Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica: dziennikarze na spotkaniu z bp. Decem

Środowisko dziennikarskie pracujące na terenie diecezji świdnickiej uczestniczyło 24 stycznia w spotkaniu świąteczno-noworocznym z biskupem Ignacym Decem, które odbyło się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.

[ TEMATY ]

media

bp Ignacy Dec

Archiwum "Niedzieli Świdnickiej"

Bp Dec podczas nabożeństwa Słowa Bożego powiedział do dziennikarzy, że aby "poznać Jezusa nie wystarczy poznać Jego nauki - to jest za mało". - To i diabeł zna, znali to również wrogowie Kościoła, by z nim walczyć. Apostoł Jan wszystkim nam podpowiada: „Po tym poznajemy, że znamy Jezusa, jeśli zachowujemy Jego przykazania”. To jest wskazanie do życia moralnością, etyką i miłością Bożą. Życie Bożymi Przykazaniami. Różne są oznaki tego, że znamy Jezusa naprawdę i serdecznie. Istotą i duszą wszystkich Bożych Przykazań jest, miłowanie Boga całym sercem, a bliźniego swego jak siebie samego (por. Mt 22, 37-39) - mówił.

Reklama

Dla Was Drodzy przedstawiciele środowiska dziennikarskiego – mówił biskup, są to szczególne słowa, które mają służyć prawdzie, okazywaniu sobie wzajemnego szacunku oraz budowaniu pokoju.

Po nabożeństwie zebrani goście obejrzeli krótkie przedstawienie jasełkowe przygotowane przez kleryków świdnickiego seminarium. Następnie ważnym elementem spotkanie były życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd.

Tegoroczne spotkanie zostało zorganizowane dzięki zaangażowaniu przełożonych i alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.

2015-01-25 10:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z „Niedzieli” do wszystkich mediów

Niedziela Ogólnopolska 25/2015, str. 15

[ TEMATY ]

media

Ks. Artur Płachno

Z ks. dr. Pawłem Rytel-Andrianikiem – nowym rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski – rozmawia Milena Kindziuk

MILENA KINDZIUK: – Był Ksiądz zastępcą redaktora naczelnego „Niedzieli” ds. Europy Zachodniej i Bliskiego Wschodu, a następnie delegatem tygodnika na ten teren. Teraz jest Ksiądz w zupełnie innej roli. Zaskoczony?

CZYTAJ DALEJ

Ideologia LGBT – czy to mają być wartości unijne?

2021-09-16 11:57

[ TEMATY ]

LGBT

ideologia

Adobe Stock

Szef Stowarzyszenia „Family Day – Brońmy naszych dzieci” krytykuje wideo o raporcie o stanie UE.

Wideo zapowiadające przemówienie Przewodniczącej Komisji UE Ursuli Von der Leyen o stanie Unii, to reklama pro LGBT pozbawiona jakiegokolwiek odniesienia do narodów i rodziny. „Tęczowe flagi i dwóch mężczyzn z dziewczynką z napisem ‘Defending our values’ - jeśli takie są wartości, które chce bronić Unia, to Europa będzie słabsza i bardziej podzielona”. Neurochirurg Massimo Gandolfini, szef Stowarzyszenia „Family Day – Brońmy naszych dzieci”, nie ma wątpliwości co do zapowiadanych treści raportu o stanie Unii.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

2021-09-17 16:36

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję