Reklama

Niedziela Świdnicka

Ad limina Apostolorum 2021

Drugi dzień "ad limina" - Dziś biskupi ze Świdnicy odwiedzą watykańskie dykasterie

W drugim dniu wizyty "ad limina" biskupi sprawowali Mszę św. w Bazylice św. Jana na Lateranie - papieskiej katedrze.

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

diecezja świdnicka

ad limina

bp Adam Bałabuch

ad limina Apostolorum

ks. Arkadiusz Harbar

archiwum prywatne

Bp Marek Mendyk, bp Adam Bałabuch i ks. Arkadiusz Harbar

Bp Marek Mendyk, bp Adam Bałabuch i ks. Arkadiusz Harbar

Mszą św. w Bazylice Laterańskiej arcybiskupi i biskupi metropolii gdańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, poznańskiej i wrocławskiej (w tym diecezji świdnickiej) rozpoczęli drugi dzień wizyty ad limina Apostolorum w Watykanie. Dzisiejszej Eucharystii, przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny, który także wygłosił słowo Boże. Hierarchowie cały dzisiejszy dzień spędzą odwiedzając różne watykańskie dykasterie i urzędy, m.in. Kongregację ds. Biskupów czy Kongregację Nauki Wiary.

Miłym akcentem dzisiejszego poranka było spotkanie biskupów ze Świdnicy z ks. Arkadiuszem Harbarem, kapłanem diecezji świdnickiej, studentem Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie, który posługiwał biskupom podczas dzisiejszej liturgii w laterańskiej Bazylice.

ks. Arkadiusz Harbar

Reklama

ks. Arkadiusz Harbar

ks. Arkadiusz Harbar

ks. Arkadiusz Harbar

ks. Arkadiusz Harbar

ks. Arkadiusz Harbar

2021-10-12 09:59

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polscy biskupi: Papież jest dobrze zorienowany w polskich sprawach

[ TEMATY ]

ad limina

ks. Paweł Rytel-Andrianik/BPKEP/Niedziela.pl

Papież jest dobrze zorientowany w sprawach Kościoła w Polsce i naszego kraju – mówili polscy biskupi po dzisiejszym spotkaniu z papieżem Franciszkiem. W swoim przemówieniu Ojciec Święty powołał się m.in. na jeden z filmów Andrzeja Wajdy. Podczas spotkania z pierwszą grupą biskupów przybyłych z wizytą „ad limina Apostolorum” Franciszek wyraził uznanie dla pracy Kościoła w Polsce. W audiencji uczestniczyli biskupi z metropolii gnieźnieńskiej, poznańskiej, łódzkiej oraz obrządku greckokatolickiego.

CZYTAJ DALEJ

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

2022-05-13 07:59

[ TEMATY ]

Fatima

objawienia fatimskie

Karol Porwich/Niedziela

Maryja ukazywała się w Fatimie raz w miesiącu od 13 maja do 13 października 1917 roku. Z objawieniami fatimskimi i ich historią związane są fascynujące fakty, wciąż niestety mało znane lub zapomniane. Przypominamy kilka z nich.

Cud słońca, którego świadkami były dziesiątki tysięcy ludzi. Małe dzieci, którym w odległej portugalskiej wiosce objawiała się Maryja. Matka Boża przekazała im trzy tajemnice fatimskie. Dwie z nich zostały upublicznione w 1941 roku, trzecia zaś na ujawnienie czekała aż do 2000 roku. Te fakty są powszechnie znane. Ale co właściwie wydarzyło się na wzgórzach w środkowej Portugalii 105 lat temu? I jakie znaczenie ma to dla Kościoła w XXI wieku? Mija właśnie 105 lat odkąd trojgu pastuszkom ukazała się Matka Boża.

CZYTAJ DALEJ

Rzym: zmarł ks. Gino Belleri – księgarz sześciu papieży

2022-05-16 20:35

[ TEMATY ]

zmarły

Episkopat.pl

W wieku 93 lat zmarł w Rzymie ks. Gino Belleri, legendarny księgarz sześciu papieży. Przez jego księgarnię Leonina, znajdującej się obok placu św. Piotra, przewijali się kardynałowie, dziennikarze i politycy, w tym prezydent Włoch Francesco Cossiga, który zaopatrywał się w książki u swego przyjaciela Don Gino.

Na łamach dziennika „Il Messaggero” Franca Giansoldati wspomina, że jeszcze kilka lat temu przyjeżdżał swoim poobijanym skuterem do księgarni z Villa Giuseppina – domu opieki dla osób ciężko chorych psychicznie, prowadzonego przez siostry zakonne w dzielnicy Portuense, gdzie przez 60 lat był kapelanem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję