Reklama

Niedziela Wrocławska

Marcin Styczeń zagrał w Trzebnicy

W Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy odbył się koncert Marcina Stycznia z okazji beatyfikacji ks. Franciszka Marii od Krzyża Jordana pt.: „Trzebnica. Na skrzyżowaniu świętych dróg”.

2021-06-06 18:20

screen YT

Marcin Styczeń

Marcin Styczeń

- Salwatoriański koncert Marcina Stycznia, współorganizowany przez Gminę Trzebnica z okazji beatyfikacji o. Franciszka Jordana - „Trzebnica. Na skrzyżowaniu świętych dróg” staje się porywem serca i pozytywnym bodźcem w dobie epidemii. To właśnie tutaj w bazylice św. Jadwigi Śląskiej, 11 marca 2020 roku, po 256 latach, patronka dnia wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, daje się na nowo odkryć i pozwoliła stać się dla nas przewodniczką na ścieżkach zmagania się z pandemią. Z tym miejscem związani są święci, którzy na stałe wpisali się w naszą codzienność. 15 maja salwatoriańska rodzina na całym świecie, przeżywała długo wyczekiwany dzień, beatyfikację swojego założyciela o. Franciszka Marię od Krzyża Jordana. Można powiedzieć, że jesteśmy w sposób szczególny wyróżnieni, a tym samym szczęśliwi, że to właśnie nam dane było uczestniczyć w tym wydarzeniu. Od miesiąca możemy przyzywać jego wstawiennictwa u Boga - mówił na początku wydarzenia ks. Piotr Filas SDS, proboszcz trzebnickiej parafii.

Zanim uczestnicy wysłuchali pierwszego utworu, zostali zaproszeni do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Franciszka Marii od Krzyża Jordana: Panie Jezu Chryste, Zbawicielu świata, przez wstawiennictwo Błogosławionego Franciszka Marii od krzyża Jordana, któremu udzieliłeś daru głębokiej i żywej wiary, niezachwianej nadziei i heroicznej miłości Boga i bliźniego oraz wielkiej gorliwości o zbawienie dusz, prosimy cię, obdarz nas głęboką wiarą i otwartym sercem, abyśmy nigdy nie spoczęli w poznawaniu Ciebie i głoszeniu Ewangelii wszystkim narodom. Udziel nam również łaski, o którą Cię pokornie prosimy. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Reklama

Marcin Styczeń, witając się z osobami obecnymi w trzebnickiej bazylice słuchaczami, powiedział: Koncert zaczniemy piosenką o św. Jadwidze Śląskiej, która napisałem jakiś czas temu. Chciałbym, aby to nasze spotkanie było zachętą do odkrywania poszczególnych świętych. Znanych, wielkich i tych czasami zapomnianych, których warto znać i z ich dorobku czerpać - mówił artysta.

Oprócz utworu św. Jadwidze można było wysłuchać piosenek poświęconych m.in: św. Charbelowi, św. br. Albertowi Chmielowskiemu, św. Franciszkowi z Asyżu, bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, św. Janowi Pawłowi II. W repertuarze znalazł się także utwór poświęcony kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. 

Podczas koncertu można było wysłuchać premiery - piosenki o bł. Franciszku Jordanie Marii od Krzyża. 

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sprzeciw wychowanków ks. A. Zienkiewicza wobec Nagrody Wrocławia dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

2021-06-21 12:40

Karol Porwich/Niedziela

Nie milkną echa po kontrowersyjnej decyzji Rady Miejskiej Wrocław związanej z przyznaniem Nagrody Wrocławia za rok 2021 - Ogólnopolskiemu Strajkowi Kobiet . Swoje oburzenie wyraża wiele środowisk działających w mieście. Protest w tej sprawie wyrazili także Wychowankowie Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza. Złożyli go na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej, Bohdana Aniszczyka.

CZYTAJ DALEJ

ME 2021 - Michael Oliver sędzią meczu Polski ze Szwecją

2021-06-21 11:29

[ TEMATY ]

Euro 2020

PAP

Angllik Michael Oliver będzie sędzią głównym środowego meczu Polski ze Szwecją w Sankt Petersburgu w grupie E piłkarskich mistrzostw Europy, który rozstrzygnie o dalszych losach biało-czerwonych w turnieju. W przypadku zwycięstwa zapewnią sobie awans.

Sędziami asystentami będą Stuart Burt i Simon Bennett, technicznym - Anthony Taylor, a na sędziego VAR został wyznaczony również ich rodak Christopher Kavanagh.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: młodzi katolicy przeciw eutanazji

2021-06-21 16:49

[ TEMATY ]

Hiszpania

eutanazja

młodzież

Adobe.Stock.pl

Już za kilka dni, 25 czerwca, w Hiszpanii ma wejść w życie prawo o eutanazji i wspomaganym samobójstwie. Zostało uchwalone w marcu br. bez konsultacji społecznych i „pod płaszczykiem pandemii”. Grupa młodzieży z Madrytu na znak sprzeciwu zorganizowała „Tydzień dla życia” (1Semanaporlavida) - łańcuch modlitwy, która potrwa do 25 czerwca.

Pomysł zorganizowania tygodnia modlitwy zrodził się podczas cyklu wykładów na temat eutanazji pod tytułem: „Wartość życia”. Jego inicjatorem jest grupa młodzieży z madryckiej parafii. Jak mówi Cristina, ustawa o eutanazji „została zatwierdzona bez prawdziwej debaty publicznej. Pomyślałam sobie, że były dni modlitwy o ustanie aborcji i zdziwiło mnie oraz wszystkich moich kolegów, że nic nie zostało podjęte w sprawie eutanazji. Pomyśleliśmy, że jeśli nikt tego nie robi, to my to zrobimy”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję