Reklama

Sport

Brzydkie zachowanie izraelskich kibiców wobec Radwańskich

[ TEMATY ]

sport

tenis

Pascalre/ en.wikipedia.org/ CC-BY-SA-3.0

W trak­cie meczu z Izra­elem, mającego miejsce w Eljacie, w gru­pie I Stre­fy Eu­ro­afry­kań­skiej pol­ski debel sióstr Ra­dwań­skich zo­stał wielokrotnie obrażony przez miejscowych izra­el­skich ki­bi­ców. Pod ad­re­sem teni­si­stek pa­da­ły nie­cen­zu­ral­ne słowa, mię­dzy in­ny­mi budzące urazę uczuć religijnych.

Reklama

Agniesz­ka i Ur­szu­la Ra­dwań­skie po­ko­na­ły w spotkaniu grupy C Julię Glu­sh­ko i Sha­har Peer 2:1. Dobry mecz Polek roz­wście­czył tam­tej­szych ki­bi­ców. Zasiadający na trybunach Izraelczycy wy­krzy­ki­wa­li wy­zwi­ska pod kie­run­kiem na­szych te­ni­si­stek.

Siostry Radwańskie na pomeczowej konferencji prasowej dały wyraz niezadowolenia z takiej postawy wrogo do nich nastawionych izraelskich kibiców. Agnieszka udzieliła paru lakonicznych odpowiedzi, a Ula i trener zachowywali milczenie. Cała trójka miała niezadowolone miny, a na ich twarzach nawet na chwilę nie pojawił się uśmiech. Wobec tak dużej animozji nie dziwi fakt, że od momentu rozpoczęcia konferencji przez Lidora Goldberga do jej końca upłynęło około 50 sekund.

Trzeba stanowczo stwierdzić, iż zachowanie izraelskich kibiców było karygodne i burzące obraz tenisa jako sportu elitarnego z wielką kulturą fanów tej ciekawej dyscypliny sportu. Tenis zawsze kojarzony był z eleganckim stylem, arystokracją oraz białym ubiorem. Niestety tego typu wydarzenie jakie miało miejsce w Eljacie rujnuje podwaliny tenisa jako sportu elitarnego, a wprowadza bardzo złe wzorce w szeroko pojętej kulturze masowej. Nie dziwi postawa sióstr Radwańskich, które na tego typu zachowanie nie pozostają obojętne, co należy uznać za wielki plus naszych rodaczek, gdyż wszelkie przejawy oportunizmu w tego typu wydarzeniach byłby świadectwem godzenia się na szerzenie zła. Duże zastrzeżenia w tej sprawie budzi kunktatorskie zachowanie polskich i zagranicznych mediów, które zdecydowanie zdystansowały się do tego wydarzenia, co powinno budzić duże kontrowersje i swoistego rodzaju niesmak.

2013-02-15 08:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kierunek? Rodzina!

Niedziela lubelska 22/2013, str. 1

[ TEMATY ]

sport

rodzina

Sylwia Jurczyńska

W sobotnie przedpołudnie 18 maja sprzed archikatedry lubelskiej wyruszył rajd rowerowy, któremu towarzyszyło hasło „Kierunek: Rodzina”. Na czele rajdu, który dojechał m.in. do kościoła pw. Świętej Rodziny na Czubach, znajdowała się jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobistości Lublina, miłośnik rowerowych wycieczek - abp Stanisław Budzik

Rajd, będąc wydarzeniem promującym Marsz Życia, upamiętniał rocznicę urodzin bł. Jana Pawła II. Nieprzypadkowo zaczynał się przed katedrą, w której często modlił się prof. Karol Wojtyła, i lubelskimi śladami wielkiego Polaka prowadził na miejsce, w którym w 1987 r. Jan Paweł II sprawował Mszę św. dla milionowej rzeszy wiernych. Na trasie wyznaczono też miejsca postoju na papieskie kremówki.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Marzenie Franciszka: Kościół jeszcze bardziej misyjny

2021-08-03 19:45

[ TEMATY ]

Franciszek

vatichnnwes.va

Tożsamość Kościoła polega na ewangelizacji – przypomina Franciszek w intencji modlitewnej na sierpień, która poświęcona jest Kościołowi w drodze. Papież wyznaje, że jego marzeniem jest jeszcze większe zaangażowanie misyjne wierzących.

„Możemy odnowić Kościół jedynie poprzez rozeznawanie woli Bożej w naszym codziennym życiu. I podejmując przemianę prowadzoną przez Ducha Świętego. Nasza własna reforma jako osób, to jest przemiana” – mówi papież. Modli się, by „Duch Święty, który jest Bożym darem w naszych sercach, przypominał nam o tym, czego nauczał Jezus i pomagał nam wcielać to w praktyce”. „Zacznijmy reformę Kościoła od reformy nas samych” – zachęca Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję