Reklama

Niedziela w Warszawie

Pocieszyciele Maryi

Ewangelizację rozumieją jako niesienie pocieszenia światu. Chcą ożywiać relację z Bogiem i dzielić się radością Ewangelii. Wspólnota działająca w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie angażuje się w dzieła nowej ewangelizacji, jak również posługuje modlitwą wstawienniczą.

Niedziela warszawska 50/2021, str. VII

[ TEMATY ]

wspólnota

Pocieszyciele Maryi

Archiwum wspólnoty

„Pocieszyciele Maryi” razem z Matką Jezusa chcą nieść Go światu

„Pocieszyciele Maryi” razem z Matką Jezusa chcą nieść Go światu

Pocieszy Cię ten, który dał Ci imię” (Ba 4, 30b) – to niejako motto przewodnie wspólnoty. Jej duchowym opiekunem jest ks. Rafał Miękus. Przez pocieszanie Maryi rozumieją głoszenie Żywego Boga.

Pocieszać Maryję i z Maryją

– Maryja nieustanie wskazuje na Jezusa Chrystusa, tym samym pokazując nam, jak my mamy dawać świadectwo o naszym jedynym Panu i Zbawicielu. Smuci się Ona z tego powodu, że jej Syn nie jest znany i kochany, dlatego ewangelizacja jest również pocieszaniem Maryi. Wierzymy, że gdy ewangelizujemy w mocy Ducha Świętego, niesiemy jedyne prawdziwe Pocieszenie, Boga Żywego – mówi Jan Figat, lider wspólnoty. – Głosząc dobrą nowinę, czy posługując modlitwą wstawienniczą, zapraszamy do tego czasu Maryję, której nie mogłoby tu zabraknąć.

Członkowie wspólnoty podkreślają, że Maryja pragnie, aby wszyscy ludzie znali i kochali Jej Syna, więc każda osoba, która się nawraca pociesza Maryję.

Reklama

Celem działalności wspólnoty jest, aby każdy spotkał się z żywym i miłującym Bogiem oraz pozytywnie odpowiedział na tę miłość, decyzją swojej woli, potwierdzoną modlitwą i czynem. Bo, jak mówi Iwona Tomczyk, która we wspólnocie jest już od czterech lat, chodzi o to, aby każda osoba usłyszała Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie i stanęła przed decyzją wiary: Czy chce się nawrócić i wyrzec się grzechu a uznać w Jezusie Pana swojego życia. – Jest to możliwe dzięki przyjęciu Ducha Świętego, który przychodzi z potrzebnymi łaskami, aby dana osoba mogła pogłębiać swoją wiarę jako ufność w Bogu. Wspólnota jest tym właśnie miejscem, które umożliwia wzrastanie w Bożej Miłości – podkreśla Iwona.

Znaleźć odpowiedź…

Kilka lat temu Adrian Kowalewski brał udział w rekolekcjach, na których postanowił na nowy, głębszy sposób uznać Jezusa swoim Panem i Zbawicielem. Ale jadąc na te rekolekcje, miał w sobie sporo rozgoryczenia i smutku. – Tam Bóg zabrał to ode mnie, a dał mi odczuć swoją obecność, miłość, troskę i opiekę. Chciałem, aby po rekolekcjach, w codzienności Jezus dalej był moim Panem i Zbawicielem – wyznaje nasz rozmówca. – Wiedziałem, że dobra wspólnota jest ku temu wielką pomocą. Więc zacząłem się rozglądać. Nie musiałem daleko szukać, ponieważ moja siostra była już wtedy w „Pocieszycielach Maryi”. Widziałem, że to ją buduje, jak pogłębia relację z Bogiem i doświadcza Jego żywej obecności. Odnosiłem wrażenie, że znajduje na spotkaniach odpowiedzi na pytania, które w sobie nosiła. Poszedłem na spotkanie – jedno, drugie, trzecie i zostałem – opowiada Adam i dodaje: – Była to jedna z moich najlepszych decyzji w życiu. We wspólnocie doświadczam miłości Boga i pragnę dzielić się tą miłością przez głoszenie Dobrej Nowiny.

„Pocieszyciele Maryi” zapraszają każdego, kto chce dzielić się doświadczeniem Bożego działania, na spotkania do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie w każdą środę. O godz. 18.30 sprawowana jest Msza św. parafialna, a następnie dalsza część spotkania w salce nad zakrystią (ok. 19.10).

2021-12-07 11:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, trzeba iść na Mszę św.?

[ TEMATY ]

gromnica

Karol Porwich/Niedziela

Zapewne wielu z nas zastanawia się, czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, katolik ma obowiązek uczestniczenia w Eucharystii?

Wśród licznych świąt kościelnych można wyróżnić święta nakazane, czyli dni w które wierni zobowiązani są od uczestnictwa we Mszy św. oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych.

CZYTAJ DALEJ

Afrykańskie orędzie Maryi. Objawienia w Kibeho

2023-01-30 19:58

[ TEMATY ]

Objawienia w Kibeho

Karol Porwich/Niedziela

Objawienia w Kibeho to pierwsze oficjalnie uznane przez Kościół afrykańskie spotkania z Maryją. Orędzie nie ma jednak charakteru lokalnego, nie dotyczy wyłącznie Rwandy, jego treść ma walor uniwersalny. To niezwykłe, że Matka Boża wybrała tak egzotyczne dla nas miejsce, by przypomnieć o swej matczynej miłości.

Alphonsine, Anathalie, Marie-Claire. A także Stephanie, Agnes, Emmanuel oraz Vestine. To imiona siedmiorga młodych ludzi, świadków objawień Matki Najświętszej w Afryce. Maryja posłużyła się wobec nich tymi samymi środkami wyrazu, co w innych objawieniach. Ukazała im swą niebiańską postać i skierowała do nich swoje słowo. Tym samym nadała objawieniom w Kibeho wymiar uniwersalny. Ale Jej orędzie zostało powtórzone przez wizjonerów w sposób niezwykły: za pomocą śpiewu, tańca, gestów, nawet postu. Taki jest „język” mieszkańców Rwandy. Dla nas jednak ich kolorowe media są mało zrozumiałe. Aby zgłębić treść objawień w Kibeho, musimy opowiedzieć je po swojemu. A mamy do tego prawo, nawet obowiązek.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Msza św. miesiąc po śmierci Benedykta XVI

2023-01-31 15:58

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

We wtorek rano, dokładnie miesiąc po śmierci Benedykta XVI, abp Georg Gänswein przewodniczył koncelebrowanej Eucharystii w Grotach Watykańskich ku czci zmarłego papieża seniora. Poinformowała o tym Fundacja Josepha Ratzingera/Benedykta XVI.

Abp Gänswein przywołał w swojej homilii postać św. Benedykta Józefa Labre. Ten święty, z którym papież senior dzielił imię chrzcielne Józef i którego imię przyjął później jako papież Benedykt, zmarł w Rzymie 16 kwietnia 1783 roku (16 kwietnia to także data urodzenia Josepha Ratzingera).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję