Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Sakrament ma Was prowadzić do dojrzałej wiary

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

- Ten Sakrament jest nazywamy Sakramentem dojrzałości chrześcijaństwa, to znaczy, że ma nas prowadzić do dojrzałej wiary i dzisiaj w czytaniach, które właśnie słuchaliśmy możemy zobaczyć przykład człowieka dojrzałej wiary, jakim był Abraham – rozpoczął Metropolita Łódzki.

Reklama

W słowie skierowanym do młodzieży Arcybiskup Ryś zwrócił uwagę, że ponad połowa ludzkości, kiedy myśli, co znaczy wierzyć, patrzy na Abrahama jako na przykład. Zadał młodym pytanie, w jaki sposób zaczyna się wiara Abrahama, odpowiadając, że odpowiedź była w pierwszym zdaniu: „Pan Bóg rzekł do Abrahama, wyjdź z Twojej ziemi rodzinnej i z domu tego ojca do kraju który ci ukaże”, gdyż Pan Bóg polecił Abrahamowi pójść w drogę.

Zobacz zdjęcia: Łódź: Sakrament ma Was prowadzić do dojrzałej wiary

Lech lechab znaczy dosłownie idź dla siebie! Dlaczego to jest tak ważne? Dlatego, że do tej pory kiedy Abraham szedł drogą to nie szedł dla siebie, tylko szedł dla swojego taty. Tak mu polecił jego ojciec. Idziemy za Panem Bogiem, dlatego, że ktoś nam to każe robić – mama, tata, babcia, czasem ksiądz proboszcz. Abraham słuchając swojego taty przeszedł pół drogi z tej, do której go wezwał Pan Bóg. W dalszej części homilii Metropolita Łódzki wyjaśnił młodym postawę Abrahama i odniósł ten przykład do życia młodych ludzi przystępujących do Sakramentu Bierzmowania.

- Leh lehab – idź dla siebie, nie dla taty. To, że przeszedłeś ten kawałek drogi, bo kochasz swojego tatę i byłeś mu posłuszny to dobrze, ale teraz zaczyna się w twoim życiu inny kawałek drogi, który musisz wybrać, bo sam tego chcesz. Robisz to z własnego przekonania, bo wiesz, że to jest dobre. Tak zaczęła się wiara Abrahama. Dla was jest dzisiaj taki moment, bo zostaliście ochrzczeni jak byliście malutcy i nikt się was nie pytał o zdanie. Od tego chrztu szliście za Panem Bogiem, bo kochacie swoich rodziców. Ale bierzmowanie to jest taki moment, kiedy mówisz Bogu: teraz chce za Tobą iść sam! Sam dla siebie, nie dla nikogo, tylko dla siebie, rozumiem, że to jest dla mnie ważne, dobre i że przez to będę lepszy – podsumował Arcybiskup Grzegorz.

2021-06-24 12:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś: czy jesteś w misji Jezusa – in persona Christi?

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

– Czy ja jestem wpisany w misję mesjańską? Czy w Jezusie idę, bo Jezus jest posłany? Czy w Jezusie głoszę, bo Jezus jest Słowem wcielonym! Czy ja jestem in persona Christi? To nie jest urzędowe, że dostał święcenia i jest in persona Christi, ale w wymiarze moralnym, osobowym. Jeśli nie, to może pojawić się pokusa: rozpraszać, wyganiać i głosić bzdury! – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

20 lat pod opieką św. Anny

2021-07-25 15:32

Aleksandra Rudawska

W I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, wierni z Milicza i okolicznych miejscowości przybyli na odpust ku czci babci Pana Jezusa - św. Anny. W tym czasie wspólnota parafialna obchodzi swoje 20-lecie. 

W niedzielę, 25 lipca uroczystościom odpustowym przewodniczył bp Jacek Kiciński CMF. Na samym początku słowo zabrali parafianie, którzy przywitali bpa Jacka w swojej parafii. Wyrazili oni radość z jego obecności i faktu, że mogą dziś przeżywać odpust parafialny - Każdego roku czekamy na uroczystości odpustowe ku czci św. Anny. Dziękujemy Bogu, że pozwolił nam doczekać do kolejnego odpustu, dziękujemy Panu Bogu  i św. Annie za opiekę. W tym roku przypada rocznica 20-lecia istnienia naszej parafii. Dziękujemy Panu Bogu za pierwszego proboszcza, ks. Bogdana Buryłę, który odszedł do wieczności w pierwszy czwartek lutego. Dziękujemy też za drugiego proboszcza, ks. Grzegorza Michalskiego, który teraz jest naszym pasterzem - mówili przedstawiciele parafii. 

CZYTAJ DALEJ

Powstał film o organach katedralnych z okazji 850-lecia parafii

2021-07-26 15:36

TD

Powstał film o organach katedralnych z okazji 850-lecia parafii

Powstał film o precyzyjnej przebudowie organów katedralnych, które przechodzą szereg specjalistycznych zabiegów remontowych, aby uczcić jubileusz 850 lat istnienia głównej parafii diecezji. Organy po remoncie poświęci bp Jan Piotrowski 15 sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję