Reklama

Niedziela Wrocławska

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej

Trwają obchody 30-lecia KSM-u Archidiecezji Wrocławskiej

W tym roku mija 30 lat od momentu erygowania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Archidiecezji Wrocławskiej. Z tej okazji odbyła się uroczysta sesja w sali konferencyjnej Ossolineum.

2023-11-18 16:46

ks. Łukasz Romańczuk

Podczas zaprzysiężenia nowego zarządu

Podczas zaprzysiężenia nowego zarządu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Była to okazja do wspominania 30 lat działalności KSMu, gdyż na spotkanie przybyli KSMowicze, którzy w różnych latach należeli do tego stowarzyszenia.

Przez te 30 lat wiele się wydarzyło. Każdy z nas ma wspomnienia związane z tym czasem. Dziś dziękujemy Panu Bogu za ten czas, wszelkie podejmowane działania. Nasza radością jest fakt, że Archidiecezja Wrocławska wpisuje się w historii KSMu. Mamy nadzieję, że przed nami piękne lata służby Bogu i Ojczyźnie - mówił Ks.Kamil Kasztelan, diecezjalny asystent KSMu Archidiecezji Wrocławskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Tego dnia na ręce bpa Macieja Małygi przyrzeczenie złożył nowy zarząd KSMu, a następnie głos zabrał ksiądz biskup.- Takie święto jest okazja do wdzięczności, bo wokół nas jest wiele dobra. Po 30tu latach widać to bardzo. Chciałbym wam podziękować za waszą wiarę, wytrwałość, że jesteście w Kościele. Życzę wam dużo duchowych sił na dalszą drogę - mówił biskup.

W dalszej części bp Maciej nawiązał do trwającego czasu presynodalnego i czytanych obecnie listów do Kościołów zawartych w Apokalipsie. Biskup porównał KSM do Kościoła w Filadelfii - Jeśli w czymś się odnajdujemy, to oznacza, że po części tacy jesteśmy, a po części chcemy tacy być - mówił bp Maciej.

Dzisiaj możemy popatrzeć na to, jakie było te 30 lat. Nasze starania wychodzą czasami poza granice. Patrzymy też wstecz. Możemy zobaczyć setki serc oddanych Bogu i bliźnim. To wasze zaangażowanie i determinacja w działaniu. To one tworzą fundament naszych działań. Patrząc w przyszłość widzimy jeszcze większe możliwości - zaznaczył Marcin Skorupa, prezes KSMu AW i zaznaczył, że głównym celem będzie nadal poszukiwanie prawdy, dobroci i sprawiedliwości.Porównał także KSM do drzewa. Powstawały nowe oddziały, przychodzili nowi ludzie i tak się to drzewo rozrastało i dziś mija 30 lat od jego początku.

Głos zabrał także ks. Jerzy Żytowiecki, pierwszy asystent KSMu AW.- Cieszę się, że potrafiliście przezwyciężyć wszelkie kryzysy. Gdy rozpoczynaliśmy działalność, żyliśmy w innych czasach i była inna sytuacja demograficzna - mówił kapłan, a wspominając wskazał na atmosferę panującą w kraju i warunki powstania tego stowarzyszenia we Wrocławiu. - Nie powielajcie tych pomysłów, które były przez lata. W tamtych czasach to się udawało, a dzisiaj potrzebne są nowe metody działania. Wtedy młodzi byli pełni zapału i to im się udało, i tego życzę także wam, abyście pełni zapału podejmowali działania, które pomogą w dalszym rozwoju - mówił pierwszy asystent KSMu Archidiecezji Wrocławskiej.

Reklama

Ks. Kamil Kasztelan zapowiadając dalszą część, mówił o peregrynacji relikwii bł. Karoliny Kózkówny. W dalszej części każdy z zespołów parafialnych miał okazję przedstawić się szerszemu gremium.

Wyemitowany został także film, który przedstawiał historia KSMu oraz osób, które przez te lata go tworzyły w Archidiecezji Wrocławskiej.

Wręczone zostały także tytułu "Przyjaciela Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej". Otrzymali je: abp Józef Kupny, Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Gmina Ziębice, Magdalena i Andrzej Warunkowie, Rafał Śledź, Paweł Napora, Mariusz Szpilarewicz

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odpust zupełny przed żłóbkiem w świątyni franciszkańskiej

2023-12-06 18:26

[ TEMATY ]

odpust

szopka

szopka

Archiwum redakcji

Narodzenie Pańskie jest ważnym etapem historii zbawienia

Narodzenie Pańskie jest ważnym etapem historii zbawienia

Od 8 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r. będzie można uzyskać odpust zupełny, nawiedzając kościół obsługiwany przez franciszkanów i modląc się przed ustawionym tam żłóbkiem. O dar ten i przywilej zabiegała rodzina franciszkańska u Ojca Świętego z okazji przypadającej w tym roku 800. rocznicy żywej szopki, wystawionej przez św. Franciszka w Greccio.

Aby uzyskać odpust wierni muszą ponadto wypełnić zwykłe warunki: być w stanie łaski uświęcającej, nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolną w intencjach papieża.

CZYTAJ DALEJ

Św. Bernadetta Soubirous

[ TEMATY ]

święta

źródło: wikipedia.pl

św. Maria Bernadetta Soubirous

św. Maria Bernadetta Soubirous

Bernadetta urodziła się w Lourdes 7 stycznia 1844 roku. W wieku czternastu lat przy grocie Massabielle objawiła się jej Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie.

W wieku dwudziestu dwóch lat Bernadetta postanowiła zamknąć się w klasztorze w Saint-Gildard, domu macierzystym zgromadzenia sióstr miłosierdzia z Nevers, gdzie pozostała aż do śmierci w 1879 roku.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Mama, tata i dziewięciu synów. Bo wielodzietność jest świetna!

2023-12-08 21:17

[ TEMATY ]

świadectwo

Bliżej Życia z wiarą

Archiwum rodzinne

Rodzina Szkudlarków z Kalisza. Bracia założyli fundację, aby wspierać inicjatywy dzieci w rodzinach wielodzietnych oraz tych, którzy chcą aktywnie działać na rzecz propagowania wielodzietności.

Adam, Jan, Michał, Piotr, Szymon, Wojciech, Krzysztof, Józef i Lech to rodzeni bracia – synowie państwa Szkudlarków. Najstarszy ma 35 lat, najmłodszy – 17. Hanna i Włodzimierz małżeństwem są od 36 lat. Pochodzą z wielodzietnych rodzin. Pani Hanna ma pięcioro młodszego rodzeństwa, p. Włodzimierz – trzy starsze siostry.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję