Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Koncert się nie odbył. Hospicjum potrzebuje pomocy finansowej

Potrzebna jest pomoc finansowa dla hospicjum domowego w Cieszynie.

[ TEMATY ]

hospicjum

apel o pomoc

MJscreen

Organizatorki koncertu z plakatem.

Organizatorki koncertu z plakatem.

Co roku młodzież występowała na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w koncercie walentynkowym organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie. Licealiści, absolwenci i nauczyciele przygotowywali się do każdego koncertu kilka miesięcy, wkładając w to wiele serca, gdyż cel był szczytny.

W tym roku z powodu epidemii nie udało się zorganizować koncertu na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza. Wydarzenie przybrało inny charakter – na temat XXIII Koncertu Walentynkowego pt. „Koncert naszych serc” powstał film z wypowiedziami osób zaangażowanych w projekt.

Reklama

Dyrektor LO Regina Rakowska podkreśla, że impreza scala całą społeczność szkolną, ucząc wrażliwości i otwartości na potrzeby chorych. Organizatorki koncertów – nauczycielka języka polskiego Katarzyna Pieciun i pedagog szkolny Izabela Żwak wyrażają wdzięczność wszystkim za zaangażowanie na przestrzeni tych 23 lat. Prezes hospicjum i katechetka w „Koperniku” Dorota Kania zaprasza do współpracy, dodając że po przerwie wznawiają działalność od 1 marca. – Ponad 20 lat działamy jako domowe hospicjum na terenie Cieszyna i okolicznych miejscowości. Wspieramy pacjentów w stanie terminalnym, ich rodziny, a także osierocone dzieci na różnych płaszczyznach, m.in. organizując spotkania, terapie, wycieczki dla tych dzieci. Duże znaczenie ma pomoc finansowa przeznaczana na zakup sprzętu specjalistycznego oraz koszty dojazdów do ośrodków leczenia – mówi D. Kania.

Film można obejrzeć na kanale YouTube: Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. Stanowi zachętę do wsparcia finansowego hospicjum, szczególnie jałmużną w Wielkim Poście, którą można wpłacić na: zrzutka.pl/bbknv9. Pieniądze będą przeznaczone na zakup koncentratorów tlenu.

Natomiast na stronie liceum: www.kopernik.netus.pl jest dostępne nagranie zawierające fragmenty poprzednich koncertów.

Pisaliśmy o tym w Niedzieli na Podbeskidziu nr 11 na 14 marca 2021 r.

2021-03-17 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wotum Roku Miłosierdzia

Niedziela szczecińsko-kamieńska 16/2016, str. 7

[ TEMATY ]

hospicjum

projekt

Rok Miłosierdzia

Projekt Hospicjum Stacjonarnego św. Faustyny w Świnoujściu

Projekt Hospicjum Stacjonarnego św. Faustyny w Świnoujściu

Trwający Rok Miłosierdzia zaprasza nas do modlitwy, medytacji nad darem Bożego Miłosierdzia, ale także do czynnej postawy, która będzie wypełnieniem prośby Chrystusa o konkretną miłość drugiego człowieka

Przypominane uczynki miłosierne szczególnie względem ciała mają w tym roku mieć przełożenie na szlachetną postawę okazaną wobec każdego człowieka oczekującego na wrażliwe, czułe ludzkie serce. Wymiernym owocem tej postawy w naszej archidiecezji stać się ma Hospicjum Stacjonarne św. Faustyny, które zostanie wybudowane w Świnoujściu-Warszowie.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

2021-09-17 16:36

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce ogłoszenie daty ŚDM w Lizbonie

2021-09-19 20:08

facebook.com/sandomierzSDM

4 października Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023 ogłosi dokładne daty spotkania młodych. W najbliższym czasie spodziewana jest też publikacja papieskiego orędzia na tegoroczny ŚDM, obchodzony w diecezjach na całym świecie.

Jak poinformował Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023, w poniedziałek 4 października zostanie ogłoszona data spotkania młodych, oraz poprzedzających go Dni w Diecezjach, które od 1997 r. towarzyszą temu wydarzeniu. Hasłem spotkanie, które odbędzie się latem 2023 r. w stolicy Portugalii, są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: "Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Do tej pory organizatorzy opublikowali oficjalny hymn spotkania (którego polska wersja pt. "Powietrze już drga" została zaprezentowana w 5. rocznicę ŚDM w Krakowie) oraz modlitwę przygotowującą do spotkania. Oprócz daty, duszpasterstwa młodych na całym świecie czekają także na ogłoszenie patronów tej edycji ŚDM oraz miejsc głównych celebracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję