Reklama

Spotkanie Młodych Lednica zawierzone Maryi

Organizatorzy 25. Spotkania Młodych LEDNICA 2000 zawierzyli czas przygotowania oraz samo wydarzenie Matce Bożej. Modlitwa odbyła się podczas Apelu Jasnogórskiego.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Lednica

Lednica 2000

Biuro Prasowe Jasnej Góry

„Te spotkania zawsze zawierzamy Matce Bożej – wyjaśnia o. Wojciech Surówka, dominikanin, duszpasterz lednicki - Taka jest nie tylko tradycja, ale takie jest pragnienie naszego serca, by to wszystko rozpoczynać od polskiej Kany Galilejskiej, w której pierwszy cud Jezusa się dokonał i dokonują się wciąż nowe cuda, napełniania tych stągwi szarej codzienności winem łaski Bożej”.

„Idea spotkań lednickich zrodziła się 30. lat temu podczas Światowych Dni Młodzieży – przypomniał o. Surówka - To wtedy o. Jan Góra uczestniczył w przygotowaniu tego wydarzenia, spotkania z Janem Pawła II, i wtedy ten impuls poszedł z Jasnej Góry. O. Jan zechciał zebrać nie światową młodzież, ale młodzież polską na Polach Lednickich, u źródeł Chrztu Świętego”.

Reklama

„W tym roku mamy podwójny jubileusz – dodaje dominikanin – 25-lecie Lednicy i 30-lecie wizyty Jana Pawła II podczas Światowych Dni Młodzieży, i jeszcze 30-lecie pieśni ‘Abba Ojcze’”.

O. Wojciech Surówka poprowadził modlitwę Apelu Jasnogórskiego. W rozważaniu wyjaśnił znaczenie hasła 25. Spotkania Młodych.

„W poszukiwaniach odpowiedzi na najważniejsze z pytań warto wsłuchiwać się w wewnętrzne sygnały (wewnętrzny głos serca, skarb sumienia). Dlatego w tym roku poprowadzi nas na Lednicy zawołanie ‘Usłysz’, które jest też zaproszeniem do słuchania, do wsłuchiwania się – mówił o. Surówka - W poszukiwaniach odpowiedzi na najważniejsze pytanie towarzyszyć nam będzie Jan Chrzciciel. To mistrz ciszy, nauczyciel zasłuchania, prorok prostoty i przyjaciel Oblubieńca. Razem będziemy uczyć się dbać o przestrzeń zasłuchania w głos sumienia. Biblia nazywa tę przestrzeń słuchania pustynią. Jan Chrzciciel opowie nam na Lednicy jak sam uczył się na pustyni rozpoznawać i wybierać te inspiracje, które pomagają odkryć kim jest człowiek, dlaczego jest, po co żyje i kim ma się stać”.

Reklama

„Jeśli tylko pozwolimy Janowi Chrzcicielowi poprowadzić się w drodze, usłyszymy i zobaczymy jak wskazuje Jezusa mówiąc: oto Baranek Boży, oto Ten, który jest odpowiedzią na wszystkie pytania świata” – podkreślił dominikanin.

Tegoroczne spotkanie młodych na Polach Lednickich, pod hasłem ‘Usłysz’, planowane jest na 5 czerwca.

Więcej informacji o spotkaniu młodych można odnaleźć na stronie: www.lednica2000.pl

o. Stanisław Tomoń

BPJG/ es

2021-03-10 17:43

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Usłysz!

Na Polach Lednickich odbyło się jubileuszowe XXV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000.

Wtym roku spotkanie miało charakter hybrydowy – najważniejsze wydarzenia odbyły się bezpośrednio nad Jeziorem Lednickim pod Bramą Rybą, a część spotkania stanowiły nagrania i filmy przygotowane przez organizatorów oraz uczestników z całej Polski. Całość transmitowana była na żywo w internecie.

CZYTAJ DALEJ

Urodziny bł. Karoliny Kózkówny

Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny - dziewicy i męczennicy obchodzimy 18 listopada, ale dziś przypada rocznica jej urodzin.

To młoda dziewczyna, która poniosła śmierć z rąk rosyjskiego żołnierza, broniąc swojej czystości. Historia jej krótkiego, ale pięknego życia zachwyca tych, którzy do niej sięgną. Bł. Karolina jest patronką diecezji rzeszowskiej. To wyjątkowe wyróżnienie - mieć przed Bogiem taką orędowniczkę. Choć od jej śmierci mija ponad 100 lat, jednak Jej postawa jest coraz bardziej aktualna i potrzebna dzisiejszym katolikom. Zwraca bowiem uwagę na jeden z największych problemów współczesnego świata, szczególnie świata młodych ludzi - na wartość czystości, o którą dziś trzeba stoczyć nie mniejszą walkę, niż córka Kózków z Zabawy stoczyła z żołdakiem, choć może częściej tej obrony trzeba się podjąć w sercu, w zaciszu domu, niż w sytuacji tak ekstremalnej, w jakiej znalazła się bł. Karolina.

CZYTAJ DALEJ

Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę

2021-08-02 12:34

facebook.com/swmikolajglogow

2 sierpnia wyruszyła Diecezjalna Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję