Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Młodzieńcze wstań

W kościele Mariackim w Chojnie odbyły się Archidiecezjalne Dni Młodych i Dzień Skupienia Służby Liturgicznej.

Wraz z grupą młodzieży z parafii św. Ottona z Bambergu w Szczecinie wyruszyliśmy do Chojny, aby przeżyć to spotkanie dla umocnienia i pogłębienia własnej wiary.

Doświadczyliśmy na miejscu żywego Kościoła, młodych pełnych entuzjazmu życia ludzi, którzy dzielili się swoim sercem przepełnionym miłością i wrażliwością na drugiego człowieka. Wszyscy byliśmy pozytywnie zaskoczeni ilością młodych ludzi, którzy przybyli do Chojny, aby dzielić się świadectwem swojej wiary i radością młodego życia. Wszystkie spotkania odbywały się pod hasłem „Młodzieńcze wstań” (Łk 7, 14), co zachęcało nas do tego, jak naucza papież Franciszek, aby wstać z kanapy przyzwyczajeń, schematów, nałogów, uzależnień i zacząć ewangelizować.

Młody Kościół zebrany w Chojnie radował się także beatyfikacją bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zatrzymaliśmy się nad jego osobą, zostaliśmy także ubogaceni świadectwem s. Nulii – uzdrowionej za przyczyną Prymasa Tysiąclecia. Najcenniejszym skarbem, którego doświadczyliśmy to duchowe odrodzenie w Chrystusie, to powstanie z grzechów do życia w Chrystusie i komunia z Nim. Byłem pod ogromnym wrażeniem jak wielu młodych ludzi korzystało z sakramentu pokuty i przyjmowało Komunię św. Pośród tych duchowych przeżyć nie zabrakło czasu dla budowania wspólnoty i młodzieńczej zabawy. Wysłuchaliśmy koncertu zespołu niemaGOtu i wzięliśmy udział w szeregu atrakcji zapewnionych przez organizatorów.

Reklama

W jednym ze swoich przemówień kard. Wyszyński powiedział, zwracając się do młodych: ,,Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny. Będziecie wtedy mogli jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze, nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie – orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko”.

Wydarzenie w Chojnie, w którym braliśmy udział umacnia nas w osobistym hartowaniu ducha, by przelatywać nad różnymi graniami dzisiejszego czasu. To był piękny duchowy czas wzrostu i radości bycia w Kościele. Niech wydaje owoce w naszym życiu.

2021-10-12 12:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalny zjazd LSO

W Toruniu 22 kwietnia odbył się Diecezjalny Zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza. Nasz dzień skupienia rozpoczęliśmy w auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, gdzie odbył się koncert profilaktyczno-artystyczno-ewangelizacyjny „Ku wolności” zespołu „Wyrwani z niewoli”. Po koncercie przeszliśmy do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Kustosz o. Andrzej Laskosz CSsR przybliżył nam historię i cel powstania sanktuarium. Centralnym punktem dnia skupienia była Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Suskiego.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Turcja: Polscy strażacy uratowali 9 ludzi, w tym czteroosobową rodzinę

2023-02-08 07:56

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/SEDAT SUNA

Polscy strażacy uratowali 9 ludzi, w tym czteroosobowa rodzinę. Ratownicy z grupy ratowniczej HUSAR Poland działają od wtorku w miejscowości Besni w Turcji – poinformował w środę PAP dowódca grupy bryg. Grzegorz Borowiec.

"Udało się uratować 9 osób w tym czteroosobową rodzinę, wiec jesteśmy pozytywnie nastawieni do dalszych działań. Z dużym optymizmem zaczęliśmy nowy dzień. Ruszają kolejne trzy oddziały więc mamy nadzieję, że będziemy odnajdować kolejne osoby" – powiedział PAP Borowiec.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję