Reklama

Niedziela Częstochowska

Triduum Paschalne z udziałem biskupów częstochowskich

Podajemy plan celebracji liturgicznych najbliższych dni pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, bp. Andrzeja Przybylskiego i biskupa seniora Antoniego Długosza.

[ TEMATY ]

Triduum Paschalne

B.M. Sztajner/Niedziela

Bazylika archikatedralna Świętej Rodziny

Wielka Środa, 31 marca

Reklama

Godz. 17 – antycypacja Godziny czytań z Wielkiego Czwartku – przewodniczy abp Wacław Depo.

Wielki Czwartek, 1 kwietnia

Godz. 10 – Msza Krzyżma – celebruje abp Wacław Depo wraz z biskupami i przedstawicielami kapłanów archidiecezji.

Reklama

Godz. 18 – Msza Wieczerzy Pańskiej – przewodniczy biskup senior Antoni Długosz.

Wielki Piątek, 2 kwietnia

Godz. 9 – Godzina czytań i Jutrznia – przewodniczy abp Wacław Depo.

Godz. 18 – Liturgia Męki Pańskiej – przewodniczy bp Andrzej Przybylski.

Wielka Sobota, 3 kwietnia

Godz. 9 – Godzina czytań i Jutrznia – przewodniczy abp Wacław Depo.

Godz. 21 – Liturgia Wigilii Paschalnej – przewodniczy abp Wacław Depo.

W Wielki Czwartek o godz. 18 w bazylice Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu abp Wacław Depo będzie przewodniczyć Mszy św. Wieczerzy Pańskiej.

W Wielki Piątek o godz. 14 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi abp Wacław Depo. Tego samego dnia o godz. 18 będzie on przewodniczyć Liturgii Męki Pańskiej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie.

W sobotę 3 kwietnia Liturgii Wigilii Paschalnej na Jasnej Górze o godz. 18 będzie przewodniczyć bp Andrzej Przybylski. Będzie on również celebrował tę Liturgię w Duszpasterstwie Akademickim Emaus w Częstochowie o godz. 20.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 4 kwietnia o godz. 11 Sumie wielkanocnej w bazylice jasnogórskiej będzie przewodniczyć abp Wacław Depo. Również o godz. 11 Mszę św. na Halach św. Józefa odprawi bp Andrzej Przybylski.

2021-03-31 12:28

Ocena: +1 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaczęło się

Niedziela sandomierska 12/2018, str. IV

[ TEMATY ]

Triduum Paschalne

Ks. Adam Stachowicz

Obmycie nóg

Obmycie nóg

Niewątpliwie najbogatszym w treść i niosącym za sobą ogromne emocje, przeżycia, ale również liczne przygotowania jest okres Wielkiego Tygodnia z centralnymi uroczystościami podczas Triduum Paschalnego. W tych dniach będziemy z Chrystusem przeżywać Jego mękę, doświadczymy Jego śmierci, czuwać będziemy przy Jego grobie, aby owocnie i z radością przeżyć poranek Zmartwychwstania. Owocność przeżycia tego czasu zależy od intensywności zaangażowania podczas Wielkiego Postu. Nasz udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali oraz głębia przeżycia rekolekcji wielkopostnych ze spowiedzią zaowocują bogactwem doświadczeń na tej „ostatniej prostej” ku spotkaniu ze Zmartwychwstałym i Miłosiernym

Niedziela Palmowa

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Konkurs rzeźbiarski o św. Józefie

2021-09-22 16:27

[ TEMATY ]

konkurs

rzeźba

Monika Jaworska

Rzeźba św. Józefa.

Rzeźba św. Józefa.

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej zaprasza twórców ludowych i nieprofesjonalnych z Polski do udziału w konkursie pt. „Postać św. Józefa w rzeźbie”.

Św. Józef był postacią niezwykłą, inspiracją dla chrześcijan wszystkich wieków. Świadczą o tym liczne kościoły i instytucje, którym patronuje. Dla uczczenia 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła katolickiego papież Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem św. Józefa. Papież nazwał go „ojcem w cieniu”, „ojcem posłusznym”, a także „ojcem czułym”. Te piękne określenia świadczą o fascynacji jego postacią związanej z wyjątkowością cech osobowości świętego – zaznaczają organizatorzy precyzując, że głównym celem konkursu jest przybliżenie wizerunku postaci św. Józefa i popularyzowanie wartości chrześcijańskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję