Reklama

Zaproszenia

Duchowa adopcja

W każdej minucie, a nawet w sekundzie, w niezliczonych i nieznanych miejscach gdzieś na świecie, dokonuje się z woli Boga Dawcy Życia, cud poczęcia człowieka.

Reklama

Naszą świadomość szokuje przeświadczenie, że wiele poczętych dzieci nie doczeka się swoich narodzin, że zostaną zgładzone, zanim jeszcze ujrzą ten piękny świat, że tysiące lękliwych matek waha się czy urodzić dziecko, które się w nich rozwija.

Kto może przekonać lękliwe? Kto może im pomóc?
Zaadoptuj duchowo to bezbronne, zagrożone dziecko. Nad wybranym przez Boga dzieckiem otwórz parasol modlitwy i przez 9 miesięcy dziesiątką różańca módl się o ocalenie jego życia.

Zapraszamy w poniedziałek 8 kwietnia 2013r. do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Wieluniu na godz. 18.00 by podczas Eucharystii, w uroczystość Zwiastowania Maryi Panny, złożyć przyrzeczenia, które zapoczątkują ”Duchową Adopcję” dzieci zagrożonych zabiciem w łonie matki.

2013-04-03 13:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Życie to dar

Niedziela rzeszowska 16/2016, str. 1

[ TEMATY ]

życie

Bożena Sztajner/Niedziela

„Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi...”
Św. Jan Paweł II

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w tym roku 4 kwietnia, obchodziliśmy Dzień Świętości Życia, ustanowiony przez papieża Jana Pawła II. Ten dzień ma budzić wrażliwość na sens i wartość ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci. Działalność na rzecz obrony życia ma wiele wymiarów. Świadomy tego był Jan Paweł II. Zwracał uwagę, że nie można obronić życia, jeśli nie obroni się rodziny. Wiele razy w swoim nauczaniu mówił o wartości rodziny. Bp Jan Wątroba stojący na czele Rady ds. Rodziny przy Episkopacie Polski zachęca, aby każdy na swoją miarę przeciwstawiał się kulturze podważającej znaczenie małżeństwa i rodziny. Do pełnej ochrony życia wzywa również Prezydium Episkopatu Polski. Od lat Kościół w Polsce upomina się też, aby tworzyć w kraju takie programy, które zapewniałyby konkretną pomoc dla rodzin.

CZYTAJ DALEJ

Czuwając z Ojcem Pio

2021-09-17 08:42

[ TEMATY ]

Jasna Góra

św. o. Pio

ANSA FILES/STR/pal/mr /PAP/EPA

„Ze św. Ojcem Pio czyścimy czyściec” pod takim hasłem odbędzie się na Jasnej Górze spotkanie modlitewne Grup Modlitewnych św. Ojca Pio.

Tegoroczne spotkanie koncentrować się będzie na modlitwie za dusze w czyśćcu cierpiące, z którymi stygmatyk miał bliski kontakt. Odbędzie się ono w dniach 25-26 września br. Krajowy duszpasterz Grup Modlitwy św. Ojca Pio o. Roman Rusek serdecznie zaprasza na to niepowtarzalne wydarzenie.

CZYTAJ DALEJ

Postawić wszystko na Maryję - "Archidiecezjanie na Jasnej Górze"

2021-09-17 19:46

ks. Łukasz Romańczuk

Abp Józef Kupny

Abp Józef Kupny

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. abp Józef Kupny.

Licznie zgromadzeni duchowni, siostry zakonne i wierni, wsłuchując się w homilię, mogli usłyszeć słowa dotyczące Matki Bożej, w kontekście Jej osoby w wydarzeniach z Kany Galilejskiej. Nie zabrakło także odniesienia do ostatniej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz M. Elżbiety Róży Czackiej. - Prymas Tysiąclecia kochał to miejsce i które w czasach, gdy komuniście chcieli zniszczyć i uciszyć Kościół. Kiedy wydawało się, że nie ma dla Kościoła w Polsce żadnego ratunku, Prymas wszystko postawił na Maryję. Dziś mówi się, że nowy błogosławiony uratował Polskę przed potopem komunistycznego reżimu. Zrobił to odnawiając wiarę w naszym narodzie - podkreślił metropolita wrocławski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję