Reklama

Niedziela Wrocławska

Nabożeństwo pokutno-przebłagalne

Odbyło się późnym wieczorem 26 maja w Małujowicach w sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Zgromadziło grupę modlących się osób z ks. Krzysztofem Herbutem na czele i ks. Tomaszem Sałowskim, kustoszem sanktuarium i proboszczem parafii.

Archiwum parafii

Nabożeństwo w Małujowicach

Nabożeństwo w Małujowicach

Rozpoczęła je Eucharystia ze święta Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana sprawowana przez ks. Tomasza Sałowskiego. Modlitwa pokutna zgromadziła wiernych nie tylko z parafii, ale i z terenów od Katowic po Lubin. Modlono się za kapłanów, by wzorowali się na Jezusie Arcykapanie. Przed Najświętszym Sakramentem płynęła modlitwa: – Boże, Twoja miłość jest bezinteresowna i pragnie mojego szczęścia. Dobroć Twoja prowadzi mnie po ścieżkach mojego życia. Obdarowałeś mnie życiem i wszelkimi łaskami, bym wypełnił swoje powołanie i żył w jedności z Tobą. Boże, dałeś mi tak wiele darów, dałeś mi dar mądrości, bym z rozwagą odczytywał swoje powołanie i je wypełnił. Ty widzisz Boże, że nieraz w życiu kierowałem się ludzką mądrością i dokonywałem złych wyborów. Grzech powoli oddzielał mnie od Ciebie i zagłuszał sumienie. Boże, przebacz mi brak rozwagi i roztropności oraz wszystko to, co doprowadziło mnie do grzechu i oddzielenia od Twojej miłości.

Reklama

Prośba kierowana do Boga o przebaczenie połączona była z udzieleniem przebaczenia samemu sobie i wiarą w nieskończoną miłość Boga.

– Dobry Jezu, wierzę w moc zbawczą krzyża i miłość, która wypłynęła z Twojej ofiary na krzyżu. Dobry Boże, niech Twoja ofiara przemieni moje życie, bym z pokorą i ufnością wypełnił Twoją wolę w moim życiu. Daj mi łaskę i siłę, bym przeciwstawiał się złu i wszelkim pokusom pochodzącym od diabła, bym zawsze wybierał dobro – płynęła modlitwa przed Jezusem Eucharystycznym. Następnie miało miejsce przeproszenie za wszystkie grzechy, zwłaszcza grzech pychy, egoizmu, niewierności. Po czym popłynęła modlitwa uwielbienia i dziękczynienia.

Na koniec wierni pomodlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia za żyjących i zmarłych kapłanów archidiecezji i odśpiewali Suplikacje.

2021-05-27 19:16

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Symbolika i znaczenie medalika św. Benedykta

2021-09-14 13:37

[ TEMATY ]

św. Benedykt z Nursji

benedyktyni

Archiwum autorki

Awers i rewers medalika św. Benedykta

Awers i rewers medalika św. Benedykta

Wielu z nas nie do końca wie czym tak właściwie są medalik i krzyż św. Benedykta. Czy mają one nadzwyczajną moc i co może dać nam ich noszenie? Wyjaśnia o. Guèranger – benedyktyn.

Chrześcijanom wystarczy zastanowić się przez chwilę nad wielce potężną zbawienną mocą Krzyża Jezusa Chrystusa, aby pojęli dostojeństwo medalika, na którym jest on przedstawiony. Krzyż był narzędziem odkupienia świata; jest on zbawiennym drzewem, na którym dokonało się przebłaganie za grzech, który popełnił człowiek, jedząc owoc z zakazanego drzewa.

CZYTAJ DALEJ

Jak się trafia na ołtarze?

2021-09-07 11:14

Niedziela Ogólnopolska 37/2021, str. 10-12

[ TEMATY ]

kanonizacja

beatyfikacja

Magdalena Pijewska

Co decyduje o tym, że ktoś zostaje błogosławionym lub świętym? Czy zawsze potrzebny jest cud? I co ma z tym wszystkim wspólnego „adwokat diabła”? – wyjaśnia o. Zdzisław J. Kijas, franciszkanin konwentualny, były relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Katarzyna Woynarowska: Błogosławionym nie można zostać automatycznie, tylko dlatego, że ktoś był pobożnym i porządnym człowiekiem. Co musi się stać, by Kościół zwrócił uwagę na konkretną osobę? Cud?

O. Zdzisław J. Kijas: Niezwykle ważna, wręcz podstawowa, jest tzw. opinia świętości (fama sanctitatis) na temat życia zmarłej osoby. Opinia ta musi być ciągła, tzn. nie chwilowa, nie tylko zaraz po śmierci, ale rozciągnięta w latach i coraz bardziej się rozszerzająca – zarówno na ludzi, jak i na kraje, coraz bardziej intensywna. I nie tylko wśród osób bliskich, rodziny czy osób zakonnych, których był (lub była) członkiem, ale również innych.

CZYTAJ DALEJ

Bł. Kardynał Stefan Wyszyński - sługa Eucharystii

2021-09-16 10:38

Fot. Ewa Melerska

Ogromna część naszego społeczeństwa doznała już nie raz lęku i niepokoju o nadchodzące jutro. Niejedna już karta naszych dziejów dotyczyła niełatwej drogi do wolności, dlatego nieustannie wznosiliśmy swe modlitwy ku Bogu. A On, pomny na swe obietnice, wzbudzał w naszym narodzie opatrznościowych Pasterzy Kościoła. Jednym z nich był Prymas Tysiąclecia – kard. Stefan Wyszyński.

Soli Deo per Mariam

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję