Reklama

Niedziela Legnicka

Jubileuszowe spotkanie osób niepełnosprawnych w Bolesławcu

W sobotę 24 stycznia 2015r. w Bolesławcu, odbyło się XV spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych, na które przybyli również opiekunowie, przyjaciele i wolontariusze z terenu powiatu bolesławieckiego.

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

Legnica

Sławomir Puciato

XV spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych. Bolesławiec

XV spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych. Bolesławiec

Tradycyjnie już pod koniec stycznia hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego wypełniła się w całości gośćmi przybyłymi na doroczne spotkanie. Choć czas Bożego Narodzenia już za nami, uczestnicy tego święta jeszcze przez chwilę mogli cieszyć się klimatem związanym ze świętowaniem przyjścia Jezusa na świat.

Jak powiedział ks. Andrzej Jarosiewicz, rektor bolesławieckiej bazyliki maryjnej, - „te spotkania mają szerszy wymiar. To okazja do wspólnej modlitwy pod przewodnictwem biskupa. Modlimy się zarówno za osoby niepełnosprawne, ale też za wszystkich, którzy każdego dnia niosą im pomoc. To również okazja do bycia razem, do wspólnej zabawy, do integracji naszego środowiska”.

Starosta bolesławiecki Dariusz Kwaśniewski, przywitał zebranych, wśród nich senatora Jana Michalskiego, władze samorządowe, księży proboszczów, wszystkich zebranych gości. Po przywitaniu odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem bp Marka Mendyka.

W homilii mówił min: „Dziś ludzie często chcą zamknąć Pana Boga w swych własnych pragnieniach życiowych chcą, aby wola Boża dostosowała się do woli człowieka. Dzisiejsza ewangelia uczy nas bardzo ważnej rzeczy, która jest potrzebna do naszego chrześcijańskiego życia, uczy nas jak w codzienności pełnić wolę Bożą”.

Odnosząc się do współczesnych czasów mówił o świecie pozbawionym wartości. Bp Marek przypomniał też, co czym jest wola Boga: „To odkrywanie wierności Pana Boga wobec człowieka. Bóg nigdy nie opuszcza człowieka, nawet wtedy, kiedy człowiek z niego zrezygnuje, kiedy Go odstawi. Bóg nigdy nie rezygnuje z człowieka”. „Szukanie i znajdowanie woli Bożej jest wiarą w nieustanne działanie Pana Boga w moim życiu. Czy ja mam świadomość tego, że Bóg działa w moim życiu? Prośmy dobrego Boga, aby dał nam dar rozumienia tego, co do nas mów w ewangelii każdego dnia” – mówił dalej Kaznodzieja.

Biskup Marek przypomniał też zgromadzonym prawdę Kościoła, która wykracza poza nasze rozumienie świata. „Jeśli Bóg pozwala na to, żeby człowiek doświadczył czegoś przykrego - zła moralnego, fizycznego - to tylko po to, aby z tego było kiedyś jeszcze większe dobro. Zrozumienie tego nie zawsze jest łatwe. To nawet jest bardzo trudne, ale mamy świadomość tego, że dla Boga nie ma nic niemożliwego”.

Podczas tego spotkania były też życzenia, wiele radości i śpiewów. Zadbali o to uczniowie Powiatowego Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, a także klerycy z legnickiego Seminarium Duchownego.

Na spotkaniu byli obecni także: żołnierze 27 pułku artylerii z Bolesławca - z kuchnią polową (herbata, kawa, bigos), młodzież, wolontariusze Caritas. Do tych ostatnich bp Marek skierował ważne słowa: „nieście dobroć, życzliwość i radość do świata”.

2015-01-25 13:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Krzeszowie wyśpiewali Boże Miłosierdzie – po raz 23.

[ TEMATY ]

festiwal

Legnica

Krzeszów

KM

„Miłosierdzie Boże wyśpiewajmy na wieki” – pod takim hasłem 2 maja 2016 r. odbył się 23. Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Krzeszowie. Na scenie Domu Kultury wystąpiło 21 wykonawców w różnych kategoriach wiekowych, w sumie blisko 170 osób. Było bardzo religijnie i bardzo patriotycznie.

Festiwal rozpoczął się o godz. 10,00 w bazylice, gdzie Mszy św. przewodniczył ks. dr Piotr Dębski, referent ds. Muzyki Kościelnej Legnickiej Kurii Biskupiej. Jak powiedział: „formuła festiwalu nie wyczerpała się. Wręcz przeciwnie, jest wciąż aktualna. 23 festiwal mówi sam za siebie. Jest zainteresowanie, są ludzie, którzy przyjeżdżają. Co więcej, są tu trzy pokolenia, dzieci, młodzież i dorośli. Istotny jest zarówno aspekt artystyczny, patriotyczny i religijny oraz integracja, bo te pokolenia poznają się wzajemnie.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Strzegom. Spragnieni sportowej rywalizacji

2022-05-17 18:00

[ TEMATY ]

piłka nożna

diecezja świdnicka

służba liturgiczna

Strzegom

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Złoci medaliści z parafii MB Częstochowskiej z Bojanic

Złoci medaliści z parafii MB Częstochowskiej z Bojanic

Na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, odbył się XII Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej.

- Bardzo się cieszę, że po pandemicznej przerwie, możemy po raz kolejny spotkać się w bardzo życzliwym, otwartym i gościnnym Strzegomiu, w duchu sportowej rywalizacji oraz wzajemnego braterstwa i przyjaźni – mówił w sobotę 14 maja w kościele Najświętszego Zbawiciela i MB Szkaplerznej ks. kan. Krzysztof Ora, witając przybyłych ministrantów i lektorów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję