Reklama

Niedziela Wrocławska

Nabożeństwo fatimskie na Muchoborze Małym

W parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy bp Jacek Kiciński przewodniczył Eucharystii w intencji pokoju na Ukrainie. Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo fatimskie i procesja różańcowa ulicami osiedla.

2022-05-13 22:00

Marzena Cyfert

Procesja ulicami osiedla na Muchoborze Małym

Procesja ulicami osiedla na Muchoborze Małym

W słowie powitania proboszcz parafii ks. Zbigniew Orda podziękował za obecność biskupowi Kicińskiemu, który co roku 13 maja jest obecny w parafii i modli się z wiernymi. – Witamy Cię serdecznie i gorąco w ten majowy czas komunijny dzieci, które dziś kończą biały tydzień. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszych intencjach, które wypisaliśmy i tych, które mamy w swoich sercach, a które chcemy złożyć na ołtarzu Pańskim, prosząc Matkę Pokoju szczególnie o pokój na Ukrainie. Niech nasza modlitwa przez Jej ręce zostanie zaniesiona przed tron Najwyższego – mówił ksiądz proboszcz.

Reklama

– Bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj z wami być i modlić się w tym pięknym dniu. Jestem pod wrażeniem obecności tylu dzieci w kościele – mówił w homilii bp Kiciński, nawiązując radosny i twórczy dialog z dziećmi. Podkreślił, że mija 105 lat od czasu, kiedy Maryja objawiła się trojgu pastuszkom w Fatimie. – Maryja przychodzi, żeby ostrzec cały świat przed niebezpieczeństwem. I są takie trzy tajemnice fatimskie, które teraz spróbujemy sobie przypomnieć. Pierwsza tajemnica: Maryja ukazała dzieciom wizję piekła, Maryja przypomniała dzieciom, że jest piekło. Druga tajemnica: Maryja prosiła, aby w Kościele było nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca, nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. I Maryja prosiła, aby całą Rosję zawierzyć Jej Niepokalanemu Sercu. I trzecia tajemnica, która pokazuje cierpienie całego Kościoła: papieża, biskupów, kapłanów, osób zakonnych i wiernych. Maryja jako matka nas ostrzega – nauczał ksiądz biskup, podkreślając matczyną troskę Maryi.

Kolejnym punktem rozważań było niebo. Burza mózgów wśród dzieci doprowadziła do stwierdzenia, że niebo jest w sercu człowieka. Dzieci radośnie uczestniczyły w dialogu z biskupem Jackiem, ucząc się na koniec krótkiego wierszyka: „Aby dostać się do nieba, Bożych znaków szukać trzeba. Bożym znakiem jestem ja, gdy się modlę każdego dnia”.

Po Eucharystii miało miejsce nabożeństwo fatimskie połączone z procesją ulicami osiedla.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik

Żył w latach 1591 – 1657. Należał do zakonu jezuitów. Nazywany jest apostołem prawosławnych.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Chciejmy zaprzyjaźnić się ze świętymi

2022-05-16 22:34

Marzena Cyfert

O. Faustyn Zatoka udziela błogosławieństwa relikwiami św. Andrzeja Boboli

O. Faustyn Zatoka udziela błogosławieństwa relikwiami św. Andrzeja Boboli

Parafia św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu-Sołtysowicach ma orędownika w postaci św. Andrzeja Boboli. Eucharystii z uroczystym wprowadzeniem relikwii świętego przewodniczył o. Faustyn Zatoka, proboszcz parafii.

Na Mszy św. obecne były dzieci, które wczoraj przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą i jako dar ofiarowały relikwiarz dedykowany św. Andrzejowi Boboli. W homilii o. Faustyn zauważył, że jesteśmy obecni na tej Eucharystii dlatego, że chcemy, że nam zależy, bo mamy prośby, chcemy dziękować, czy wielbić Boga.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję