Reklama

Świat

Rzesze internautów u grobu św. Franciszka z Asyżu

[ TEMATY ]

św. Franciszek

Bożena Sztajner

Ogromną popularnością cieszy się możliwość zobaczenia za pomocą kamery internetowej grobu św. Franciszka z Asyżu. Tylko w ciągu trzech miesięcy z takiej możliwości skorzystało 18 milionów internautów ze 123 krajów świata. „Za pomocą internetu można też przekazywać intencje modlitewne” - mówi pomysłodawca inicjatywy, o. Enzo Fortunato OFM Conv.

„Myślę, że o tej «nowej popularności» Patrona Italii w dużej mierze zadecydował wybór Papieża Franciszka, który na nowo wprowadza w życie jego przesłanie. Papież z każdym dniem poprzez swoje słowa i decyzje ukonkretnia nauczanie św. Franciszka. Modlitwy do Biedaczyny z Asyżu zanoszone są o to, by pomógł nam nieść krzyż codzienności. Wiele osób dziękuje też za doznane w życiu łaski i powierza mu w opiekę najmłodszych. Często to właśnie rodzice zawierzają św. Franciszkowi swoje pociechy. Wszystkie modlitwy, które przesyłane są drogą internetową raz w tygodniu, drukuje się i następnie składa na grobie Biedaczyny z Asyżu. Cała wspólnota modli się w intencjach, które dzięki sieci napływają do św. Franciszka” - zapewnia zakonnik.

2013-07-13 06:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Naśladowcy św. Franciszka

Niedziela świdnicka 28/2021, str. IV

[ TEMATY ]

św. Franciszek

Ks. Grzegorz Umiński

Świeccy członkowie zakonu św. Franciszka z duszpasterzami

Świeccy członkowie zakonu św. Franciszka z duszpasterzami

800-lecie istnienia i działania III Zakonu św. Franciszka z Asyżu, zwanego obecnie Franciszkańskim Zakonem Świeckich, świętowano w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Ząbkowicach Śl.

Centralnym punktem uroczystości była Msza św. pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca, w świątyni, gdzie na co dzień modlą się siostry klaryski od Wieczystej Adoracji, które w ostatnim czasie zadbały o renowację zabytkowych kościelnych organów, dzięki czemu brzmią jak nowe.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Majowa wędrówka szlakiem sanktuariów maryjnych Ukrainy: Sanktuarium Matki Bożej Rudeckiej

2022-05-17 21:49

[ TEMATY ]

Ukraina

rkc.lviv.ua

Gościnność archidiecezji lwowskiej pozwala nam pozostać na jej terenie w kolejnym dniu naszego pielgrzymowania. Wpatrzeni w znaki obecności Maryi prosimy o dar pokoju dla ogarniętej wojną Ukrainy. Jadąc ze Lwowa do Sambora spotykamy maleńkie miasteczko Rudki.

Jest tutaj kościół, który jest miejscem odwiedzanym przez wycieczki, a to za sprawą grobu Aleksandra Fredry.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję