Reklama

Niedziela Wrocławska

Diecezjalne Duszpasterstw Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Wrocławskiej

Misja bycia nauczycielem

Wrocław: Diecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców przygotowało dzień skupienia, który poprowadził ks. Teodor Sawielewicz z Teobańkologii.

2023-09-17 23:30

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Teodor Sawielewicz

ks. Teodor Sawielewicz

Nauczyciele i wychowawcy mieli okazję wysłuchać konferencję kapłana znanego z ewangelizacji w mediach społecznościowych. - Ksiądz Teodor wskazał, że nauczyciel powinien być autorytetem dla ucznia, w innym przypadku jego nauczanie może okazać się nieskuteczne i niewiarygodne - mói ks. Rafał Michaelis, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców i dodaje: - Bycie nauczycielem czy wychowawca to nie tyle powołanie, ile misja. Źródłem tej misji jest Duch Święty, a to oznacza, że nie tylko na katechezie powinno korzystać z Jego pomocy.

W spotkaniu wzięło udział ok. 70 nauczycieli. Spotkania duszpasterstwa odbywają się w każdą 3 niedzielę miesiąca.

Uczestnicy dnia skupienia mieli możliwość posłuchania jeszcze raz ks. Teodora, gdyż podczas Eucharystii w kościele św. Franciszka z Asyżu wygłosił homilię. Kapłan nawiązał do Ewangelii i zachęcał do wiedzenia Bożej miłości, która objawia się w Bożym słowie i przykazaniach. - Jeśli zrobię z tego, co Bóg naucza prywatny folwark, to nie będę budował Królestwa Niebieskiego.

Taki dzień skupienia był dobrą okazją do integracji środowiska nauczycieli i wychowawców - mówi ks. Michaelis i dodaje: - Nasze spotkanie miało trzy cele: modlitwa, integracja oraz zaproszenie do uczestnictwa z życiu duszpasterstwa.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

70 lat służb konserwatorskich na Ziemi Lubuskiej

2023-09-28 15:16

[ TEMATY ]

Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków

Służby konserwatorskie

Ziemia Lubuska

Karolina Krasowska

Najwyższe diecezjalne wyróżnienie z rąk bp. Tadeusza Lityńskiego za opiekę nad zabytkami sakralnymi w diecezji otrzymała lubuska wojewódzka konserwator zabytków dr Barbara Bielinis-Kopeć

Najwyższe diecezjalne wyróżnienie z rąk bp. Tadeusza Lityńskiego za opiekę nad zabytkami sakralnymi w diecezji otrzymała lubuska wojewódzka konserwator zabytków dr Barbara Bielinis-Kopeć

Służby konserwatorskie na Ziemi Lubuskiej obchodzą w tym roku 70-lecie istnienia.

Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się dziś w dawnym klasztorze kanoników regularnych reguły św. Augustyna w Żaganiu. Najpierw była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, a później był czas na wręczenie medali i odznaczeń za opiekę nad zabytkami oraz konferencję. Najwyższe diecezjalne odznaczenie "Zasłużony dla Diecezji ZIelonogórsko-Gorzowskiej" z rąk bp. Lityńskiego otrzymała lubuska wojewódzka konserwator zabytków dr Barbara Bielinis-Kopeć.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Św. Franciszku, naucz nas nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać, nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć, nie tyle szukać miłości, co kochać!

Modlitwa na każdy dzień nowenny

CZYTAJ DALEJ

Piknik ze św. Franciszkiem

2023-09-28 17:33

plakat organizatorów

    Z okazji 12. Dnia św. Franciszka z Asyżu Franciszkanie i Fundacja Brat Słońce zapraszają w niedzielę 1 października na Piknik Rodzinny.

    Piknik odbędzie się tradycyjnie przy bazylice (na skwerze przy Franciszkańskiej), początek o godz. 11.00.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję