Reklama

Niedziela Wrocławska

Jak wychować dzieci do wiary

Kompania Jonatana w parafii NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie zaprasza rodziców na serię spotkań „Jak wychować dzieci do wiary”.

Kompania Jonatana

„Jak wychowywać dzieci do wiary” to kurs, który został zapoczątkowany przez Artura Skowrona, lidera wspólnoty Kompania Jonatana. Razem z nim prowadzi go Elżbieta Woźniak-Łojczuk, szczęśliwa żona i mama oczekująca narodzin czwartego dziecka. – Pierwsza edycja odbyła się na wiosnę tego roku i okazało się, że jest na kurs duże zapotrzebowanie, że rodzice chcą wiedzieć, co można zrobić, aby bardziej wychowywać dzieci do wiary – mówi Elżbieta Woźniak-Łojczuk. I dodaje: – Najważniejsze, co możemy dzieciom przekazać jako rodzice, to właśnie wiara. Wiara sprawia, że w życiu podążamy właściwą drogą, a nawet jeśli są problemy, wiemy, gdzie szukać pomocy, Kogo się trzymać.

– Uważam, że ten kurs powinna przejść każda katolicka rodzina. Daje on pewne narzędzia, podsuwa różne rozwiązania i pomaga przemyśleć, jakiego człowieka chcemy wychować. To taka baza z obszaru wychowania, która pokazuje, co jest najistotniejsze – tłumaczy Elżbieta Woźniak-Łojczuk. – To też trochę taki czas zatrzymania dla rodziców, bo często wychowanie dzieci idzie trochę z rozpędu. Świat nas popycha raz w prawo, raz w lewo, a my płyniemy z prądem. A chodzi o to, aby to wychowanie było świadome, żebyśmy wiedzieli, jak dzieci się rozwijają, jak przebiega u nich rozwój duchowy. Oczywiście nie mamy gwarancji, że nasze dzieci będą zawsze blisko Boga, wiemy z doświadczenia, że różnie bywa. Ale ważne, aby dać dzieciom mocny fundament wiary, do którego zawsze będą mogły wrócić, niezależnie od tego, co się będzie działo w ich życiu.

Gorąco zapraszamy na spotkania, które odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w parafii NMP Bolesnej na Strachocinie, ul. Tatarakowa 1. Kurs wystartował 8 listopada, ale można jeszcze dołączyć!

2022-11-15 17:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie przeszkadzajmy królestwu Bożemu wzrastać w nas!

2023-01-04 10:25

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 26-34.

Piątek, 27 stycznia 2023. Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

2023-01-24 20:30

[ TEMATY ]

czyściec

stock.adobe.com

Nieprzeliczona, nieobjęta wprost myślą jest rozmaitość tych mąk, gdyż każda wina ma swój odpowiednik w cierpieniu. Najstraszniejszą męką duszy jest tęsknota za Bogiem, którą odczuwa stale z wyjątkiem okresu, który spędza w niektórych kręgach czyśćca, gdzie niemożność zwracania się do Niego myślą – jest najokrutniejszą męką właśnie.

We wszystkich zresztą innych kręgach dusza rwie się ku górze, ku światłu, ku Bogu i cierpi z powodu niemożności zbliżenia się do Niego przez swoje nieodpokutowane jeszcze winy. Żadne pragnienie, do jakiego serce ludzkie jest zdolne, nie może się z tym równać, gdyż jest to pragnienie powrotu do swego Stwórcy i Pana wiedzącej, wyzwolonej już z ciasnoty zmysłów, nieśmiertelnej duszy. Bóg ciągnie ją ku sobie jak olbrzymi o prze-możnej, obezwładniającej sile magnes. Tęsknota za Bogiem jest więc czymś, czego dusza wyzbyć się nie może, tak jak ślepe, bezwolne opiłki metalu nie mogą przestać rwać się ku przyciągającym je biegunom. Tęsknota ta jest więc niejako tłem, na którym zarysowują się rozmaite desenie i zygzaki cierpień, udręczeń i stanów pokutującej duszy.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek wyjaśnia: homoseksualizm nie jest przestępstwem, lecz grzechem

2023-01-28 12:31

[ TEMATY ]

homoseksualizm

LGBT

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Każdy akt seksualny poza małżeństwem jest grzechem – przypomniał Ojciec Święty w napisanej wczoraj, 27 stycznia notatce posłanej do amerykańskiego jezuity Jamesa Martina – czołowego duszpasterza osób homoseksualnych w USA.

Słowa Franciszka w wywiadzie dla Associated Press z 24 stycznia, gdzie wyraźnie stwierdził, że homoseksualizm nie jest przestępstwem, a ustawy penalizujące homoseksualizm są „niesprawiedliwe” zostały okrzyknięte przez obrońców LGBTQ kamieniem milowym, który pomoże zakończyć prześladowania i przemoc wobec osób LGBTQ. Ale jego odniesienie do „grzechu” wywołało pytania, czy uważa, że samo bycie gejem jest grzechem. Ks. James Martin, amerykański jezuita, który prowadzi w USA posługę Outreach dla katolików LGBTQ, poprosił papieża Franciszka o wyjaśnienia, a następnie opublikował w piątek na stronie internetowej Outreach odręczną odpowiedź papieża .

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję