Reklama

Niedziela Częstochowska

„Mamusiu, dziękuje, że mnie urodziłaś!” - w Częstochowie trwał Biały Protest

[ TEMATY ]

życie

Jowita Kostrzewska

„Częstochowa po stronie życia” - czyli „biały protest”, to spontanicznie zorganizowana akcja częstochowskich obrońców życia, w odpowiedzi na „czarny protest”, który mocno wspierany przez lewicowe władze miasta, 3 października br. odbył się w Częstochowie.

Mimo, że akcja obrońców życia była przygotowana w bardzo krótkim czasie, zgromadziła wielu uczestników, którzy o godz. 15.30 zebrali się na Pl. Biegańskiego od strony kościoła św. Jakuba, by w pokojowy sposób wyrazić sprzeciw wobec propagandy „piewców cywilizacji śmierci”.

Reklama

„Biały protest” rozpoczął się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W trakcie trwania modlitwy „czarna strona” wydająca się wcześniej dość mocną liczebnie grupą, rozeszła się w dużej części. Na przemian z modlitwą różańcową, która również towarzyszyła spotkaniu z megafonów leciały słowa, uświadamiające czym jest aborcja i, że zgodnie z istniejącym prawem, co roku w polskich szpitalach zabija się setki dzieci, często tylko z powodu podejrzenia choroby.

- Wielu z nas nie ma świadomości czym jest aborcja eugeniczna, jak ona wygląda. W szóstym, czasem w siódmym miesiącu ciąży, kiedy do szpitala zgłasza się kobieta, wywołuje się poród - jedno na sześcioro takich dzieci rodzi się żywe. Te dzieci kwilą, płaczą, czasami godzinę, czasami dwie, a czasami cztery - brzmiały słowa z megafonu.

Uczestnicy „Białego Protestu” trzymali banery, na których widoczne były zdjęcia ofiar aborcji, a także hasła związane z obroną życia, m.in. :"V NIE ZABIJAJ!", "NIE! DLA ZABIJANIA DZIECI", a także cytaty św. Jana Pawła II, mówiące o tym, że " Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości " a "Cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskiej". Młodzi ludzie trzymali także wielki transparent z napisem: „Lewica zamiast nieść pomoc społeczną, woli stosować metody hitlerowców".

Reklama

Niestety propagatorzy tzw. "wolnego wyboru" w sprawie aborcji, mocno manipulują społeczeństwem, rozpowszechniając wiele kłamstw dotyczących projektu ustawy "Stop Aborcji". Jedno z nich wywołujące wśród kobiet panikę i wiele niepokoju, dotyczy ciąży zagrażającej życiu matki. - Z projektu jasno wynika, że kiedy zagrożone jest życie kobiety, lekarz powinien podjąć wszelkie możliwe czynności mające ratować życie matki, nawet jeśli skutkiem tych czynności będzie śmierć dziecka - wyjaśnił jeden ze współorganizatorów zgromadzenia. - Zwolennikom aborcji zależy, by w społeczeństwie wywołać falę oburzenia, by wprowadzić zamęt, a tym samym poparcie dla swoich ideologii, dlatego naprawdę radzę, aby najpierw zapoznać się z ustawą na stronie www.stopaborcji.pl, czy www.ordoiuris.pl, zamiast ulegać manipulacjom. Na tych stronach, można także uzyskać odpowiedzi na wiele innych pytań dotyczących projektu - poinformował rozmówca.

Wśród uczestników "Białego Protestu w Częstochowie", dużą grupę stanowili ludzie młodzi, obecni byli rodzice z dziećmi, także kapłani i osoby zakonne. Wielu z uczestników zgromadzenia w tym dniu, modliło się także na Jasnej Górze podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny i obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, sprawowanej przez abp Wacława Depo - metropolitę częstochowskiego.

„Nasza obecność na "Białym Proteście" choć krótka, ze względu na chorobę córki to jednak była" - dzieliła się pani Kasia, mama piątki dzieci. - Największa radość we łzach była, kiedy najstarsza córka, dziesięcioletnia Ania, która była razem ze mną, jeszcze przed kościołem św. Jakuba powiedziała: "Mamusiu, dziękuje, że mnie urodziłaś!" i obie mocno wzruszyłyśmy się do łez. Bogu jestem wdzięczna za wszystkie moje dzieci, jedno utracone osiem lat temu - podkreśliła pani Katarzyna.

- Kontrmanifestacja do "Czarnego Poniedziałku", mimo słabej pogody, była bardzo udana - dzieliła się n nami w rozmowie nastoletnia Maja. - Pokazaliśmy, że nie wszyscy w Częstochowie zgadzają się na zabijanie dzieci. Cieszę się, że przyszłam i chociaż zdążyłam tylko na końcówkę to czuje, że zrobiłam coś dobrego - powiedziała Maja.

- Może przewaga liczebna była po tamtej stronie, ale w nas była siła modlitwy, przeciwnicy mimo, że prowokowali, nie mieli odwagi bliżej podejść - dzieliła się Karina i dodała, że kiedy patrzyła na zdjęcia zamordowanych podczas aborcji dzieci mocno wzruszała się. - Odbierało mi głos i musiałam przerywać co jakiś czas, być może to, działanie Ducha św., który w tym czasie uzdrawiał moje wnętrze - mówiła Karina. Natomiast pani Zenona, także uczestniczka "Białego Protestu" powiedziała, że przyszła, bo w młodości poroniła, a przy najmłodszym dziecku proponowano jej aborcję, na którą się nie zgodziła.

"Przyszedłem tu ponieważ wiem jak ważne i drogocenne jest każde życie - dzielił się z nami siedemnastoletni Łukasz. - Moje osobiste odczucie było ciężkie, bo kiedy zobaczyłem banery z obrazami dzieci, które zmarły w wyniku aborcji poczułem wielki smutek. Kolejnym był tłum ludzi po przeciwnej stronie, którzy nieświadomi tego, czego bronią głośno manifestowali swoją "wolność" która, według nich była zagrożona - mówił uczestnik pikiety i dodał, że z drugiej strony patrząc na to wszystko, uświadomił sobie "jak ważna jest postawa w obronie małych, jeszcze nienarodzonych dzieci". - Napawało mnie to ogromną dumą lecz, także odczuwałem odpowiedzialność za to czego bronię". - Zauważyłem też dużą hipokryzję w postawie opozycji, która wynikała z tego iż, założeniem poglądów lewicowych jest tolerancja, a spotkałem się z bardzo dużą nietolerancją manifestujących przeciwko życiu. Jestem dumny z tego, że mogłem tu być i bronić podstawowych wartości, czyli prawa do życia dla każdego człowieka - podkreślił Łukasz.

2016-10-04 08:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powstała inicjatywa 2020 Dla Życia

[ TEMATY ]

życie

pro‑life

pro life

©inarik - stock.adobe.com

CZYTAJ DALEJ

Łagów. Oaza Nowej Drogi

2021-07-29 11:27

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

młodzież

Wakacje z Bogiem

rekolekcje wakacyjne

Julia Skowrońska

Łagów. W domu rekolekcyjnym trwa Oaza Nowej Drogi I stopnia.

Oaza rozpoczęła się 20 lipca, a zakończy się 5 sierpnia. Biorą w niej udział 24 osoby, którymi opiekuje się 6-osobowa kadra animatorska.

CZYTAJ DALEJ

Sześć medali zdobyli polscy uczniowie na 62. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej

2021-07-29 17:48

[ TEMATY ]

uczniowie

medal

olimpiada matematyczna

Karol Porwich

Jeden złoty i pięć srebrnych medali zdobyli polscy uczniowie na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej – poinformowało w czwartek MEiN. Z powodu pandemii odbyła się ona w formule zdalnej. Rywalizowali w niej uczniowie ze 107 krajów.

Złoty medal zdobył Radosław Żak z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję