Reklama

Niedziela Wrocławska

3 dni na 30-lecie z Góry w ramach 40. PPW

Tegoroczne piesze pielgrzymki na Jasną Górę odbywać się będą w zmienionej formie niż dotychczas. Wszystko za sprawą epidemii koronawirusa. W związku z tym 40. Piesza Pielgrzymka Wrocławska przyjmie formę sztafety. Każdego dnia na trasie pielgrzymki stawi się inna pięćdziesiątka pątników. Trudności związane z COVID-19 nie utrudniają podtrzymania trzydziestoletniej tradycji rozpoczęcia przez grupę 14 PPW z Góry oraz Milicza.

2020-06-24 12:50

Fot. ks. Łukasz Romańczuk

Decyzją organizatorów PPW pielgrzymi z Góry, Milicza i Głębowic dołożą swoją cegiełkę kilometrową, do trasy na Jasną Górę, idąc odpowiednio ze swoich miejscowości do Trzebnicy, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Pielgrzymi z Góry wyjdą 1 sierpnia. Dzień później dołączą do nich pątnicy z Głębowic i będą razem pielgrzymować także dnia następnego. Prawdopodobnie 3.08 z parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Miliczu wyruszy nurt milicki gr. 14 do Trzebnicy. - „Rozpoczniemy nasze pielgrzymowanie z Góry Mszą św. o godz. 8:00 w kościele pw. św. Katarzyny. Po Eucharystii i przebadaniu pielgrzymów wyruszymy w drogę.” - powiedział ks. Henryk Wachowiak, proboszcz parafii, przewodnik górowskiej grupy oraz ojciec duchowny PPW.

Każdego dnia pielgrzymi przejdą ok. 30 km. W miarę możliwości nasza redakcja będzie transmitować poszczególne momenty pielgrzymki.

Reklama

Pielgrzymi gr. 14, zakończą pielgrzymowanie u grobu Św. Jadwigi Śląskiej i będą duchowo wspierać pątników idących na Jasną Górę. -„Od 1 sierpnia w naszej parafii będą odbywać się msze pielgrzymkowe. Będą one odprawiane o 18:00. Przewidziana będzie konferencja oraz wieczorny apel.” - powiedział ks. Henryk.

„Aby wyruszyć z Góry lub Głębowic należy zapisać się w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze lub w parafii pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach oraz podpisać odpowiednie oświadczenia związane z bezpieczeństwem na trasie.” - powiedział Bogdan Mączyński, wieloletni pielgrzym z Góry.

Organizatorzy zapewniają, że wszystkim pielgrzymom wychodzącym na trasę będzie mierzona temperatura. Na trasę pielgrzymki będzie mogło wyjść 50 osób, dlatego ważne jest to, aby nie czekać z zapisami do ostatniej chwili. - „Bardzo się cieszę, że nasza wieloletnia tradycja pielgrzymowania z Góry będzie podtrzymana.” - powiedział Bogdan Mączyński.

Reklama

Następne spotkanie odbędzie się 28.07 br. (wtorek) o godz. 19:00 w salce katechetycznej przy kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze. Więcej informacji zostanie podanych na stronie FB gr. 14 oraz na stronie www.14-stka.pl.

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


Regulamin przyjmowania zleceń

Regulamin insertowania

Formaty reklam

Cennik reklam

Cennik insertów

Terminarz reklam (2020)

Materiały do pobrania

Publikacje logo o szerokości powyżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Publikacje logo o szerokości poniżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Reklama internetowa

Krzysztof Walaszczyk
Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
marketing@niedziela.pl

Cennik reklam internetowych

CZYTAJ DALEJ

Ukazało się watykańskie vademecum nt. walki z nadużyciami seksualnymi

2020-07-16 15:34

[ TEMATY ]

Watykan

Adobe Stock

Kongregacja Nauki Wiary wydała vademecum nt. walki z nadużyciami wobec nieletnich. Nie wprowadza ono żadnych nowych norm, tylko w przejrzysty sposób systematyzuje dotychczasowe zasady.

„To swoisty podręcznik, który krok po kroku wyjaśnia, jak biskupi i przełożeni zakonni mają postępować, gdy otrzymają zgłoszenie” – podkreśla abp Giacomo Morandi, sekretarz tej watykańskiej kongregacji, w gestii której leżą najcięższe przestępstwa, w tym przypadki nadużyć duchownych wobec nieletnich.

O przygotowanie tego swoistego podręcznika biskupi całego świata prosili w czasie nadzwyczajnego szczytu w sprawie przeciwdziałania nadużyciom, jaki w ubiegłym roku zwołał Papież Franciszek, zapraszając do Watykanu przewodniczących episkopatów z całego świata. Mówiono wówczas, że brakuje przejrzystego dokumentu systematyzującego wszystkie wprowadzone przez Kościół procedury nt. walki z nadużyciami. Obecne vademecum wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom.

30-stronnicowy tekst zawiera odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wyznacza konkretne zasady działania praktycznie od momentu otrzymania zgłoszenia o nadużyciu do zakończenia procesu. Vademecum przypomina o konieczności skrupulatnego i dokładnego zweryfikowania każdego potencjalnego przypadku nadużycia ze strony duchownych, nawet jeśli pojawił się on wyłącznie w mediach, sieciach społecznościowych czy zgłoszenie napłynęło z anonimowego źródła.

„Jest to kolejne ważne narzędzie na drodze zdecydowanej walki z nadużyciami w Kościele. Przypomina, że musimy kierować się prawdą i sprawiedliwością, ale jednocześnie trzeba stawiać na odpowiednią formację i prewencję” – podkreśla abp Morandi. Sekretarz watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary wskazuje, że wademekum będzie systematycznie aktualizowane o wszelkie nowe normy i zasady walki z nadużyciami, jakie będą się pojawiały w Kościele. Wszystko po to, by winni zostali pociągnięci do odpowiedzialności, a w przyszłości takie przestępstwa nigdy więcej nie miały już miejsca.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję