Reklama

Niedziela Częstochowska

Recepta na zdrową wiarę

– Zapraszam was do tych godzin przed Panem. Poczujmy, że potrzebujemy Jego uzdrowienia. Spróbujmy przede wszystkim prosić Pana, by uzdrowił naszą wiarę, a On szczodrze obdarzy nas swoją miłością – mówił bp Andrzej Przybylski 12 marca w DA Emaus w kościele akademickim św. Ireneusza w Częstochowie na początku inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”.

[ TEMATY ]

Częstochowa

24 godziny dla Pana

Karol Porwich/Niedziela

Eucharystia, sakrament pokuty i pojednania oraz adoracja Najświętszego Sakramentu to filary światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana” zaproponowanej przez papieża Franciszka. W tym roku odbywa się ona z 12 na 13 marca pod hasłem: „On odpuszcza wszystkie Twoje winy” (Ps 103, 3). Na to wezwanie odpowiedzieli wierni z archidiecezji częstochowskiej. Trwali oni przez Bogiem w kościele akademickim św. Ireneusza w Częstochowie, czyli uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył bp. Andrzej Przybylski, nabożeństwie pokutnym oraz przez całą dobę adorują Najświętszy Sakrament. W tym czasie jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Reklama

Biskup Przybylski stanął przed zgromadzonymi jako prorok, czyli jako ten, który nie głosi siebie, i prosił, by wrócili do Boga. – Pan chce leczyć naszą wiarę – mówił w homilii i wyjaśniał, że, gdy „wiara zachoruje, jest w nas jakaś blokada”. Dlatego pierwsze, co Bóg chce uleczyć, to wiara. Dlatego ważne jest zobaczenie choroby wiary, ponieważ „tam, gdzie jest chora wiara, tak jest chora miłość”. Kaznodzieja podał receptę na zdrowie wiary, którą jest wypełnienie przykazania miłości Boga i bliźniego. W tym kontekście tłumaczył, że zdrowa wiara oznacza zdrowe więzi: z Bogiem, ludźmi i sobą, a przede wszystkim podkreślił że „Jezus jest Lekarzem i lekarstwem jednocześnie”. Stąd ma sens przychodzenie z grzechami do Jezusa. Dlatego bp Andrzej apelował: – Jesteśmy zaproszeni do tego, aby trwać przy Panu. Zapraszam was do indywidualnych spotkań z Bogiem, Bogiem rozgrzeszającym, jednoczącym nas z sobą i do komunii z Jezusem.

Pani Kinga, która lubi przychodzić do kościoła akademickiego na Eucharystie nie tylko w niedziele i duszpasterstwo akademickie jest jej bardzo bliskie, powiedziała „Niedzieli”: – W momencie, kiedy dowiedziałam się, że jest taka inicjatywa, to się ucieszyłam. Jeżeli Pan Bóg czeka na mnie, to wystarczy odpowiedzieć na to zaproszenie.

– Usłyszałem, że jest taka akcja, którą zapoczątkował Ojciec Święty Franciszek, i przybyłem, przybyłem z Myszkowa – mówił Karol z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. – Należałem do duszpasterstwa, gdy spotkania odbywały się w auli przy kościele św. Wojciecha, i tam uczestniczyliśmy w spotkaniach w czwartki, to była adoracja Najświętszego Sakramentu. Przepiękne spotkania i to budowało moją wiarę i moją duchowość i tak jest do dzisiaj.

2021-03-12 22:10

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Już w niedzielę koncert „Częstochowscy Męczennicy za Wiarę i Ojczyznę"

[ TEMATY ]

Częstochowa

koncert

Adobe Stock

Już w niedzielę wyjątkowy koncert „Częstochowscy Męczennicy za Wiarę i Ojczyzną”, nad którym patronat medialny objął Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Przekazujemy informację Organizatorów:

CZYTAJ DALEJ

Na Święto Policji – rowerem z Lubelszczyzny na Jasną Górę

2021-07-24 09:39

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

policja

Jasna Góra News

Pielgrzymka Policjantów z Lubelszczyzny na Jasną Górę

Pielgrzymka Policjantów z Lubelszczyzny na Jasną Górę

Za wszystkich przedstawicieli służb mundurowych wspierających budowanie ładu i bezpieczeństwa w Ojczyźnie i za poległych na służbie w obchodzone dziś Święto Policji modlili się na Jasnej Górze uczestnicy 8. Rowerowej Pielgrzymki Policjantów Lubelszczyzny.

Przy pamiątkowej tablicy złożono hołd funkcjonariuszom Policji Państwowej II Rzeczypospolitej zamordowanym na Kresach Wschodnich przez Sowietów po 17 września 1939 r. Dokładnie 102 lata temu, 24 lipca 1919 r. Sejm powołał Policje Państwową.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Biegną na Jasną Górę

2021-07-24 15:27

[ TEMATY ]

Łódź

Bieg na Jasną Górę

Sanktuarium Matki Bożej Chojeńskiej

Archiwum parafii pw. Św. Wojciecha w Łodzi

Biegacze wyruszają na pielgrzymi szlak z Sanktuarium Matki Bożej Chojeńskiej w Łodzi

Biegacze wyruszają na pielgrzymi szlak z Sanktuarium Matki Bożej Chojeńskiej w Łodzi

Pielgrzymka odbywa się w formie sztafety biegowej. Uczestnicy zmieniają się co 3-5 kilometrów, choć są wśród nich tacy, którzy pokonują znacznie dłuższe dystanse. Ci, którzy odpoczywają podczas zmiany, podróżują dalej autokarem. - To już nasza piąta pielgrzymka i jest nas coraz więcej, przybyło zwłaszcza kobiet, z czego bardzo się cieszę. 

Mamy wspaniałą inicjatywę, która wspaniale się rozwija. Każdy z nas ma swoją intencję, każdy wie, po co biegnie - jedni mają cele sportowe, inni prywatne, intymne intencje. Życzę, aby oprócz biegu i sportu, każdy przeżył coś duchowego, aby miał z tego radość wewnętrzną - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, który jest pomysłodawcą pielgrzymki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję