Reklama

Niedziela Sandomierska

Staszowskie pokolenie JPII

Niedziela sandomierska 42/2012, str. 1

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Agata Bazak

Kilkunastu młodych ludzi ze Staszowa wstąpiło do wspólnoty "Pokolenie JPII"

Kilkunastu młodych ludzi ze Staszowa wstąpiło do wspólnoty

Kilkunastu uczniów i uczennic ze szkół średnich w Staszowie złożyło przyrzeczenie poznawania nauki Jana Pawła II i otrzymało krzyże papieskie. W sanktuarium błogosławionego Jana Pawła II zainaugurowała swoją działalność wspólnota „Pokolenie Jana Pawła II” oraz rozpoczęto comiesięczne nabożeństwa za wstawiennictwem Papieża Polaka.
Grupę młodzieży skupioną wokół osoby Papieża założył ks. Grzegorz Maruszak, dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży w Staszowie. Celem wspólnoty jest poznawanie nauczania Papieża Polaka oraz praktyczna realizacja Jego postawy zawierzenia Bogu i Matce Najświętszej. Młodzi poznając nauki Błogosławionego będą również spełniać dzieła miłosierdzia wobec słabszych i potrzebujących. Stąd też działalność grupy polegać będzie na wyjazdach do domów dziecka oraz wspólnych pielgrzymkach śladami Jana Pawła II. Raz w roku przewidziany jest również wyjazd na dwudniowe rekolekcje formacyjne. - Motto do naszych działań stanowią słowa Ojca Świętego: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”. Obcowanie z myślą Jana Pawła II to znakomita forma wprowadzania młodych ludzi w przesłanie nauczania papieskiego, wydobywająca pokłady młodzieńczej wrażliwości, talentu i ukierunkowania na dobro w ludzkim działaniu”- wyjaśnia ks. Grzegorz Maruszak. Poza tym młodzież zajmie się także organizacją Dni Papieskich oraz przygotowywać będzie oprawę nabożeństwa i Mszy św. za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, które decyzją proboszcza parafii ks. Szczepana Janasa odbywać się będą w staszowskim sanktuarium w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Wtedy to również będzie możliwość przedstawienia Bogu osobistych próśb oraz skorzystania z sakramentu spowiedzi.
W Kościele sandomierskim miasto Staszów, a w nim parafia św. Bartłomieja, od ponad trzydziestu lat jest mocno związana z osobą Jana Pawła II, za którego codziennie od początku pontyfikatu wierni modlili się na różańcu - najpierw za samego Następcę św. Piotra i we wszystkich Jego intencjach, a po Jego śmierci o wyniesienie Go do chwały ołtarzy. Z kolei budowany w latach 80. i 90. XX wieku kościół pw. Ducha Świętego powstawał, jako wotum wdzięczności za ocalenie życia Papieżowi podczas zamachu z 13 maja 1981 r. W ubiegłym roku 15 maja, na mocy specjalnego dekretu bp. Krzysztofa Nitkiewicza, świątynia ta podniesiona została do rangi Diecezjalnego Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II, co stanowi wielkie wyróżnienie dla Staszowa i jego mieszkańców. Dlatego też mając tak znamienitego Patrona przy staszowskim sanktuarium powstają wciąż nowe dzieła, inspirowane życiem Błogosławionego.

2012-10-17 07:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„U boku Świętego” – nowa książka kard. Stanisława Dziwisza

„Kard. Stanisław Dziwisz daje przejmujące świadectwo o świętości Jana Pawła II” – powiedział o. Bogusław Steczek SJ, tłumacz książki „U boku Świętego”. Prezentacja polskiej wersji rozmowy sekretarza papieża a obecnie metropolity krakowskiego z Gian Franco Svidercoschim odbyła się w Sali Okna Papieskiego w krakowskiej kurii 11 grudnia.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Pielgrzymkowe dziękczynienie

2021-09-18 16:21

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Akcji Katolickiej

Już po raz kolejny Akcja Katolicka z parafii św. Anny ze swoim duszpasterzem ks. Andrzejem Milczarkiem i grupą parafian udała się z okazji 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej na pielgrzymkę której trasa prowadziła przez ciekawe i historyczne miejsca z pięknymi zabytkami takie jak: Chęciny ( Jaskinia Raj ) , Łysą Górę ( klasztor Świętego Krzyża), Roztocze ze,, szlakiem szumów", Zwierzyniec ( kościół na wyspie pw. św. Jana Nepomucena ), Krasnobród ( Sanktuarium Nawiedzenia NMP z kapliczką objawień na wodzie ), Lublin, który zachwyca Starym Miastem, którego sercem jest zamek królewski z kaplicą św. Trójcy. Miejscami w których modliliśmy się w intencjach wszystkich dzieł ewangelizacyjnych naszej diecezji były: Kaplica Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Archikatedra i Bazylika oo. Dominikanów w Lublinie, Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej z cudowna figurka w Wąwolnicy. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Nałęczowie-miasto i uzdrowisko z którym związani byli S. Żeromski, B. Prus, H. Sienkiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję