Reklama

Niedziela Wrocławska

3 dni na 30-lecie z Góry w ramach 40. PPW

Tegoroczne piesze pielgrzymki na Jasną Górę odbywać się będą w zmienionej formie niż dotychczas. Wszystko za sprawą epidemii koronawirusa. W związku z tym 40. Piesza Pielgrzymka Wrocławska przyjmie formę sztafety. Każdego dnia na trasie pielgrzymki stawi się inna pięćdziesiątka pątników. Trudności związane z COVID-19 nie utrudniają podtrzymania trzydziestoletniej tradycji rozpoczęcia przez grupę 14 PPW z Góry oraz Milicza.

Fot. ks. Łukasz Romańczuk

Decyzją organizatorów PPW pielgrzymi z Góry, Milicza i Głębowic dołożą swoją cegiełkę kilometrową, do trasy na Jasną Górę, idąc odpowiednio ze swoich miejscowości do Trzebnicy, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Pielgrzymi z Góry wyjdą 1 sierpnia. Dzień później dołączą do nich pątnicy z Głębowic i będą razem pielgrzymować także dnia następnego. Prawdopodobnie 3.08 z parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Miliczu wyruszy nurt milicki gr. 14 do Trzebnicy. - „Rozpoczniemy nasze pielgrzymowanie z Góry Mszą św. o godz. 8:00 w kościele pw. św. Katarzyny. Po Eucharystii i przebadaniu pielgrzymów wyruszymy w drogę.” - powiedział ks. Henryk Wachowiak, proboszcz parafii, przewodnik górowskiej grupy oraz ojciec duchowny PPW.

Każdego dnia pielgrzymi przejdą ok. 30 km. W miarę możliwości nasza redakcja będzie transmitować poszczególne momenty pielgrzymki.

Reklama

Pielgrzymi gr. 14, zakończą pielgrzymowanie u grobu Św. Jadwigi Śląskiej i będą duchowo wspierać pątników idących na Jasną Górę. -„Od 1 sierpnia w naszej parafii będą odbywać się msze pielgrzymkowe. Będą one odprawiane o 18:00. Przewidziana będzie konferencja oraz wieczorny apel.” - powiedział ks. Henryk.

„Aby wyruszyć z Góry lub Głębowic należy zapisać się w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze lub w parafii pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach oraz podpisać odpowiednie oświadczenia związane z bezpieczeństwem na trasie.” - powiedział Bogdan Mączyński, wieloletni pielgrzym z Góry.

Organizatorzy zapewniają, że wszystkim pielgrzymom wychodzącym na trasę będzie mierzona temperatura. Na trasę pielgrzymki będzie mogło wyjść 50 osób, dlatego ważne jest to, aby nie czekać z zapisami do ostatniej chwili. - „Bardzo się cieszę, że nasza wieloletnia tradycja pielgrzymowania z Góry będzie podtrzymana.” - powiedział Bogdan Mączyński.

Reklama

Następne spotkanie odbędzie się 28.07 br. (wtorek) o godz. 19:00 w salce katechetycznej przy kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze. Więcej informacji zostanie podanych na stronie FB gr. 14 oraz na stronie www.14-stka.pl.

2020-06-24 12:50

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Białoruś: Konsulat potwierdza zatrzymanie polskich obywateli w Mińsku

2020-08-12 09:47

[ TEMATY ]

Białoruś

PAP

Wydział konsularny ambasady RP w Mińsku prowadzi działania na rzecz udzielenia pomocy konsularnej zatrzymanym w Mińsku polskim obywatelom – poinformował PAP przedstawiciel placówki.

Dyplomaci wiedzą o zatrzymaniu trzech polskich obywateli, znają już miejsce przebywania dwóch z nich, a w sprawie trzeciego trwają ustalenia.

Jak dotąd przedstawiciele konsulatu nie mieli jeszcze możliwości spotkania z zatrzymanymi.

"Prowadzimy działania w celu wyjaśnienia sytuacji i udzielenia polskim obywatelom wparcia konsularnego" – poinformowano PAP.

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński poinformował wcześniej PAP, że ambasador Polski na Białorusi Artur Michalski interweniował w białoruskim MSZ w sprawie trzech Polaków zatrzymanych w tym kraju.

Od niedzieli w Mińsku i innych miejscach na Białorusi dochodzi do protestów przeciwko sfałszowaniu wyników wyborów prezydenckich. Według MSW, tylko w niedzielę i poniedziałek zatrzymano w całym kraju ponad pięć tysięcy osób.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

just/ kar/ mrr/

CZYTAJ DALEJ

Turyn: Europejskie Spotkanie Młodych przełożone na przyszły rok

2020-08-13 11:10

[ TEMATY ]

Taize

COVID‑19

ks. Waldemar Wesołowski

Adoracja Krzyża w duchu Taiźe

Z powodu pandemii koronawirusa 43. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, które na przełomie grudnia i stycznia miało się odbyć w Turynie, zostało przesunięte na przełom grudnia 2021 i stycznia 2022 r.

"Z powodu pandemii koronawirusa, w porozumieniu z władzami kościelnymi i cywilnymi, Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Turynie zostaje przesunięte na przyszły rok.Odbędzie się ono od 28 grudnia 2021 roku do 1 stycznia 2022 roku" - informują organizatorzy spotkania, za pośrednictwem oficjalnych mediów społecznościowych. W ubiegłorocznym spotkaniu, które odbyło się we Wrocławiu, wzięło udział ponad 15 tys. pielgrzymów z ok. 60 państw Europy i świata.

Według statystyk, na terenie Włoch stwierdzono dotąd blisko 252 tys. zakażeń koronawirusem COVID-19. Do tej pory zmarło ponad 35,2 tys. osób, a obecnie choruje ponad 13,7 tys., wśród których nie ma osób w stanie poważnym, ani krytycznym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję