Reklama

„Opowiem Ci o Jezusie” śpiewając(o)

Przekazywanie światu Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie jest dzisiaj wyjątkowo trudne. Człowiek przesycony jest informacjami, które wprost bombardują go z różnych stron. Czasem wprost uodparnia się na nowe treści. Stąd nagląca potrzeba rewizji dostępnych metod przekazu Ewangelii.
Niezastąpionym sposobem głoszenia Jezusa Chrystusa jest, oczywiście, wyartykułowane słowo. Jak poucza św. Paweł: „wiara rodzi się ze słuchania” (Rz 10,17), a słowo jest tym, co dociera do ucha i serca człowieka. W tradycyjny i jednocześnie nowatorski sposób chce trafić z Dobrą Nowiną do współczesnego człowieka bp Antoni Długosz.
„Opowiem Ci o Jezusie” to kompozycja 16 utworów, które przedstawiają historię Jezusa Chrystusa wyśpiewaną przez Księdza Biskupa. Autorem wszystkich tekstów jest ks. Stanisław Jasionek. Muzyka została skomponowana przez Tomasza Łękawę, organistę z parafii pw. św. Floriana w Częstochowie, gdzie proboszczem jest ks. Jasionek.
Pragnieniem bp. Antoniego było, aby płyta trafiła do jak najszerszego grona odbiorców. Dlatego też jej zaletą jest to, że nie można jednoznacznie określić adresata płyty. Jest ona przeznaczona dla wszystkich - zarówno dla zaawansowanej grupy teologów, jak i dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie Ewangelii.
Dwukrotna obecność autora tekstów w Ziemi Świętej zaowocowała tym, że płyta ma nade wszystko biblijny charakter. Słuchacz zapoznany jest ze wszystkimi szczegółami z życia Jezusa Chrystusa. Bogate doświadczenie duszpasterskie ks. Jasionka sprawia, że płyta zawiera także cenne spostrzeżenia homiletyczne. Jednocześnie autor tekstów subtelnie przekazuje odbiorcy główne prawdy wiary.
Bp Antoni Długosz nadaje poszczególnym piosenkom swoisty sposób interpretacji. Płyta jest zaproszeniem do głębszego spojrzenia na własne życie, którego źródłem i celem jest Jezus Chrystus. Słuchaniu poszczególnych piosenek mają towarzyszyć refleksja i medytacja, by prowadzić do osobistego spotkania z Jezusem.
Muzyka jest skomponowana w ten sposób, że płyty nie da się słuchać „na raty”. Stanowi ona jednolitą całość i dopiero przesłuchanie wszystkich jej utworów po kolei sprawia, że odsłania ona przed słuchaczem swoje bogactwo. Poszczególne piosenki, nagrane starannie w studiu Jacka Otręby, wprowadzają słuchacza w odpowiedni nastrój, podyktowany konkretną treścią z Ewangelii. Kompozycja może posłużyć jako gotowy scenariusz muzycznego spektaklu, w wykonaniu dzieci lub młodzieży, na każdy okres roku liturgicznego.
Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko sięgnąć po płytę, która niewątpliwie jest dużym krokiem na drodze do spotkania Jezusa Chrystusa.

„Opowiem Ci o Jezusie”, Biskup Antoni Długosz, Częstochowa 2012. Płytę można nabyć u s. Agnieszki Szuty CSFN w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, Aleja NMP 54, tel. 516-46-71-51; siostraagnieszka@kuriaczestochowa.pl.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Krzysztof Włodarczyk: oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i siły

2021-09-21 16:53

[ TEMATY ]

biskup

papież Franciszek

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i wszystkie siły. Chcę służyć całym sobą” – powiedział w rozmowie biskup nominat Krzysztof Włodarczyk.

O woli Ojca Świętego dowiedział się na kilka dni przed ogłoszeniem nominacji. – Było to dla mnie zaskoczenie. Po ludzku pojawiły się również lęk i strach. Jednak natychmiast usłyszałem od nuncjusza apostolskiego słowa, w których przypomniał mi moje biskupie zawołanie „Łaska, miłosierdzie, pokój”. Trochę ochłonąłem i wyraziłem zgodę – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek podziękował Polakom za modlitewne wsparcie ostatniej pielgrzymki

2021-09-22 10:02

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Vatican News

Papież Franciszek

Papież Franciszek

Za modlitewne wsparcie swej pielgrzymki do Budapesztu i na Słowację podziękował papież Polakom podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję