Reklama

Wiadomości

Premier: rząd od początku działał zgodnie z logiką

Za nami najtrudniejszy rok w gospodarczej historii Polski po roku 1989. Do tej globalnej katastrofy ekonomicznej nikt nie był przygotowany, ale ci, którzy zadbali wcześniej o odpowiednie rezerwy, przeszli ten kataklizm lepiej od innych.

[ TEMATY ]

gospodarka

premier

Mateusz Morawiecki

koronawirus

Mateusz Morawiecki/Facebook

Rząd od początku działał zgodnie z logiką - przygotowuj się na najgorsze, ale miej nadzieję na najlepsze. Dziś widzimy efekty tej odpowiedzialnej i ostrożnej polityki.

Polska gospodarka okazała się w znacznym stopniu bezpieczna i odporna. Dzisiaj rano trafił do nas raport Komisji Europejskiej, który pokazuje siłę naszych finansów publicznych.

Reklama

Przeznaczyliśmy blisko 200 miliardów złotych na pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej. Najnowsze dane, wynikające również z realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, pokazują solidny fundament do odbicia gospodarczego.

Z dumą możemy powiedzieć, że w rok 2021 wchodzimy z bardzo dobrym stanem finansów publicznych. Te pieniądze zostały realnie wypracowane przez Polaków, a rząd uszczelnił lukę VAT odziedziczoną przez PO, usprawnił system podatkowy, w wyniku czego od 2015 roku dochody z tego tytułu wzrosły o ponad 40%! Z owoców tego wzrostu mogą dziś korzystać wszyscy Polacy.

Mateusz Morawiecki/ Facebook

Przetrwaliśmy najtrudniejszy okres pandemii w lepszej kondycji niż dużo bogatsze gospodarki, zachowaliśmy moce produkcyjne, uratowaliśmy miliony miejsc pracy, przerwaliśmy imposybilizm realizacji wielkich projektów i dokonaliśmy zmian, które przyniosły uzdrowienie systemu finansów publicznych.

Reklama

Ktoś może powiedzieć, że liczby to tylko słupki. Ale te słupki przekładają się na życie milionów polskich rodzin. Na wsparcie emerytów i młodych, na obniżki podatków, na 500 plus dla dzieci i wiele innych wydatków społecznych.

Zewnętrzni obserwatorzy określają nasze fundamenty jako bardzo solidne. My na tych fundamentach chcemy budować bezpieczną przyszłość i dobrobyt naszego kraju.

Ma temu służyć program Nowego Ładu gospodarczego i społecznego, który wkrótce zaprezentujemy.

Wszystkich nas czeka jeszcze wiele pracy, ale w tym roku Polska wróci na ścieżkę dynamicznego wzrostu!

2021-02-09 18:51

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Premier: Żołnierze Wyklęci reprezentowali dobro, a ich komunistyczni oprawcy - imperium zła

Przed Panteonem – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach Morawiecki mówił, że Żołnierze Niezłomni w sytuacji geopolitycznie beznadziejnej wierzyli, że przez ich trud i walkę dokonują "posiewu wolności, który zaowocuje w przyszłości".

"Nie wylądowali na śmietniku historii niczym Maciek Chełmicki z filmu +Popiół i diament+, tak, jak tego chcieli komunistyczni oprawcy. Nie wylądowali, ponieważ walczyli po dobrej stronie, to oni reprezentowali dobro, a ich oprawcy komunistyczni, ubeccy kaci w katowniach reprezentowali, byli przedstawicielami imperium zła" - dodał szef rządu.

CZYTAJ DALEJ

W trosce o zbawienie

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 32-33

pierwbozydarlelutko/fotolia.com

Powszechne jest doświadczenie choroby i przemijalności ludzkiego bytu, a co za tym idzie – troski o zdrowie, która podpowiada nam, że nierzadko, w celu ratowania życia człowieka, trzeba usunąć chorą część ludzkiego ciała, czasami cały organ, a nawet dokonać amputacji górnej czy dolnej kończyny. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus nawiązuje do tego ludzkiego doświadczenia w perspektywie troski o życie wieczne, a tym samym przypomina nam prawdę o rzeczach ostatecznych.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję