Niedziela Wrocławska

Polska - Rosja 1-1 (1-1) [relacja tekstowa - LIVE]

O godz. 20:45 rozpocznie się mecz Polska - Rosja. Zapraszamy na relację tekstową "na żywo" z tego meczu.

pixabay.com

Mecz bardzo wyrównany. Wynik więc jest bardzo sprawiedliwy. Cieszyć może fakt, że Polacy nie grali w najmocniejszym składzie, co może stwarzać nadzieję na jeszcze lepszą grę biało-czerwonych. Pozytywnymi postaciami w naszej reprezentacji: Jakub Świerczok, Tymoteusz Puchacz, Grzegorz Krychowiak.

90+3 - Koniec meczu. Polska - Rosja 1-1

90+3 - Ostatnia szansa Rosjan. Dośrodkowuje Gołowin i ...

90+3 - Krychowiak na 30 metrze fauluje Rifata Żemaletdinowa.

90+2 - Świerczok faulowany przez Kudriaszowa

90+1 - Anton Zabołotnyj na spalonym

90 - Sędzia dolicza 3 minuty.

90 - Po ładnej akcji kolegów z drużyny, Kozłowski strzela nad bramką

89 - Błąd Modera w środku pola. Gołowin do swojego napastnika, ale ostatecznie Bednarek ratuje sytuację

86 - Chyba doszliśmy do etapu, w którym obie drużyny grają tak, jakby nie miały pomysłu na rywala

84 - Wyrównał się mecz w II połowie. Posiadanie piłki Polska - 49%, Rosja - 51%

82` - Rajd Jóźwiaka niemalże przez 1/2 boiska. Rosjanie wybijają na aut. Kozłowski znalazł się w polu karnym. Obrońcy wybili mu piłkę.

79` - Do wejścia na boisko szykuje się Karol Linetty, który zmieni Przemysława Frankowskiego

78 - Świerczok na spalonym.

76 - Łatwa strata Kozłowskiego, ale ostatecznie Polacy z autu.

74 - Bardzo dobre zawody rozgrywa strzelec bramki Jakub Świerczok. Teraz faulowany przez Kudriaszowa

73 - Wiele niedokładności w poczynaniach obydwu drużyn. Pierwsza połowa stała na wyższym poziomie.

72 - Byli gracze Lecha Poznań w akcji. Puchacz na raty do Modera, który strzela wysoko ponad bramką.

70` - Opuszcza boisko Mateusz Klich. W jego miejsce 17- letni zawodnik Pogoni Szczecin - Kacper Kozłowski

69` - Dobre podanie do Modera. Ten jednak źle przyjmuje i nastąpiło wycofanie akcji.

68.  Schodzi: Karol Świderski. Wchodzi: Jakub Moder.

67 - Schodzi Dziuba. Wchodzi Jurij Żyrkow. Schodzi: Daler Kuziajew. Wchodzi: Anton Zabołotnyj

66 - Kolejna wrzutka Rosjan w pole karne. Krychowiak wybija

63`- Miranczuka zmienia Rifat Żemaletdinow

62` - Szunin zagrywa "na Dziubę". Piłka ląduje na głowie Helika i to była ostatnia akcja z udziałem Szunina, za którego wchodzi Matwiej Safonow

59` - Helik na raty z Krychowiakiem wybijają piłkę Rosjanom. Jóźwiak w kontrze gra bardzo odważnie. Frankowski do Klicha, walka bark w bark i ... aut dla Rosjan

58` - Polacy w kontrze... Frankowski poślizgnął się na murawie, rozpoczyna Szunin od własnej bramki

57` - Trzy zmiany w naszej reprezentacji: Wchodzi Bereszyński za Kędziorę, Jóźwiak za Kownackiego i Bednarek za Piątkowskiego. W drużynie rywali za Ozdojewa pojawia się Mukhin.

55` - Za chwilę na boisku pojawi się Jan Bednarek. Zanik jednak nastąpi zmiana, rzut wolny. Strzela Puchacz, ale nad bramką.

54 - Żółta kartka dla Kudriaszowa za faul na Krychowiaku

53` - Rosjanie szybko przenoszą się w pole karne Polaków, a w zasadzie sam Dziuba, który walczył z Helikiem i Kędziorą. Cofa do Gołowina który strzela wysoko nad bramką.

52 - Frankowski wrzuca piłkę z prawej strony w pole karne. Świderski nie dochodzi do piłki. Od bramki Szunin.

51` - Przy linii bocznej rozgrzewają się: Kamil Jóźwiak i Bartosz Bereszyński

50` - Nie mogą przebić się Polacy przez szczelną defensywę Rosjan. Ale próbują i .... tracą piłkę.

47` - Kuziajew staranowany przez Frankowskiego

46` - Świderski faulowany w środku boiska.

46` - Gramy!

Już za chwilę rozpocznie się druga połowa. Stanisław Czerczesow, trener Rosjan dokonał zmiany. Siemonowa zastąpił Diwiejew

45+1 - Koniec pierwszej połowy.

45+1 - Rosjanie wbiegają w pole karne. Karawajew do Miranczuka, ale ostatecznie Fabiański łapię futbolówkę.

45` - Pojedynek biegowy pomiędzy Frankowskim a Ozdojewem. Górą ten drugi. Sędzia dolicza 1 minutę

44` - Polacy wybijają dośrodkowanie w pole karne, Rosjanie przejmują piłkę. Akcję chcę skończyć Dziuba, ale kończy się strzałem w trybuny.

43` - Przenosimy się na drugą stronę boiska. Piłka w rękach Fabiańskiego, ale sędzia liniowy pokazuje, że piłka w locie wyszła poza linię końcową i mamy rzut rożny.

42` - Wykonanie rzutu wolnego pozostawia wiele do życzenia.

41` - Faul na Puchaczu z lewej strony boiska, na wysokości pola karnego. Do piłki podchodzi Mateusz Klich.

40` - Po długim czasie pobytu Rosjan na połowie Polaków, nasza reprezentacja przeprowadziła ładną akcję. Klich podaje na głowę Świderskiego. Ten strzela, a Szunin na raty łapie piłkę.

39` - Widoczna przewaga Rosjan. Tym razem jednak akcja kończy się na Łukaszu Fabiańskim.

36` - Faul Puchacza na Dżikiji w środku pola. Potrzebna pomoc medyczna dla Rosjanina.

34 - Szukają Rosjanie Dziuby. Raz z lewej, raz z prawej strony. Obrońcy reprezentacji Polski wybijają, ale piłka wciąż wraca do rywali.

33` - Klich przerzuca do Kownackiego, ten szuka Świerczoka. Kończy się na obrońcach rywali.

31` - Nerwowo w polu karnym Polaków. Najpierw w polu karnym Dziuby szukał Karawajew, później Dziuba zatańczył z polskimi obrońcami, jednak ostatecznie sędzia gwizdkiem przerywa akcję Rosjan.

30` - Polacy w ataku. Świerczok chciał przelobować Szunina, jednak trafia w poprzeczkę.

28 - Rosjanie w ataku. Poczynają sobie coraz śmielej. Helik przerywa akcję rywali.

26` - Strzał Klicha ponad bramką. Wcześniej jednak Siemionow fauluje Świderskiego i otrzymuje żółtą kartkę. Sędzia wrócił do tej sytuacji, bo wcześniej pozwolił grać dalej.

20` - 1-1 - gola strzelił Karawajew. Gołowin wrzucił piłkę w pole karne. Karawajew wyprzedził Puchacza i piłka obok Faboańskiego wpada do bramki. To drugi gol w karierze zawodnika Zenitu Sankt Petersburg dla reprezentacji Rosji.

19` - Rosjanie na swojej połowie, jakby chcieli uśpić rywali.

18` - Teraz przenosimy się na drugą stronę boiska. Polacy jednak niecelnie i Rosjanie w kontrze, ale... Krychowiak odbiera piłkę rywalom.

16` - Rosjanie się rozkręcają. Na szczęście Michał Helik czujnie w polu karnym, zabierając piłkę spod nóg Dżykiji

14 - Klich na wolne pole do Frankowskiego. Szunin jest jednak pierwszy i wybija na aut.

13` - Rosjanie z autu na wysokości pola karnego.

12` - Klich niedokładnie do Kownackiego. Rosjanie rozgrywają, ale Polacy dobrze w defensywie.

11` - Kownacki leży na murawie. Rosjanie wybijają piłkę na aut.

9` - Puchacz dośrodkowuje w pole karne. Obrońcy rosyjscy wybijają piłkę.

8 - Ładna akcja Polaków. Frankowski trochę się w niej pogubił podając za lekko do Świerczoka. Dobry moment gry reprezentacji Polski.

6`  - Rosjanie podeszli trochę wyżej. Jednak to Polacy są cały czas przy piłce.

4` - Goooooooooool! Jakub Świerczok! 1-0. Puchacz odebrał piłkę na połowie Rosjan. Podał do Klicha, ten wrzucił do Frankowskiego będącego w polu karnym. Ten dość szczęśliwie podaje do Świerczoka, który się nie myli i otwiera wynik meczu.

3` - Polacy przy piłce, próbują przedrzeć się przez dobrze kryjących Rosjan

1` - Polacy zatrzymują atak Rosjan. Sędzia odgwizduje rzut wolny.

--------------------------

20:45 - Gramy!

20:43 - Kapitanowie obu drużyn: Grzegorz Krychowiak i Artiom Dziuba już na środku boiska. Trwa losowanie. Rozpoczną Rosjanie.

20:41 - Czas na Mazurka Dąbrowskiego

20:40 - Piłkarze już na murawie. Grane są hymny narodowe. Na początku hymn Federacji Rosyjskiej.

19:43 - Trenerzy przedstawili składy na mecz. W podstawowym składzie reprezentacji Polski brakuje kapitana Roberta Lewandowskiego, który prawdopodobnie pojawi sie w drugiej połowie. Z powodu kontuzji nieobecny jest Arkadiusz Milik.

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 4. Tomasz Kędziora, 25. Michał Helik, 2. Kamil Piątkowski, 26. Tymoteusz Puchacz - 19. Przemysław Frankowski, 10. Grzegorz Krychowiak, 14. Mateusz Klich, 23. Dawid Kownacki - 24. Jakub Świerczok, 11. Karol Świderski.

Rosja: 1. Anton Szunin - 4. Wiaczesław Karawajew, 5. Andriej Siemionow, 14. Gieorgij Dżykija, 13. Fiodor Kudriaszow - 15. Aleksiej Miranczuk, 11. Roman Zobnin, 7. Magomied Ozdojew, 23. Daler Kuziajew, 17. Aleksandr Gołowin - 22. Artiom Dziuba.

Mecz poprowadzi: Marco Guida z Włoch

2021-06-01 19:39

Ocena: +1 0

Bp Artur Ważny o nowych wyzwaniach, problemach i priorytetach

O nowych wyzwaniach, priorytetach i z czym musi się zmierzyć. "Stąd nie zabieram nic, żadnych mebli, tylko same książki (...). Zabieram tylko całe to dziedzictwo, które noszę - takie duchowe, kulturowe, religijne." - mówi bp Ważny w rozmowie z Radiem RDN.

Cały rozmowa z bp. Arturem Ważnym:

Św. Marek, Ewangelista

św. Marek

Arkadiusz Bednarczyk

Św. Marek (A. Mirys, Tyczyn, XVIII wiek)

Lubojna. Wieczór z dobrą muzyką

2024-04-25 14:06

koncert

Lubojna

parafia NSPJ

Marcin Gawęda

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie zaprasza na koncert organowy z okazji rocznicy poświęcenia organów piszczałkowych w świątyni parafialnej.

To już siódma edycja tego wydarzenia. Wykonawcami koncertu będzie duet organowy: Miriam Wójciak oraz Krzysztof Bas, studenci Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.