Reklama

Kościół

Mocarzewo: Akcja "mocarnej" modlitwy w Adwencie umożliwi budowę domu dla niepełnosprawnych

Dzięki darczyńcom w Mocarzewie koło Łowicza Siostry Zmartwychwstanki budują Dom Mocarzy. Swoje miejsce znajdą w nim dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. W Adwencie Siostry i ich podopieczni chcą odwdzięczyć się modlitwą za pomoc w budowie wymarzonego domu. Intencje można przesyłać na specjalną skrzynkę modlitewną.

[ TEMATY ]

adwent

Mocarzewo

siostryzmartwychwstanki.pl

Siostry Zmartwychwstanki w Mocarzewie prowadzą Specjalny Ośrodek Wychowawczy. Obecnie przebywa tam około 80 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, które jednak, ze względu na obowiązujące przepisy, muszą opuścić ośrodek po ukończeniu 25 roku życia. Niestety nie zawsze mają gdzie. Dlatego Siostry dla swoich dorosłych wychowanków chcą wybudować Dom Mocarzy.

Podopieczni ośrodka jako osoby z niepełnosprawnościami potrzebują budynku specjalnie przystosowanego do ich potrzeb. Rodzina nie zawsze jest w stanie zapewnić im opiekę. Nasi Mocarze są z nami przez kilkanaście lat – mówi s. Elwira Szwarc CR, prezes Fundacji Bogaci Miłosierdziem. Często zdarza się, że nie mają gdzie pójść – rodzice już nie żyją, albo są tak schorowani, że nie mogą się nimi zająć – dodaje siostra.

Reklama

Budowa rozpoczęła się w 2018 roku. Jej koszt szacowany jest na 18 mln zł. Dzięki darczyńcom stoją już mury ośrodka, na dachu pojawiła się więźba i rozpoczął się montaż pierwszych okien. Trwa zbiórka, która umożliwi realizację V etapu budowy. W jego ramach budynek zostanie ocieplony i otynkowany.

Powstanie Domu Mocarzy nie byłoby możliwe bez pomocy darczyńców. Choć do końca inwestycji jeszcze daleka droga to jej koniec przybliża nawet najmniejsza wpłata. Siostry są wdzięczne za każdą pomoc. Nasi Mocarze otrzymali od Was tyle dobra – mówi s. Szwarc - mury Domu Mocarzy już stoją, trwają kolejne prace.

Siostry i ich podopieczni za dobro chcą odwdzięczyć się tym, co mają najcenniejszego – modlitwą. Dlatego zainicjowały akcje mocarnej modlitwy. W Adwencie czekają na intencję, które można przesłać za pośrednictwem strony internetowej https://dommocarzy.pl/o-akcji/mocarna-modlitwa/. Jak zapewniają każdą z nich będą polecać Bogu wraz ze swoimi podopiecznymi. Wierzymy, że modlitwa naszych Mocarzy trafia do Pana prostą ścieżką. Zostaw Mocarzom swoją intencję. Oni chcą prosić za Tobą, by Pan Ci błogosławił – zachęca s. Szwarc.

2020-12-01 19:49

Ocena: +1 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Adwent a świętość, czyli co przynieść do żłóbka

Adwent z Janem Pawłem II - czyli jak do bożonarodzeniowego żłóbka zanieść świętość, modlitwę i poczucie humoru oraz o tym, co jeszcze można zabrać w podróż do Betlejem

Adwent jest synonimem nadziei: nie daremnym oczekiwaniem na jakiegoś bezosobowego Boga, lecz konkretną i niezawodną ufnością w powrót Tego, który już raz do nas przyszedł - mówił Jan Paweł II w pierwszą niedzielę Adwentu w 2002 r.
Adwent daje nadzieję, a więc unaocznia sens ludzkiego pielgrzymowania po ziemi. Pokazuje, co to znaczy „wyruszyć w pielgrzymkę”, czyli jak podkreślał Papież - „pozostawić wiele rzeczy za sobą. Kiedy podróżujecie, tylko to, co jest istotne, można wziąć ze sobą”. Nie ma sensu do bożonarodzeniowego żłóbka zanosić śmieci. Tam przyda się tylko to, co istotne. I święte. Ale czy to jest możliwe? Czy mały, słaby człowiek może zanieść do żłóbka swą świętość? Jan Paweł II daje jednoznaczną odpowiedź: oczywiście, że tak. Co więcej - Papież pokazał swym życiem, jak to konkretnie uczynić. Jak być świętym już tutaj, na ziemi, nie będąc nieskazitelnym ani doskonałym.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: Każdy ma misję w międzyludzkiej komunikacji

2021-01-24 06:20

[ TEMATY ]

media

abp Wacław Depo

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Każdy z nas ma określoną misję do spełnienia w międzyludzkiej komunikacji i odpowiedzialności za prawdę – napisał abp Wacław Depo, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP, w Słowie z okazji publikacji papieskiego orędzia na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce przypada w tym roku 19 września.

Abp Depo przypomniał temat Orędzia papieża Franciszka na tegoroczny Dzień: „Chodź i zobacz (J 1, 42). Komunikowanie jako spotkanie ludzi takimi jakimi są i gdzie są”. Podkreślił ponadto, że w obecnym czasie zmagań z epidemią, która zmusza nas do społecznego dystansu, „komunikacja – zdaniem Franciszka – może umożliwić bliskość niezbędną do rozpoznania tego, co jest istotne i do prawdziwego zrozumienia rzeczy”.

CZYTAJ DALEJ

I Ty możesz zostać dziennikarzem

2021-01-24 16:00

WŁODZIMIERZ RĘDZIOCH

Idealnie by było, gdyby każdy człowiek mógł wiedzę na każdy temat czerpać ze źródła, mógł ją zweryfikować, sprawdzić i tak budować swoje wyobrażenie o świecie. Niestety, nie da się i tu pojawiają się media.

Spotkanie z duchownymi. Mówię o języku homilii papieża Franciszka, a dyskusja po moim przedłożeniu idzie w kierunku adhortacji „Querida Amazonia”, przy czym większość z zabierających głos wyraża niepokój wobec inicjatyw Ojca Świętego. Odnoszę wrażenie, że ci księża noszą w sobie lęk przed niechybną klęską Kościoła. Pytam więc: kto przeczytał adhortację? Pięć osób.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję