Reklama

Niedziela Wrocławska

Bułeczki św. Elżbiety

W Klasztorze Sióstr Elżbietanek we Wrocławiu młodzi uczyli się, jak mądrze pomagać. Była wspólna modlitwa, integracja i pieczenie bułeczek św. Elżbiety, które razem z s. Marią Czepiel zanieśli do noclegowni dla bezdomnych przy ul. Małachowskiego.

2023-11-19 15:52

Magdalena Lewandowska

Młodzi piekli dla bezdomnych pyszne drożdżowe bułeczki.

Młodzi piekli dla bezdomnych pyszne drożdżowe bułeczki.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

– Zawsze w listopadzie, kiedy obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, a z inicjatywy papieża Franciszka także Dzień Ubogiego, zapraszamy młodych do pieczenia bułek i pomagania ubogim. Patrzymy na samą św. Elżbietę, która pomagała bezdomnym, chorym, biednym. I nie dawała tylko pieniędzy, ale jako księżna sama piekła chleb, bułki i zanosiła jedzenie potrzebującym. Ofiarowywała im swój czas, zaangażowanie, sama zabierała się do pracy, by im pomóc – mówi s. Maria Czepiel.

Elżbietanka tłumaczyła młodym, jak mądrze pomagać. – Najlepiej chleb wyrasta na drożdżach. A drożdżami, które rozmnażają chleb jest nasza miłość, serce, zaangażowanie, czas. Mądrze pomagać to nie tyle rozdawać pieniądze, co z roztropnością i miłością dzielić się swoim czasem i obecnością z drugim człowiekiem – podkreśla s. Maria. I dodaje: – Dzisiaj nie jesteśmy głodni tylko chleba. Podczas spotkania z młodymi pytaliśmy siebie nawzajem, czego jest „głodny” współczesny człowiek i nie był to tylko głód fizyczny, ale też głód miłości, akceptacji, przyjęcia, nawet przytulenia i uśmiechu. Prostych, zwykłych gestów życzliwości.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Młodzi ze świeżymi bułkami i gitarą odwiedzili noclegownię dla bezdomnych, byli także w zakładzie opiekuńczo-leczniczym u chorych.

Reklama

– Uczestniczę w tym wydarzeniu pierwszy raz i bardzo się cieszę, że mogę tutaj być, pomóc potrzebującym. Wiele otrzymałam od innych ludzi i chciałabym też dać coś od siebie – mówi Julia. – Wszyscy jesteśmy ludźmi, dziećmi Boga, każdemu więc należy się szacunek i pomoc, bez względu na jego sytuację – podkreśla młoda wolontariuszka.

Paulina piec bułki dla bezdomnych przyszła już po raz kolejny: – W pieczeniu bułeczek dla bezdomnych brałam udział wielokrotnie, ale za każdym razem odnajduję coś nowego w drugim człowieku. To piękny czas, żeby zrobić coś dobrego, poznać nowych ludzi i pogłębić swoją wiarę – przekonuje z uśmiechem.

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Godzina Łaski

[ TEMATY ]

Niepokalana

8 grudnia

Karol Porwich/Niedziela

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia każdego roku od godz. 12:00 do 13:00 trwa Godzina Łaski.

O tej godzinie Maryja obiecuje morze łask i zachęca do modlitwy w kościele, a jeżeli to nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, pracy, tam, gdzie akurat przebywamy. To wezwanie do modlitwy nie tylko swoich i swojej rodziny intencjach, lecz także pokój na świecie, Kościół i nawrócenie grzeszników, a także do ofiary i pokuty.

CZYTAJ DALEJ

Podano datę pogrzebu zamordowanych policjantów

2023-12-08 14:39

[ TEMATY ]

pogrzeb

pixabay

Pogrzeby asp. szt. Daniela Łuczyńskiego oraz asp. szt. Ireneusza Michalaka – policjantów, którzy zmarli w poniedziałek w wyniku ran postrzałowych, odbędą się w czwartek 14 grudnia – podała w piątek policja.

Rzecznik dolnośląskiej policji asp. szt. Łukasz Dutkowiak poinformował w piątek, że pogrzeby zamordowanych policjantów odbędą się w czwartek 14 grudnia. Uroczystości odbędą się w kościele pw. Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu oraz w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Uzdrowienia Chorych w Łozinie pod Wrocławiem.

CZYTAJ DALEJ

Bp Solarczyk zawierzył Radom i diecezję Niepokalanej

2023-12-08 20:14

[ TEMATY ]

zawierzenie

Radom

Bp Marek Solarczyk

flickr.com/episkopatnews

- Stajemy dzisiaj razem z Niepokalaną ufając, że nas umacnia i wspiera, abyśmy potrafili zachować wrażliwość wiary - mówił biskup Marek Solarczyk, który w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przewodniczył Mszy świętej w kościele Ojców Bernardynów w Radomiu. Przed liturgią zawierzył Niepokalanej miasto Radom i diecezję.

- Maryjo, jest to miejsce Twojego szczególnego wsparcia i orędownictwa. Z tą nadzieją, w tym dniu wypowiadamy słowa Matko Chrystusa i Matko Kościoła, stajemy przed Tobą z naszą miłością i wdzięcznością. Pragniemy razem z Tobą wielbić Boga za wielkie rzeczy, które Tobie uczynił a przez Ciebie czyni światu i każdemu z nas - modlił się bp Solarczyk przed figurą Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest uznawana za drugą na świecie, wystawioną po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję