Reklama

Kościół

Bp Jeż na Strefie Chwały: jesteśmy posłani, by głosić Dobrą Nowinę

- Jeżeli w naszym życiu dokonuje się przełom, nawrócenie, doświadczamy obecności Boga, to nie zachowujmy tego dla siebie, ale dzielmy się tym skarbem z innymi - apelował biskup tarnowski Andrzej Jeż w Starym Sączu. Obok Papieskiego Ołtarza trwa Strefa Chwały Festiwal – ogólnopolskie rekolekcje dla ludzi, którzy chcą budować swoje życie na Ewangelii.

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Materiał prasowy

- Nosimy w sobie Boże DNA posłania – mówił w homilii bp Jeż.

„Jesteśmy zobowiązani do głoszenia Ewangelii słowem i czynem, ale nie jest to tylko zobowiązanie czy zlecona nam misja. To coś o wiele głębszego, bardziej osobistego” – dodał.

Reklama

Bp Andrzej Jeż podkreślał, że Kościół jest obecny na wszystkich kontynentach i zakorzeniony we wszystkich kulturach, ale jak dodał znakiem obecnych czasów jest konieczność nowej ewangelizacji.

Jak wskazywał hierarcha głosiciele Dobrej Nowiny powinni iść do ludzi z odpowiednim usposobieniem, a zawłaszcza z pozdrowieniem pokoju. „Nawet w myślach uczeń Chrystusa nie może traktować człowieka do którego idzie jako wroga. Bardzo ważnym elementem jest też pewne umiarkowanie, bezinteresowność, pokładanie ufności w Bożej Opatrzności nie zaś w zabezpieczeniach ziemskich. Wśród znaków, które powinny wyróżniać apostoła, Chrystus podkreśla najczęściej miłość braterską, wspólnotę - rozszyła ich po dwóch” – mówił.

- Nic tak nie szkodzi głoszeniu Ewangelii jak niezgoda, zazdrość, rywalizacja, brak jedności i brak miłości pomiędzy głoszącymi Ewangelię – dodał bp Jeż.

Podziel się cytatem

Reklama

„Zawsze większym problemem dla Kocioła nie jest wrogość zewnętrzna, ale rozbicie wewnętrzne, rozbicie jedności. Dziś w Kościele jest wiele ruchów i stowarzyszeń. Ta różnorodność powinna coraz bardziej budować jedność Chrystusowego Kościoła, bo to się wiąże z posłaniem. Razem ewangelizujemy świat bez różnicowania i budowania opozycji. Każdy jest ważny i niepowtarzalny” – podkreślił bp Jeż.

Strefa Chwały Festiwal zgromadziła w Starym Sączu ponad dwieście osób. To m.in. artyści, dziennikarze, nauczyciele, przedsiębiorcy, którzy są liderami wspólnot i inicjatyw ewangelizacyjnych.

„Tutaj można poczuć Bożą obecność, wszyscy jesteśmy równi. Jesteśmy tu po to, żeby spotkać się z Bogiem i z drugim człowiekiem. Są tutaj niesamowite osoby, które doświadczają żywego Boga. Wszystko czego pragnę to łaska Boża. Ona nas przemienia i otwiera na innych ludzi. To sedno tego wszystkiego” – opowiadają uczestnicy.

W programie wydarzenia są Msze św., konferencje, spotkania w grupach, panele, wieczory uwielbienia a także ArtStrefa – warsztaty dla dzieci i młodzieży.

„Dzielimy się doświadczeniami i wspólnie wielbimy Boga. Strefa Chwały to czas pełen uwielbienia i codziennej Eucharystii. Dobra muzyka i modlitwa stanowią przestrzeń wzrostu dla każdego” – mówi organizator Andrzej Dubiel, prezes stowarzyszenia Muza Dei.

Rekolekcje głosi bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

Transmisje z Festiwalu są w mediach społecznościowych m.in. na Facebooku

Szczegóły na https://strefachwaly365.pl/

2021-07-11 16:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowohuckie CCC

Niedziela małopolska 37/2013, str. 4-5

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Magdalena Niebudek/niedziela

„Całą Ewangelię - Całe Ciało - Całemu Światu” pod takim hasłem od 14 do 16 listopada w Krakowie-Nowej Hucie odbędzie się Forum Ewangelizacyjne. Przyjadą na nie goście z Polski i zagranicy, którzy wspólnie z uczestnikami spotkania będą dzielić się doświadczeniem ewangelizacji, podejmą nad nią pogłębioną refleksję teologiczną, przeżytą również na modlitwie

Na forum zaproszone są szczególnie osoby mające powołanie do głoszenia Chrystusa - osoby duchowne i konsekrowane, liderzy wspólnot, katecheci, ale także inni ludzie, czynnie uczestniczący w tym dziele. Zapisy ruszą 15 września, a szczegółowe informacje będzie można znaleźć na stronie internetowej: ne.diecezja.pl/ccc.

CZYTAJ DALEJ

17 września Kościół wspomina św. Hildegardę z Bingen

[ TEMATY ]

św. Hildegarda

eSPe

17 września Kościół wspomina świętą Hildegardę z Bingen – doktora Kościoła. Żyjąca w latach 1098-1179 niemiecka benedyktynka należała do najbardziej fascynujących postaci średniowiecza: była wizjonerką, lekarką, pisarką i kompozytorką oraz znawczynią ówczesnych nauk przyrodniczych.

Kult liturgiczny św. Hildegardy z Bingen rozszerzył 10 maja 2012 roku na cały Kościół papież Benedykt XVI, który uważa ją za jedną ze swoich mistrzyń duchowych; 7 października tegoż roku włączył ją – jako czwartą kobietę – do grona 35 doktorów Kościoła. W krajach języka niemieckiego Hildegarda jest od wieków czczona jako święta.

CZYTAJ DALEJ

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję