Reklama

Niedziela Wrocławska

Prolog 44. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej z pielgrzymką do MB Szkaplerznej w tle

Tegoroczna 44. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę wyruszy za równy miesiąc. Tradycyjnie już grupa 14 wyrusza dwa dni wcześniej. W tym roku zaproszenie kierują nie tylko do tych, co chcą iść do tronu Czarnej Madonny, ale także na pielgrzymkę w pielgrzymce do NMP z Góry Karmel w Głębowicach.

2024-07-03 10:50

Michalina Stopka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Być może wydaje się to zbyt skomplikowane, ale system tego pielgrzymowania jest prosty. 1 sierpnia wyruszamy z kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze. A z racji tego, że pierwszy dzień naszego pielgrzymowania kończy się w Głębowicach, gdzie szerzy się kult Matki Bożej Szkaplerznej, pomyślałem, że można to świetnie wykorzystać, aby poszli z nami ci, którzy z różnych względów nie mogą pójść na całą pielgrzymkę, a taki jeden dzień, mający prawie 37 km, będzie wystarczającym wysiłkiem, aby odczuć tę drogę - zaznacza ks. Łukasz Romańczuk, przewodnik gr. 14 PPW.

Pielgrzymowanie rozpocznie się Mszą świętą, 1 sierpnia o godz. 6:00 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze. - Eucharystia jest dla nas ważną częścią naszego pielgrzymowania. Na tej naszej pierwszej pielgrzymkowej Mszy św. modlimy się razem z pielgrzymami duchowymi, którzy przez całe nasze pielgrzymowanie modlą się za nas. To dla nas cenne doświadczenie. Z kolei Ci, co wybiorą się na jednodniowe pielgrzymowanie, po trudzie dnia, będą mogli odpocząć przy Matce Bożej Szkaplerznej w Głębowicach, a tam też odprawimy nabożeństwo ku czci Matki Bożej, a chętni będą mogli przyjąć szkaplerz karmelitański - podkreśla ks. Romańczuk.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na pielgrzymkę nie trzeba się zapisywać, a do przyjęcia szkaplerza będzie przygotowanie w czasie drogi. - Oczywiście o wszystkim będę mówił w czasie drogi, duchowe przygotowanie do przyjęcia szkaplerza także poczynimy. To nie jest tak, że osoba idąc w pielgrzymce z marszu szkaplerz przyjmuje. Takie pragnienie na pewno rodzi się w sercu pielgrzyma wcześniej, a to nasze pielgrzymowanie jest taką pieczęcią w realizowaniu tego pragnienia - wskazuje przewodnik gr. 14.

Jak zapewnia ks. Łukasz, to nie będzie czas zmarnowany. - 1 sierpnia przypada w czwartek, nie jest to dzień, kiedy wszyscy mają dzień wolny, ale w drodze będziemy praktycznie przez cały dzień. Jeżeli rozpoczniemy Mszą świętą o 6:00, to do Głębowic dojdziemy między 18 a 19 i nawet gdyby ktoś na chwilę chciał nam potowarzyszyć, zapraszamy. To także zaproszenie kierujemy do mieszkańców poszczególnych miejscowości, które będziemy mijać po drodze, aby do nas dołączyć, aby to nasze pielgrzymowanie miało wymiar, że idę ze swojego domu do Matki Bożej. Podejmując decyzję o pielgrzymowaniu jednodniowym warto zatroszczyć się o transport powrotny, bo my jako organizatorzy go nie zapewniamy - mówi ks. Łukasz.

Reklama

Pielgrzymka odbywa się w ramach 44. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. -To nasze pielgrzymowanie, to takie dwa w jednym. Idąc tylko do Głębowic będzie można poczuć atmosferę naszego sierpniowego pielgrzymowania, to także świetna okazja, aby poznać naszych pielgrzymów i wzbudzić w sobie chęci pielgrzymowania na Jasną Górę np. w 2025 roku lub dołączyć do nas w trakcie tegorocznej pielgrzymki - zachęca ks. Łukasz.

Wszelkie informacje na temat 44. PPW umieszczone są na stronie www.pielgrzymka.pl, a informacje o pielgrzymowaniu z gr. 14 z Góry na FB: Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę gr. 14.

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważania na niedzielę: Potrzebujemy odpoczynku

2024-07-18 21:14

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co wyróżnia naszego Boga na tle innych? W tym odcinku odkryjmy najpiękniejszą cechę Boga - Jego nieskończoną czułość i troskliwość.

Poznasz historię apostołów, którzy po ciężkiej pracy zostali zaproszeni przez Jezusa na odpoczynek. Zobaczysz, jak mimo zmęczenia, Jezus lituje się nad tłumami ludzi, którzy przyszli do Niego, ucząc nas, że Bóg zawsze ma dla nas czas i współczucie.

CZYTAJ DALEJ

Prof. Bralczyk: dajmy językowi się rozwijać, ale nie głośmy chwały feminatywów

2024-07-21 10:10

[ TEMATY ]

język polski

Adam Koprowski

Prof. Jerzy Bralczyk

Prof. Jerzy Bralczyk

Dajmy językowi się rozwijać, ale nie głośmy chwały feminatywów, bo przecież nie na tym polega nasz stosunek do płci – powiedział PAP prof. Jerzy Bralczyk, językoznawca.

PAP: Dzień dobry, panie profesorze. A może powinnam raczej powiedzieć dobry wieczór?

CZYTAJ DALEJ

Prof. Bralczyk: dajmy językowi się rozwijać, ale nie głośmy chwały feminatywów

2024-07-21 10:10

[ TEMATY ]

język polski

Adam Koprowski

Prof. Jerzy Bralczyk

Prof. Jerzy Bralczyk

Dajmy językowi się rozwijać, ale nie głośmy chwały feminatywów, bo przecież nie na tym polega nasz stosunek do płci – powiedział PAP prof. Jerzy Bralczyk, językoznawca.

PAP: Dzień dobry, panie profesorze. A może powinnam raczej powiedzieć dobry wieczór?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję