Reklama

Wiadomości

XXIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

W dniach 08 – 10 lutego 2019 roku odbyły się w Kutnie XXIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w futsalu. Wzięło w nich udział ok. 400 zawodników z 13 Stowarzyszeń Lokalnych SALOS z całej Polski.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wpisały się w obchody 25-lecia Stowarzyszenia Lokalnego SALOS "Róża Kutno" w Woźniakowie. Stowarzyszenie Lokalne SALOS w Kutnie - Woźniakowie istnieje od 1 lutego 1994 roku. Jego inicjatorami i twórcami byli ks. Tadeusz Pawluk i Ryszard Kotarski - pierwszy prezes organizacji pozarządowej. SL SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie, jest jednostką organizacyjną Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej SALOS RP.

Głównym zadaniem jest zapewnienie dzieciom i młodzieży należącym do stowarzyszenia możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, mając na względzie ich właściwe wychowanie. W pracy wychowawczej kierujemy się systemem prewencyjnym ks. Jana Bosko, który miał za cel, wychowanie młodzieży na uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan. Narzędziem do osiągnięcia tego celu jest SPORT, który gromadzi młodych i jest konkretną propozycją dla każdego. SALOS organizuje treningi piłki nożnej i siatkówki. Z młodzieżą pracują trenerzy - wychowawcy, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym w Polsce. Oprócz tego, nasze Stowarzyszenie organizuje wyjazdy na obozy letnie i zimowe, półkolonie letnie dla dzieci. SALOS „Róża Kutno” uczestniczymy w rozgrywkach SALOS RP oraz w systemie rozgrywek ŁZPN. Osiem grup sportowych w piłce nożnej uczestniczy w Lidze Okręgowej i Wojewódzkiej. Salos prowadzi 12 grup sportowych tj. ok. 300 osób.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W uroczystym otwarciu uczestniczyły władze samorządowe z miasta Prezydent Zbigniew Burzyński, Naczelnik Wydziału SSiEDG Michał Kacprzak, Naczelnik Biura Sportu i Turystyki Paweł Szczepanik, Marta Góra i Anita Wasiak z Biura Sportu i Turystyki UM Kutno, Zarząd Powiatu Kutnowskiego reprezentował Marek Jędrzejczak Wicestarosta, Ryszarda Kuczmera – Olszewska pełnomocnik ds. organizacji sportowych, Małgorzata Świtkiewicz Dyrektor Wydziału Organizacyjno – Administracyjnego w Starostwie Powiatowym, Jerzy Bryła były Wójt Gminy Kutno, Zarząd SALOS RP z Presem Prof. dr hab. Zbigniewem Dziubińskim i s. Marią Kapczyńską FMA, wiceprezes. Podczas otwarcia zostały wręczone odznaczenia z okazji 25 - lecia SL SALOS „RÓŻA KUTNO”. Władze samorządowe, sponsorzy i wybitni działacze SALOS w Woźniakowie otrzymali medale jubileuszowe.

Reklama

W tegorocznych rozgrywkach wzięli udział: SL SALOS RP Kraków, SL SALOS Szczecin, SL SALOS Słupsk, UKS SALOS Ełk, SL SALOS Suwałki, SL SALOS Róża Kutno - Woźniaków, SL SALOS Dobieszczyna, SCS Amico Lubin, SL SALOS Angels Wrocław, SL SALOS Pogrzebień oraz zaproszone drużyny dziewcząt: MKS „Górnik 1956” Łęczyca, KS Królewscy Płock, LZS Błękitni Dmosin i nasza drużyna SL SALOS „Róża Kutno”.

Uroczystej mszy św. w sobotę, w kościele salezjańskim w Woźniakowie przewodniczył Wikariusz Inspektorialny Ks. Przemysław Solarski sdb wraz z krajowym duszpasterzem sportowców, ks. Edwardem Pleniem oraz salezjanami, którzy pracują na co dzień z młodzieżą sportową. W krótkich słowach, młodzieży i opiekunom ukazał na czym polega powołanie do świętości.

Od piątku do niedzieli, młodzież rywalizowała w następujących kategoriach piłka nożna chłopców: kat. A rocznik – 2002/2003, kat. B rocznik 2004/2005, kat. C rocznik 2006 i młodsi oraz dziewczęta w kat. A rocznik 2002/2003.

W niedzielę 10 lutego zakończyły się rozgrywki w ramach XXIII OIMS w Futsalu pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Partnerami strategicznymi byli Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Kutno, Powiat Kutnowski. Partnerzy sportowi Polski Komitet Olimpijski i PZPN. Organizatorami Igrzysk było Stowarzyszenie Lokalne SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie. Turniej sportowy, który rozegrano na 5 obiektach sportowych miasta i gminy Kutno wyłoniły zwycięzców, którzy na zakończenie zmagań otrzymali puchary, medale i dyplomy. Wręczono 28 pucharów, 350 medali, 38 dyplomów. W Szkole Podstawowej nr 6 puchary zwycięzcom i uczestnikom wręczali Starosta Daniel Kowalik, Marek Jędrzejczak, wicestarosta, Paweł Szczepanik kierownik Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kutna, Damian Lech wiceprezes SL SALOS „Róża Kutno”.

Reklama

Szczególne podziękowania należą się Ministerstwu Sportu i Turystyki, Fundacji LOTTO, Zarządowi Krajowemu SALOS RP, władzom Miasta Kutno, Starostwu Powiatu Kutnowskiego. Wyrażamy wdzięczność wszystkim sponsorom, darczyńcom: Polskie Mięso i Wędliny ŁUKOSZ sp. z o.o., Centrum – Med. w Kutnie, Piekarnia i Cukiernia Państwa Ozdowskich, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Hydrobud firma Państwa Złotowskich, Gospodarstwo Ogrodnicze Państwa Kuciapskich, Dom Lodów – Mariusz Jaros oraz Bank Pekao S. A. I Oddział Kutno, VIP BUSS, Hetman z Bedlna, CAR Gwarant, Expom, TBS, OSM Krośniewice, Dudki 11.pl, P H-U Majcher Wojciech Jerzy Majchrzak, Salezjanom Współpracownikom, trenerom i wolontariuszom - Animatorom Oratorium oraz wszystkim „za wielkie serce, którym zostaliśmy obdarowani” i dzięki którym XXIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu 2019 mogły się odbyć.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Puchar Fair Play otrzymało SL SALOS SUWAŁKI

Puchar za klimat radości młodzieżowej w duchu św. Jana Bosko otrzymało SL SALOS „RÓŻA KUTNO”

Pucha za najwyższe walorach kulturowe SCS AMICO LUBIN

Puchar za najwyższe walory sportowe otrzymało SL SALOS SZCZECIN

NAJLEPSZY ZAWODNIK (A):

KAT. A CHŁOPCÓW – JAKUB MILANOWSKI – SL SALOS SZCZECIN

KAT. B CHŁOPCÓW – JAKUB BIŃKOWSKI SCS AMICO LUBIN

KAT.C CHŁOPCÓW – MICHAŁ PENK – UKS SALOS EŁK

KAT. A DZIEWCZĄT – JULIA JASZCZAK – MKS „GÓRNIK 1956 ŁĘCZYCA

NAJLEPSI BRAMKARZE:

KAT. A CHŁOPCÓW – KONRAD RADOMSKI – SL SALOS SŁUPSK

KAT. B CHŁOPCÓW – SZYMON MATYLA SL SALOS DOBIESZCZYZNA

Reklama

KAT. C CHŁOPCÓW – MIKOŁAJ SOLARSKI – SALOS „RÓŻA KUTNO” ROCZNIK 2007

KAT. A DZIEWCZĄT – NATALIA NOWACKA – SALOS „RÓŻA” KUTNO

KRÓL STRZELCÓW:

KAT. A CHŁOPCÓW – JAKUB WASZCZUK SL SALOS SZCZECIN

KAT. B CHŁOPCÓW – MIŁOSZ KRYGIEL SL SALOS „RÓŻA KUTNO”

KAT. C CHŁOPCÓW – KACPER CEGIELSKI – SL SALOS SZCZECIN

KAT. A DZIEWCZĄT – OLIWIA GOŁĘBIEWSKA - KS KRÓLEWSCY PŁOCK

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Piłka nożna Dziewcząt kat. A, rocznik 2002/2003

1. SL SALOS „RÓŻA KUTNO”

2. KS KRÓLEWSCY Płock

3. KS „GÓRNIK 1956” Łęczyca

4. LZS BŁĘKITNI Dmosin

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Piłka nożna chłopców KAT. A, rocznik 2002/2003

5. SL SALOS SZCZECIN

6. SL SALOS „RÓŻA KUTNO” GRUPA I

7. SL SALOS „RÓŻA KUTNO” GRUPA I

8. SL SALOS SUWAŁKI

9. SL SALOS SŁUPSK

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Piłka nożna chłopców KAT. B, rocznik 2004/2005

1. SL SALOS SZCZECIN

2. SL SALOS „RÓŻA KUTNO” I

3. SL SALOS SŁUPSK

4. SCS AMICO LUBIN

5. SL SLAOS „RÓŻA KUTNO” II

6. UKS SALOS EŁK

7. SL SALOS DOBIESZCZYZNA

8. SL SALOS SUWAŁKI

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Piłka nożna chłopców KAT. C, rocznik 2006 i młodsi

1. SL SALOS SŁUPSK

2. SL SALOS „RÓŻA KUTNO” rocznik 2007

3. SL SALOS SZCZECIN

4. SL SLAOS „RÓŻA KUTNO” rocznik 2006

5. UKS SALOS EŁK

6. SL SALOS RP KRAKOW

7. SL SALOS SUWALKI

8. SL SALOS POGRZEBIEŃ

9. SL SALOS DOBIESZCZYZNA

10. SCS AMICO LUBIN

11. SL SALOS „RÓŻA KUTNO” grupa III

12. SL SALOS ANGELS WROCŁAW

2019-02-12 09:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chelsea wygrywa Ligę Europy

[ TEMATY ]

sport

piłka nożna

Ben Sutherland / Foter.com / CC BY

Chelsea Londyn pokonała 2:1 (0:0) Benfikę Lizbona w finale Ligi Europy i po raz pierwszy w historii sięgnęła po to trofeum. Zawodnicy Rafaela Beniteza po pasjonującym piłkarskim spektaklu pokonali drużynę z Lizbony, a decydujący cios The Blues zadali w doliczonym czasie gry.

CZYTAJ DALEJ

Marcin Zieliński: Znam Kościół, który żyje

2024-04-24 07:11

[ TEMATY ]

książka

Marcin Zieliński

Materiał promocyjny

Marcin Zieliński to jeden z liderów grup charyzmatycznych w Polsce. Jego spotkania modlitewne gromadzą dziesiątki tysięcy osób. W rozmowie z Renatą Czerwicką Zieliński dzieli się wizją żywego Kościoła, w którym ważną rolę odgrywają świeccy. Opowiada o młodych ludziach, którzy są gotyowi do działania.

Renata Czerwicka: Dlaczego tak mocno skupiłeś się na modlitwie o uzdrowienie? Nie ma ważniejszych tematów w Kościele?

Marcin Zieliński: Jeśli mam głosić Pana Jezusa, który, jak czytam w Piśmie Świętym, jest taki sam wczoraj i dzisiaj, i zawsze, to muszę Go naśladować. Bo pojawia się pytanie, czemu ludzie szli za Jezusem. I jest prosta odpowiedź w Ewangelii, dwuskładnikowa, że szli za Nim, żeby, po pierwsze, słuchać słowa, bo mówił tak, że dotykało to ludzkich serc i przemieniało ich życie. Mówił tak, że rzeczy się działy, i jestem pewien, że ludzie wracali zupełnie odmienieni nauczaniem Jezusa. A po drugie, chodzili za Nim, żeby znaleźć uzdrowienie z chorób. Więc kiedy myślę dzisiaj o głoszeniu Ewangelii, te dwa czynniki muszą iść w parze.

Wielu ewangelizatorów w ogóle się tym nie zajmuje.

To prawda.

A Zieliński się uparł.

Uparł się, bo przeczytał Ewangelię i w nią wierzy. I uważa, że gdyby się na tym nie skupiał, to by nie był posłuszny Ewangelii. Jezus powiedział, że nie tylko On będzie działał cuda, ale że większe znaki będą czynić ci, którzy pójdą za Nim. Powiedział: „Idźcie i głoście Ewangelię”. I nigdy na tym nie skończył. Wielu kaznodziejów na tym kończy, na „głoście, nauczajcie”, ale Jezus zawsze, kiedy posyłał, mówił: „Róbcie to z mocą”. I w każdej z tych obietnic dodawał: „Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych” (por. Mt 10, 7–8). Zawsze to mówił.

Przecież inni czytali tę samą Ewangelię, skąd taka różnica w punktach skupienia?

To trzeba innych spytać. Ja jestem bardzo prosty. Mnie nie trzeba było jakiejś wielkiej teologii. Kiedy miałem piętnaście lat i po swoim nawróceniu przeczytałem Ewangelię, od razu stwierdziłem, że skoro Jezus tak powiedział, to trzeba za tym iść. Wiedziałem, że należy to robić, bo przecież przeczytałem o tym w Biblii. No i robiłem. Zacząłem się modlić za chorych, bez efektu na początku, ale po paru latach, po którejś swojej tysięcznej modlitwie nad kimś, kiedy położyłem na kogoś ręce, bo Pan Jezus mówi, żebyśmy kładli ręce na chorych w Jego imię, a oni odzyskają zdrowie, zobaczyłem, jak Pan Bóg uzdrowił w szkole panią woźną z jej problemów z kręgosłupem.

Wiem, że wiele razy o tym mówiłeś, ale opowiedz, jak to było, kiedy pierwszy raz po tylu latach w końcu zobaczyłeś owoce swojego działania.

To było frustrujące chodzić po ulicach i zaczepiać ludzi, zwłaszcza gdy się jest nieśmiałym chłopakiem, bo taki byłem. Wystąpienia publiczne to była najbardziej znienawidzona rzecz w moim życiu. Nie występowałem w szkole, nawet w teatrzykach, mimo że wszyscy występowali. Po tamtym spotkaniu z Panem Jezusem, tym pierwszym prawdziwym, miałem pragnienie, aby wszyscy tego doświadczyli. I otrzymałem odwagę, która nie była moją własną. Przeczytałem w Ewangelii o tym, że mamy głosić i uzdrawiać, więc zacząłem modlić się za chorych wszędzie, gdzie akurat byłem. To nie było tak, że ktoś mnie dokądś zapraszał, bo niby dokąd miał mnie ktoś zaprosić.

Na początku pewnie nikt nie wiedział, że jakiś chłopak chodzi po mieście i modli się za chorych…

Do tego dzieciak. Chodziłem więc po szpitalach i modliłem się, czasami na zakupach, kiedy widziałem, że ktoś kuleje, zaczepiałem go i mówiłem, że wierzę, że Pan Jezus może go uzdrowić, i pytałem, czy mogę się za niego pomodlić. Wiele osób mówiło mi, że to było niesamowite, iż mając te naście lat, robiłem to przez cztery czy nawet pięć lat bez efektu i mimo wszystko nie odpuszczałem. Też mi się dziś wydaje, że to jest dość niezwykłe, ale dla mnie to dowód, że to nie mogło wychodzić tylko ode mnie. Gdyby było ode mnie, dawno bym to zostawił.

FRAGMENT KSIĄŻKI "Znam Kościół, który żyje". CAŁOŚĆ DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

CZYTAJ DALEJ

Konkurs fotograficzny na jubileusz 900-lecia

2024-04-24 19:00

[ TEMATY ]

konkurs fotograficzny

diecezja lubuska

Bożena Sztajner/Niedziela

Do końca sierpnia 2024 trwa konkurs fotograficzny z okazji jubileuszu 900-lecia utworzenia diecezji lubuskiej. Czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs jest przeznaczony zarówno dla fotografów amatorów, jak i profesjonalistów z wszystkich parafii naszej diecezji. Jego celem jest uwiecznienie śladów materialnych pozostałych po dawnej diecezji lubuskiej, która istniała od 1124 roku do II połowy XVI wieku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję