Reklama

Aspekty

Zaproszenie na rekolekcje dla mężczyzn w Gorzowie

W dniach 3, 4 i 5 kwietnia w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim odbędą się rekolekcje dla mężczyzn "Wolni od niemocy".

“Wolni od niemocy” to tytuł rekolekcji dla mężczyzn, które odbędą się 3, 4 i 5 kwietnia w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim.

W ich trakcie zostanie poruszona tematyka zniewoleń, które dotykają męskich serc: zranienia, nieczystość i mamona. Uczestnicy rekolekcji przejdą drogę wyzwolenia z tych kajdan przez ich rozpoznanie, nazwanie i przede wszystkim – oddanie Jezusowi Chrystusowi.

Rekolekcje poprowadzą:

Reklama

Bp. Adrian Put – biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz wspólnota dla mężczyzn Droga Odważnych – www.drogaodwaznych.pl

Każdy dzień rekolekcji rozpoczyna się Eucharystią o godzinie 18:00, po której, o 19:00 odbędzie się konferencja.

Wstęp wolny.

Świadectwo uczestników poprzedniej edycji “Wolni od niemocy”

“Podczas 3. dnia rekolekcji dotarło do mnie jak bardzo jestem przywiązany do swojej mamy i że powinienem z tym coś zrobić, żeby pójść do przodu. Wcześniej także o tym słyszałem, ale teraz Pan dał mi to poznać „mocniej”. Dziękuję Mu za odkrycie na nowo postu.”

Dominik

“Pan Bóg już kilka lat temu dał mi doświadczenie tego, że pamięta o mnie, gdy byłem pod “finansową ścianą”.

I choć wciąż o tym pamiętam, to jednak nie potrafiłem do końca zaufać w to, że to On najlepiej troszczy się o mnie. Pierwszy dzień rekolekcji, poświęcony mamonie, sprawił, że od teraz dziesięcina będzie już moim “stałym punktem programu”. “

Piotr

“Podczas każdego z tych 3 dni rekolekcji doświadczyłem niezwykłego spotkania z Bogiem. Każdego dnia zrywał z moich oczu plastry, które przysłaniały mi smutną prawdę o mnie samym.

Pokazywał, co jest nie tak, ale nie zostawiał mnie z tymi okropnymi wizjami. Tulił mnie jak Tato i wskazywał którędy mam iść. To coś, czego nigdy nie doświadczyłem na żadnych wcześniejszych rekolekcjach.”

Patryk

2023-03-27 17:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: działalność Matteo Ricciego aktualnym wzorcem ewangelizacji

2023-05-31 09:34

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

Na niezmienną aktualność ducha i metody misyjnej żyjącego na przełomie XVI i XVII wieku swego zakonnego współbrata, czcigodnego sługi Bożego o. Matteo Ricciego wskazał Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Podkreślił jego umiłowanie narodu chińskiego i znaczenie jego dzieła dla relacji między kulturą zachodnią a chińską.

Papież podkreślił staranne przygotowanie o. Matteo Ricciego do podjęcia misji na Dalekim Wschodzie i niezłomność w pokonywaniu trudności. Zwrócił uwagę na wysiłki, by dotrzeć do chińskich elit naukowcach i inkulturować wiarę chrześcijańską w dialogu z kulturą chińską. Dzięki temu był w stanie podjąć współpracę z wybitnymi przedstawicielami pierwszego pokolenia tamtejszych katolików. Był nie tylko naukowcem, ale także żarliwym głosicielem Ewangelii. „Oprócz jego doktryny, to właśnie jego świadectwo życia religijnego, cnót i modlitwy, jego miłosierdzie, pokora i całkowity brak zainteresowania zaszczytami i bogactwem doprowadziły wielu jego chińskich uczniów i przyjaciół do przyjęcia wiary katolickiej” – stwierdził Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Dyrektorzy wydziałów katechetycznych o tym, jak wychodzić na współczesne areopagi

2023-05-31 14:37

[ TEMATY ]

katecheza

Karol Porwich/Niedziela

Katecheza w parafii jest przede wszystkim wydarzeniem, które buduje osobowe relacje, więzi w wymiarze naturalnym i religijnym, nadprzyrodzonym - wskazał o. dr hab. Mirosław Chmielewski podczas wykładu w ramach Ogólnopolskiego Spotkania Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych. Gospodarzem tegorocznego wydarzenia jest diecezja siedlecka, a miejscem zjazdu jest Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu.

Pierwszy referat „Między Areopagiem a Koryntem – wybrane wskazania dla katechezy w parafii” przedstawił o. dr hab. Mirosław Chmielewski CSSR z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję