Reklama

Niedziela Kielecka

Od czterech lat w modlitwie za dzieci

Stowarzyszenie Matki w Modlitwie powstało 26 maja 2016 r. przy parafii bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Jak dotąd to jedyna tego typu wspólnota w diecezji.

Niedziela kielecka 29/2020, str. I

Archiwum

Spotkanie wspólnoty w Jędrzejowie

Spotkanie wspólnoty w Jędrzejowie

Na początku było ich kilka, obecnie ponad trzydzieści matek modli się za swoje dzieci w intencji rozwiązania problemów i zagrożeń, które ich dotykają. W czasie Mszy św. co drugi wtorek miesiąca o godz. 18 ojcowie cystersi modlą się z matkami w intencjach wszystkich ich dzieci, a radość i siłę do życia dają im spotkania w auli św. Bernarda, tuż po Eucharystii.

Ruch Matki w Modlitwie (Mothers Prayers) powstał w 1995 r. w Wielkiej Brytanii, założony przez Veronicę Wiliams, obecnie 78-letnią matkę i babcię. – O ruchu dowiedziałam się od mojej koleżanki z Francji, Hélene Richard z Bordeaux, która – mimo że nie jest matką biologiczną – modli się od wielu lat za wszystkie dzieci, które ją otaczają, a także za moją córkę Paulinę, z którą spotkały się u Sióstr Cysterek w Boulaur i ich przyjaźń trwa do dziś – mówi Niedzieli Jolanta Jakubczyk, liderka ruchu w Jędrzejowie.

Reklama

Ruch Matki w Modlitwie działa w ponad 100 krajach, a w Polsce od 2002 r. Funkcjonuje ponad 125 grup. Asystentem kościelnym jest ks. dr Mirosław Korsak, a koordynatorką krajową – Lucyna Dec z Białegostoku. W listopadzie 2012 r. Matki w Modlitwie w Polsce zostały oficjalnie przyjęte do Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich. – Modląc się wspólnie, my jako matki pragniemy, by nasze dzieci odnalazły wiarę, pracę, miejsce zamieszkania, by powróciły do domu po długiej nieobecności, pojednały się z nami, uwolniły się od wszelkich chorób i uzależnień, tworzyły rodziny sakramentalne, doczekały się narodzin dzieci oraz poprawiły relacje małżeńskie – wyjaśnia Jolanta Jakubczyk. W środowisku Matek w Modlitwie bardzo ważne są dyskrecja i wzajemne zaufanie; chodzi o absolutną pewność, że nic z tego, co zostanie powiedziane o własnym dziecku, nie będzie dalej przekazywane. Zasadą ruchu jest unikanie reklamy, a pomaganie dzieciom w ciszy, bez rozgłosu.

Jędrzejowska grupa dopracowała się już własnego kalendarium: 26 maja 2017 r. – odbyła się pierwsza Msza św. rocznicowa celebrowana przez o. Tomasz Struka. 23 września 2017 r. Matki z Jędrzejowa wzięły udział w międzynarodowym spotkaniu Matek w Modlitwie w Krakowie Łagiewnikach, obok kobiet z ponad stu krajów świata.

15-17 czerwca 2018 r. odbyły się I Krajowe Rekolekcje Matek w Modlitwie w Pniewach, przy sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej, które prowadził o. Tomasz Nowak, dominikanin. Uczestniczyły w nich wszystkie liderki ruchu z Polski. 7-9 czerwca 2019 r. świętowano w Białymstoku jubileusz 10-lecia powstania wspólnoty Matki w Modlitwie. Jędrzejowskiej grupie towarzyszył opiekun duchowy o. Jakub Zawadzki, który przekazał do katedry białostockiej relikwie bł. Wincentego Kadłubka.

2020-07-14 13:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tokio: olimpijskie złoto studenta UKSW

2021-08-02 19:02

Radosław Jóźwiak/Cyfrasport / newspix.pl

Student komunikacji medialno-marketingowej na UKSW Dariusz Kowaluk zdobył w Tokio olimpijskie złoto w sztafecie mieszanej 4 x 400 m. Nie biegł on wprawdzie w finale w sobotę 31 lipca, ale w półfinale przyczynił się do awansu drużyny i zdobycia złota.

Biało-czerwoni w biegu półfinałowym z czasem 3:09.87 ustanowili nowy rekord Europy. – Gratuluję w imieniu całej społeczności akademickiej. Jesteśmy dumni, że mamy takiego studenta – mówi rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

CZYTAJ DALEJ

Odpust Porcjunkuli

Niedziela łowicka 29/2002

[ TEMATY ]

święto

odpust

Vatican News

2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. W Kalendarzu Liturgicznym czytamy, iż tego dnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Za zgodą biskupa diecezjalnego odpust ten może być przeniesiony na niedzielę, która poprzedza 2 sierpnia lub po nim następuje.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Ojczyzna była dla Nich najważniejsza

2021-08-03 15:39

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Roman Piwowarczyk

„ Walczyliśmy o wolność, niepodległość i suwerenność Polski. Ojczyzna była dla nas najważniejsza - powiedział Jan Pietrzak w komentarzach do wykonywanych 1 sierpnia piosenek. I mówił w imieniu obrońców Ojczyzny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję