Reklama

Niedziela Wrocławska

Czuwanie przed Adwentem

W parafii św. Józefa Rzemieślnika o. Krzysztof Piskorz, karmelita poprowadził czuwanie z modlitwą uwielbienia przed zbliżającym się Adwentem.

2022-11-23 18:03

Marzena Cyfert

O. Krzysztof Piskorz, karmelita

O. Krzysztof Piskorz, karmelita

Czuwanie poprzedziła Eucharystia z okolicznościową homilią, z której zebrani dowiedzieli się, na czym polega istota przyjęcia Dobrej Nowiny. O. Piskorz podkreślił m.in., że bardzo potrzebujemy wierności, która ma być aż do śmierci.

– I o taką wierność trzeba prosić, bo człowiek może być wierzący i praktykujący i tak sobie żyć z dnia na dzień, a kiedy przyjdzie jakiś ucisk, to ani się nie spodziewa, aż może nagle odwrócić się od samego Pana Boga. Bo tak naprawdę czy dobrze siebie znasz? Czy jesteś w stanie powiedzieć, że przetrwasz wszystko? – pytał o. Piskorz.

Zauważył, że wolność człowieka jest nieprzewidywalna, człowiek nie wie, jak się zachowa w ekstremalnej sytuacji.

Reklama

– Dlatego trwamy przy Panu Bogu, bo to trwanie i przychodzenie do Niego, ta świadomość, że ja mam Ciebie, Panie Boże, że słucham Twojego słowa i karmię się Twoim Ciałem, będzie wpływać na nasze decyzje, tak żeby ta wolność sobie poradziła z tym, co będzie dla niej niespodzianką, co będzie nieprzewidywalne, zaskakujące człowieka. Człowiek, trwając przy Panu Bogu, jest w stanie przejść to zwycięsko, by otrzymać wieniec życia – mówił karmelita.

Powołując się na jednego z autorów książki o św. Józefie podkreślił, że scenariusz naszego życia nie jest napisany z góry, on jest pisany jako owoc nieustannego dialogu między człowiekiem a Bogiem, z poszanowaniem ludzkiej wolności.

– Jak ja będę odpowiadał Bogu na Jego Objawienie? Czy przyjmę całym sercem to, co mi daje? Będziemy to rozważać w nadchodzącym Adwencie, razem z Maryją, która wypowiedziała swoje Tak – mówił kapłan.

Zaznaczył, że doświadczamy dzisiaj różnych trudnych rzeczy, które nas zaskakują: pandemia, wojna i przestrzegał, byśmy z tego powodu nie robili z siebie męczenników XXI wieku, bowiem nasi przodkowie przeżywali równie trudne czasy.

– Za chwilę diabeł wymyśli jeszcze coś innego i ty musisz być inteligentniejszy od niego mądrością Pana Boga, żeby nie dać się zwieść z tej drogi i nie wpaść w pułapkę kontemplacji tego, co dzieje się na świecie. To ma być ciągła koncentracja na Panu Bogu i na Jego propozycji Zbawienia – podkreślał o. Piskorz.

Po Eucharystii odbyło się uwielbienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

[ TEMATY ]

Kielce

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

CZYTAJ DALEJ

Lasy Państwowe odpierają zarzuty posłanek KO dot. konkursu "Drewno jest z lasu"

2022-12-06 18:35

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Konkurs „Drewno jest z lasu” służy wyłącznie promocji drewna jako naturalnego surowca, był otwarty dla wszystkich i miał obiektywne kryteria - brzmi wtorkowe oświadczenie Lasów Państwowych. Wcześniej posłanki KO poinformowały o zawiadomieniu prokuratury w związku z tym konkursem.

"Lasy Państwowe od zawsze, na różne sposoby, wspierają lokalne społeczności w całej Polsce, m.in. organizując konkursy. Lasy Państwowe protestują przeciwko próbom upolitycznienia społecznej działalności leśników, a zwłaszcza podawania nieprawdziwych informacji, które mają celowo wprowadzać w błąd opinię publiczną" - brzmi oświadczenie LP, opublikowane na stronie Lasów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję