatu:

– przygotowanie Spotkania przez cały rok we Wspólnocie LEDNICA 2000 w Poznaniu,

– przygotowanie infrastruktury pola na przyjęcie pielgrzymów (na tydzień przed Spotkaniem),

Reklama

– służba podczas samego Spotkania.

Poprzez formularze na naszej stronie internetowej (www.lednica2000.pl/lednica2016/wolontariat-pomoz-nam/) prowadzimy nabór do takich służb, jak:

– infrastruktura spotkania

– schola lednicka

– przewodnicy ledniccy

– ochrona

– służby medyczne

– anioły porządku

– medycy

– liturgia

– ewangelizatorzy

– pomoc w „Akcji po spotkaniu”.

Wolontariat jest siłą samą w sobie. Każdy, kto choć raz miał okazję zrobić coś tak pięknego, jak dobrowolna i świadoma praca na rzecz innych, wie, że po prostu warto! Bezinteresowność jest czymś wspaniałym, a zaangażowanie oraz pomoc, którą niesiecie dzięki wolontariatowi, z pewnością zostaną wynagrodzone przez uśmiech drugiego człowieka, namacalne efekty pracy i Waszą satysfakcję.

Dołączcie do nas, a poznacie prawdziwych przyjaciół na całe życie, nauczycie się czegoś nowego, pozwolicie sobie na wzrost i dołożycie swoją cegiełkę w tworzeniu dzieła XX Spotkania Młodych Lednica 2000!

2016-04-13 08:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Weekend w C-dur

Niedziela Ogólnopolska 47/2016, str. 34

[ TEMATY ]

Lednica

Piotr Drzewiecki

W dniach 25-27 listopada br. na Polach Lednickich odbędą się IV Warsztaty Muzyczne Weekend w C-dur. Wspólnota LEDNICA 2000 po raz kolejny zaprosi do modlitwy, która będzie jednocześnie przygotowaniem do XXI Spotkania Młodych LEDNICA 2000. O tym, dlaczego warto przyjechać, z Sylwianą Hańczyc ze Scholi Lednickiej oraz Agnieszką Chrostowską z Siewców Lednicy rozmawia Dominika Chylewska

DOMINIKA CHYLEWSKA: – Warsztaty muzyczne nad Lednicą organizujecie już od 4 lat. Jak to się zaczęło, czyja to inicjatywa? Czy o. Jan Góra miał swój udział w kreowaniu tego pomysłu?

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek apeluje do chrześcijan o budowanie braterstwa

2021-09-28 11:34

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Copyright: Vatican Media

Na aktualność nauczania II Soboru Watykańskiego oraz zadanie budowania braterstwa wskazuje Ojciec Święty w opublikowanej dzisiaj przez media watykańskie przedmowie do książki napisanej przez kardynała Michaela Czernego i księdza Christiana Barone: „Fraternità Segno dei Tempi. Il magistero sociale di Papa Francesco” („Braterstwo, znak czasu. Magisterium społeczne papieża Franciszka”).

Książka została wydana w języku włoskim przez wydawnictwo watykańskie (LEV) i zostanie zaprezentowana w czwartek w Sali Prasowej Stolicy Apostolskiej. Pragnie ona stanowić wprowadzenie do encykliki „Fratelli tutti”, zgłębiając jednocześnie związek między Soborem Watykańskim II a nauczaniem społecznym Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję