Reklama

Kościół

Pielgrzymka na maxa 2020

Wspólnota dla mężczyzn Droga Odważnych zaprasza na nocną pielgrzymkę „Droga na Maxa”, która w tym roku odbywa się po raz czwarty, ale po raz pierwszy w czterech częściach Polski. W nocy z 25 na 26 lipca uczestnicy będą przemierzać trasy w okolicach Warszawy, Krakowa, Poznania i Gdańska pod hasłem „Sie7em – Najgroźniejsze wirusy serca”.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Organizatorzy

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00 w Centrum Konferencyjnym „Scena Ołtarzew” w Ożarowie Mazowieckim. Stamtąd prowadzona będzie transmisja na żywo do pozostałych miast, w których o tej samej porze zbiorą się uczestnicy. Po części warsztatowo-konferencyjnej, w której poruszona zostanie tematyka grzechów głównych, uczestnicy wezmą udział w Eucharystii i wyruszą na szlak.

„Warto podkreślić, że ta część konferencyjna nie będzie miała charakteru wykładowego, ale ma na celu zaangażowanie uczestników, wejście w pewną dynamikę, która pozwoli nie tylko czegoś o grzechach głównych się dowiedzieć, ale przede wszystkim doświadczyć wagi tego tematu i tego, jak ważna jest walka w każdej z tych sfer” – mówi jeden z organizatorów Michał Mokrzycki.

Reklama

„Jako katolicka wspólnota długo już zajmujemy się tematem grzechów głównych. Pomagamy uczestnikom naszych programów rozwojowych i członkom naszej wspólnoty docierać do korzenia danej słabości, wychodząc z założenia, że sam grzech jest najczęściej objawem jakiejś głębokiej rany serca, trudnej życiowej historii. Tam, z Bożym prowadzeniem, możemy neutralizować przyczynę grzechu. Mamy w tej sferze wiele odkryć i chcemy się nimi podzielić. Stąd wybór takiego, a nie innego tematu wydarzenia” – tłumaczy Sławomir Leszczyński z Drogi Odważnych.

Uczestnicy będą szli w kilkuosobowych grupach. Trasy przygotowane są w taki sposób, by wędrówka zajęła całą noc. W okolicach Warszawy będzie to tradycyjna dla „Drogi na Maxa” trasa z Ożarowa Mazowieckiego do Niepokalanowa czyli miejsca działalności patrona Drogi Odważnych św. Maksymiliana, od imienia którego wzięła się też nazwa wydarzenia. Z Krakowa uczestnicy wyruszą do Kalwarii Zebrzydowskiej, z Poznania (a dokładniej z miejscowości Tulce) na Pola Lednickie, a w Gdańsku trasa będzie pętlą, rozpoczynającą się i kończącą w stolicy województwa pomorskiego.

Droga Odważnych to wspólnota mężczyzn funkcjonująca od 2010 roku w całej Polsce. Jej duchowość koncentruje się wokół tematu przywództwa rozumianego jako osobisty rozwój i służba bliskim, rodzinie i Kościołowi. Programy formacyjne prowadzone przez wspólnotę to m.in. Droga Lwa (www.drogalwa.pl) czy program indywidualnej formacji Odważni.pl (www.odwazni.pl). Droga Odważnych prowadzi także portal internetowy dla mężczyzn www.drogaodwaznych.pl. Założycielami wspólnoty są familiolog i terapeuta małżeński Michał Piekara oraz teolog i trener rozwoju Mariusz Marcinkowski, a kapelanem Drogi Odważnych jest proboszcz parafii Dobrego Pasterza w warszawskim Wawrze ks. Marcin Ożóg.

2020-07-23 14:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka pocztowców na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Bożena Sztajner

Kilka tysięcy pocztowców będzie uczestniczyło w sobotę 8 czerwca w pielgrzymce na Jasną Górę. Będzie to okazja, aby już po raz czternasty wspólnie pomodlić się do Matki Boskiej o wsparcie w osobistych i zawodowych sprawach. Pielgrzymka na Jasną Górę to najważniejsze wydarzenie religijne dla Poczty, firmy całkowicie polskiej i przez ponad 450 lat działającej na rzecz dobra publicznego. Jak co roku pocztowcy, pracownicy wszystkich szczebli spotkają się w Częstochowie na Placu Rady Europy, gdzie nastąpi powitanie przez przedstawiciela Arcybiskupa, księdza Jarosława Srokę. Obecni będą przedstawiciele władz Poczty Polskiej i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Ordo Iuris: potrzeba zmiany przepisów ws. wsparcia rodziców dzieci martwo urodzonych

2021-09-22 11:52

[ TEMATY ]

Ordo Iuris

Bożena Sztajner/Niedziela

Konieczne są zmiany w prawie, które ułatwią uzyskanie wsparcia rodzicom dzieci martwo urodzonych. Obecne przepisy umożliwiają wystawienie aktu urodzenia dziecka zmarłego przed narodzeniem tylko, jeśli udało się ustalić jego płeć. Jest to często niemożliwe w sytuacji, gdy dziecko zmarło na wczesnym etapie ciąży. W takich przypadkach rodzice muszą ponieść znaczne koszty wykonania badania DNA. Inaczej nie będą mogli skorzystać z zasiłku pogrzebowego czy urlopu macierzyńskiego. Eksperci Instytutu Ordo Iuris wskazują, że ten problem można rozwiązać po wprowadzeniu zmian w projekcie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wzorów karty urodzenia i karty martwego urodzenia.

- Aktualny stan prawny prowadzi do nieuzasadnionego wykluczenia grupy rodziców dzieci martwo urodzonych na wczesnym etapie ciąży z możliwości skorzystania z pomocy oferowanej przez państwo, a zatem godzi w konstytucyjną zasadę równości wobec prawa – podkreśla Anna Wawrzyniak z Centrum Analiz Legislacyjnych Ordo Iuris.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję