Reklama

Niedziela Sandomierska

Przykład życia

W parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu została zaprezentowana wystawa o Helenie Kmieć.

Niedziela sandomierska 20/2022, str. VI

[ TEMATY ]

wystawa

Helena Kmieć

Archiwum

Wystawa ukazuje piękne życie zamordowanej Heleny

Wystawa ukazuje piękne życie zamordowanej Heleny

Wystawa plenerowa pt. Helena Kmieć – Ona pięknie żyła to ekspozycja, która została przygotowana z inicjatywy Klubu Inteligencji Katolickiej w Tarnobrzegu w ramach obchodów Tygodnia Miłosierdzia. – Helenka była bardzo aktywną osobą. Jeszcze jako licealistka wyjechała na stypendium do Wielkiej Brytanii, by uczyć się języka. Po powrocie podjęła studia na kierunku inżynieria i technologia chemiczna prowadzonym w języku angielskim na Politechnice Śląskiej, studiując jednocześnie śpiew operowy. Zresztą śpiew w jej życiu zajmował bardzo istotne miejsce. Angażowała się w wiele inicjatyw katolickich i charytatywnych. Była bardzo czynnym członkiem Wolontariatu Misyjnego Salvator i Duszpasterstwa Akademickiego w Gliwicach, grając i śpiewając w jego scholi. Wszystko to robiła z radością i uśmiechem. Helenka potrafiła do maksimum wykorzystywać swoje dary i talenty, ofiarując je drugiemu człowiekowi z miłości do Pana Boga. Była pełna miłosierdzia – wspominała Mariola Kaźmierska, reprezentująca Fundację im. Heleny Kmieć. Wystawa Helena Kmieć – Ona pięknie żyła po raz pierwszy została zaprezentowana we wrześniu 2020 r. w Trzebini przy salwatoriańskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od tamtej pory odwiedziła kilkadziesiąt parafii w Polsce. Przybliża ona życie i działalność Heleny Kmieć, jak również przytacza wspomnienia o niej. Zawiera również informacje o tym, jak można kontynuować jej dzieło. Helena Kmieć była wolontariuszką, świecką misjonarką, która w nocy z 24 na 25 stycznia 2017 r., kilkanaście dni po przyjeździe na placówkę w Cochabambie w Boliwii, została zamordowana w trakcie napadu.

2022-05-11 09:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Między Zamkami w Żywcu stanie wystawa papieska

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

wystawa

Rok 5./Fotokronika/Biały Kruk/Arturo Mari

Żywiec będzie kolejnym polskim miastem, w którym zobaczyć można zdjęcia ukazujące bł. Jana Pawła II - kapłana, biskupa, kardynała i papieża - jako przyjaciela młodzieży. Pod specjalnym namiotem na terenie między żywieckimi Zamkami od 27 lipca br. oglądać będzie można wystawę „Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi”. Organizatorem wydarzenia jest działające w diecezji bielsko-żywieckiej Wydawnictwo i Studio Filmowe Anima Media.

Wystawa pierwotnie została przygotowana z okazji Międzynarodowego Kongresu „Ludzie i Religie” w 2009 roku w Krakowie. Na ekspozycji zgromadzono fotografie, filmy oraz osobiste pamiątki związane z osobą Karola Wojtyły i Jana Pawła II. Są tu archiwalne zdjęcia pochodzące z osobistych zbiorów przyjaciół Jana Pawła II z okresu młodości. Można obejrzeć fotografie utrwalające wycieczki młodego ks. Karola Wojtyły z młodymi - kajaki, wyprawy w góry i na narty.

CZYTAJ DALEJ

Panie, pomóż nam być wiernymi drodze pokoju!

2023-01-05 11:24

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Lwów

Lwów

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 1-12a.

Niedziela, 29 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu jest nam potrzebny

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kaplicy seminaryjnej pw. Zesłania Ducha Świętego oraz wykład tomistyczny złożyły się na „Dzień św. Tomasza z Akwinu” 28 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor seminarium przypomniał słowa, które św. Tomasz z Akwinu powiedział 5 marca 1274 r. w opactwie w Fossanuova, na kilka dni przed swoją śmiercią: „ Przyjmuję Cię, ceno zbawienia mojej duszy. Przyjmuję Cię Wiatyku mego pielgrzymowania. Dla Twej miłości studiowałem, czuwałem, pracowałem i nauczałem. Nie powiedziałem nigdy niczego przeciw Tobie, a jeśli coś w niewiedzy powiedziałem, to przy błędzie swym nie obstaję. Jeśli czegoś błędnie nauczałem powierzam wszystko pod osąd rzymskiego Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję