Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Jubileusz Dziedziców Boga

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

"Tu i teraz jestem szczęśliwym kapłanem, który spotkał się z ogromną łaską Pana Boga. Kapłaństwo jest dla mnie największą miłością, ja sam nie wybrałbym sobie takiej drogi. Ale Pan Bóg mnie wybrał. Jaka to radość być Kapłanem. Czy może być coś piękniejszego? ks. Jan Twardowski

Zobacz zdjęcia: Łódź: Jubileusz Dziedziców Boga

W podniosłej i modlitewnej atmosferze, w obecności parafian, rodzin oraz przyjaciół w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, świętowano trzy jubileusze święceń kapłańskich: 30-lecia ks. dr Dariusza Kucharskiego, 25-lecia ks. kan. Wiesława Kamińskiego i 10-lecia ks. Damiana Czerwińskiego. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej Panu Bogu za dar kapłaństwa przewodniczył jubilat ks. Wiesław proboszcz parafii, a koncelebrowali jubilaci ks. Dariusz i ks. Damian. Rocznice to czas refleksji i podsumowania. Ksiądz Proboszcz dziękował za wszystkich ludzi, których spotkali na początku swojej drogi kapłańskiej - Jesteśmy wdzięczni i za świeckich i za duchownych. W parafii staramy się pokazywać, że jesteśmy mimo różnic tą samą wspólnotą, tymi samymi parafianami pełniącymi różne funkcje. Tak samo dążymy do Pana Jezusa. Staramy się jak możemy dawać świadectwo gorliwości i tego, że nasze życie ma sens, bo ten sens pochodzi od Pana Boga. Jesteśmy dziedzicami Boga i współdziedzicami Chrystusa - podkreślił ks. Wiesław.

Reklama

Podziękowania skierował także do braci w kapłaństwie za to, że tworzą wspólnotę, chociaż każdy z nich jest inny, to różnice ich budują. Dobrze się dogadują i potrafią ze sobą przebywać zarówno przy ołtarzu jak i przy stole.

- Kiedy człowiek decyduje się na kapłaństwo, to decyduje się, że swój czas, swoje życie poświęci Bogu - mówił ks. Dariusz. Przez trzydzieści lat nigdy nie żałował czasu, który poświęcił Bogu w różnych obszarach życia kapłańskiego. - Czas poświęcony Bogu nigdy nie jest stracony a nadaje życiu sens i smak. Jest też bardzo dobrym momentem kiedy człowiek widzi drogowskaz, który jest dużo mądrzejszy, lepszy, bo to Boży drogowskaz. On dużo lepiej prowadzi nas przez życie niż nasze własne pomysły - dopowiedział ks. Dariusz.

Najmłodszy jubilat dziękował za wszystkie dobro, które spotkało go w ciągu tych dziesięciu lat. Swoją wdzięczność za udział w uroczystości wyraził ks. kan. Kazimierzowi Cioskowi - Z ks. Kanonikiem jest związana cała historia mojego życia. Jestem bardzo wdzięczny za wszelkie dobro, życzliwość, ciepło kapłańskie, za to wszystko czego mnie nauczył - powiedział ks. Damian.

Po Mszy św. nadszedł czas na życzenia - Każdy z was otrzymał inne talenty, super je pomnażacie, wasza służba przynosi obfite owoce. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że doświadczamy dobra, piękna Bożej miłości, budujemy z wami relacje przyjaźni i wzajemnego umacniania się. Dziękujemy, że towarzyszycie nam w naszej codzienności, radościach i kłopotach, że jesteście z nami pogodni, uśmiechnięci i otwarci. - Takie oto życzenia skierowała do duszpasterzy przedstawicielka wspólnoty parafialnej Marzenna Wojciechowska. Na zakończenie uroczystości jubilaci serdecznie podziękowali za pamięć, modlitwę w ich intencji, złożone życzenia i wręczyli wszystkim pamiątkowe obrazki.

2021-06-11 17:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Przez całe życie przyjmujcie Ciało Jezusa czystym sercem!

2021-07-12 13:40

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Wraz z początkiem wakacji w archidiecezji łódzkiej zakończyły się uroczystości pierwszych komunii świętych. Pandemia nieco pokrzyżowała wcześniejsze plany organizacji uroczystości zarówno w kościołach, jak i w lokalach. Jednak już od początku maja w łódzkich parafiach odbywały się mniejsze lub większe uroczystości dla trzecioklasistów. Wiele parafii rozdzieliło klasy na mniejsze grupy, tak by każdy mógł przeżyć swoją I Komunię Świętą razem z najbliższą rodziną. W niektórych wspólnotach odbywały się także uroczystości indywidualne.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor

2021-07-31 14:54

[ TEMATY ]

muzyka

jazz

wikipedia.org

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz

Jerzy „Duduś" Matuszkiewicz jeden z najważniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej, twórca historii jazzu, kompozytor kultowych filmowych ścieżek dźwiękowych, odszedł w sobotnie południe 31 lipca 2021 r. Miał 93 lata.

O śmierci muzyka powiadomił PAP Paweł Brodowski, redaktor naczelny magazynu „Jazz Forum". Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz – wielka osobistość polskiego jazzu - był też znanym i cenionym autorem muzyki do seriali i filmów. "Czterdzieści lat minęło", "Wojna domowa" - to tylko niektóre z jego przebojów.

CZYTAJ DALEJ

Zuzela: Msza św. w rodzinnej miejscowości kard. Wyszyńskiego w 120. rocznicę urodzin

2021-08-01 14:41

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Zuzela

Instytut Prymasa Wyszyńskiego

Z okazji 120. rocznicy urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego, przypadającej 3 sierpnia, w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli nad Bugiem, miejscu urodzin Prymasa Tysiąclecia, została odprawiona 1 sierpnia uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, biskupa pomocniczego diecezji łomżyńskiej.

Obecny kościół parafialny w Zuzeli był budowany za czasów dzieciństwa kardynała Wyszyńskiego. W świątyni stoi chrzcielnica przeniesiona ze starego kościoła, przy której przyszły Prymas Polski otrzymał chrzest.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję