Reklama

Niedziela Wrocławska

Chciejmy zaprzyjaźnić się ze świętymi

Parafia św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu-Sołtysowicach ma orędownika w postaci św. Andrzeja Boboli. Eucharystii z uroczystym wprowadzeniem relikwii świętego przewodniczył o. Faustyn Zatoka, proboszcz parafii.

Marzena Cyfert

O. Faustyn Zatoka udziela błogosławieństwa relikwiami św. Andrzeja Boboli

O. Faustyn Zatoka udziela błogosławieństwa relikwiami św. Andrzeja Boboli

Na Mszy św. obecne były dzieci, które wczoraj przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą i jako dar ofiarowały relikwiarz dedykowany św. Andrzejowi Boboli. W homilii o. Faustyn zauważył, że jesteśmy obecni na tej Eucharystii dlatego, że chcemy, że nam zależy, bo mamy prośby, chcemy dziękować, czy wielbić Boga.

– Św. Andrzej Bobola zanim został zabity powiedział: "Moja wiara prowadzi do zbawienia, nawróćcie się". Bardzo ważną rzeczą jest, żeby wiedzieć, do czego prowadzi nas nasza wiara. To są nie tylko obrzędy i zewnętrzne uroczystości. To jest świadomość, że jestem przez Boga bardzo ukochany – mówił o. Faustyn. Przypomniał o testamencie Pana Jezusa z Wieczernika, który tak nas ukochał, że oddał za nas życie.

– Jeśli kocham Pana Boga, to nikogo i niczego się nie boję – ani trudu, ani cierpienia, ani pracy, ani modlitwy, ani pokusy, ani wroga, ani przyjaciela, nikogo – podkreślał ojciec proboszcz i zauważył, że wielki święty Andrzej Bobola przychodzi do nas na obecne trudne czasy. – Przychodzi po to, by powiedzieć: „Nie bójcie się, miłość zwycięża wszystko, miłość jest ponad wszystko”. Jeśli kochasz, Bóg da Ci moc. Jeśli wierzysz, ta wiara prowadzić Cię będzie do zbawienia, do szczęścia. Wczoraj mówiliśmy o tym, że niebo schodzi na ziemię. Zeszło wczoraj do serc naszych dzieci, bo ta wielka uroczystość odbiła się echem w całym niebie. Skoro aniołowie cieszą się z jednego grzesznika, który się nawraca, to jak wielka musi być radość z tych, którzy kochają Pana Boga, wielbią Go i wysławiają. Dzisiaj mamy św. Andrzeja Bobolę, który uczy nas, że trzeba kochać, ufać i wierzyć mimo wszystko. Gdybyśmy posłuchali świadectw, jak wielkie rzeczy Bóg czyni przez orędownictwo świętych, to byśmy naprawdę byli zadziwieni – mówił o. Faustyn.

Zachęcał następnie do szczerej modlitwy za wstawiennictwem świętych. W parafii znajdują się relikwie bł. ks. Popiełuszki, św. Alberta, św. Franciszka, franciszkańskich polskich męczenników, Jana Pawła II i św. Andrzeja Boboli. Zachęcał do zapoznania się z życiorysem świętego poprzez lekturę czy film.

Reklama

– Chciejmy tak naprawdę zaprzyjaźnić się ze świętymi, być blisko tych, którzy kochają Boga. Świeci są po to, aby nas wspierać, uczyć, żeby nas też czasami upominać. Ale nade wszystko, aby nas wspierać w wielbieniu Boga. Ufam i wierzę, że św. Andrzej Bobola będzie dla nas orędownikiem i będzie tym, który przyniesie ogrom błogosławieństwa. I myślę, że nie będziemy leniwi, nie będziemy obojętnie wobec niego przechodzić. Myślę, że będzie to dla nas ogromna łaska i zobowiązanie, żebyśmy chociaż trochę jak on wierzyli, tak jak on kochali, tak jak on głosili Chrystusa i tak jak on pięknie żyli – zachęcał o. Faustyn.

Po Eucharystii miało miejsce indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Andrzeja Boboli.

2022-05-16 22:34

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: Polak wśród 44 metropolitów, którzy w środę otrzymają paliusze od papieża

2022-06-28 12:16

[ TEMATY ]

Watykan

Bożena Sztajner

ZDJĘCIE ARCHIWALNE

ZDJĘCIE ARCHIWALNE

29 czerwca, w uroczystość św. Piotra i Pawła, papież Franciszek wręczy paliusze 44 nowym metropolitom. Wśród nich jest Polak, abp Józef Guzdek, metropolita białostocki, a także białoruski hierarcha o polskich korzeniach abp Józef Staniewski, któremu papież powierzył kierowanie archidiecezją mińsko-mohylewską.

Abp Józef Guzdek został mianowany przez papieża Franciszka metropolitą białostockim 16 lipca 2021 r. 3 września 2021 r. objął kanonicznie archidiecezję, a 4 września odbyły się uroczystości jego ingresu do katedry białostockiej. W najbliższą środę, 29 czerwca, wraz z 43 nowymi metropolitami z całego świata, otrzyma on paliusz z rąk papieża Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2022 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

S. Orianne – na Instagramie o spotkaniu z Chrystusem

2022-06-30 20:59

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Siostra zakonna

Instagram

KAI/Instagram / @orianne_jn

s. Orianne Pietra René

s. Orianne Pietra René

Czy można ewangelizować uśmiechem? Tak mogłoby się wydawać, patrząc na zabawne filmiki zamieszczane na Instagramie przez s. Orianne, młodą Córkę św. Pawła, Kanadyjkę z urodzenia, przebywającą w wydawnictwie sióstr paulistek w Bostonie, w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli natrafimy na konto s. Orianne Pietra René, praktycznie nie sposób się nad nią nie zatrzymać, ponieważ ta młoda zakonnica może się pochwalić, obok wielkiej kompetencji w posługiwaniu się mediami i spontanicznego ładunku ironii, także niezwykłą mimiką twarzy. Ta ironia nigdy nie jest celem samym w sobie, ale zawsze wyraża sens duchowy i przypomina o Ewangelii swoim ponad 33 tys. followersom. „Podjęłam życie zakonne, gdy miałam 27 lat a profesję złożyłam w zgromadzeniu sióstr paulistek dopiero w ubiegłym roku” – rozpoczyna rozmowę z watykańskim portalem Vatican News.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję