Reklama

Niedziela Łódzka

40 dni modlitwy za życie

Niedziela łódzka 9/2013, str. 5

[ TEMATY ]

modlitwa

życie

Piotr Drzewiecki

Modlitwa w Ognisku Bożego Pokoju

Modlitwa w Ognisku Bożego Pokoju

Od Środy Popielcowej wierni świeccy rozpoczęli w Łodzi czterdziestodniową modlitwę w intencji życia. Akcja jest częścią ogólnoświatowej kampanii modlitewnej „40 Days for Life”, która odbywa się w 261 miejscach. Łódź jest jedynym polskim miastem biorącym w niej udział. „Naszym celem jest pobudzenie do refleksji nad wartością życia najmniejszych, bezbronnych, bezradnych w zderzeniu z cywilizacją śmierci” - mówią zgodnie organizatorzy.

Reklama

W Łodzi akcja „40 dni dla Życia” przebiega w dwojaki sposób. W kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu „Ogniska Bożego Pokoju” przez 960 godzin będzie trwała nieustająca modlitwa, animowana przez wspólnoty świeckie i zakonne naszego miasta. „W naszej modlitwie, szczególnie w Godzinie Miłosierdzia, prosimy o uzdrowienie zranień dla każdej osoby, której dziecko nie może dziś cieszyć się życiem. Ponadto każdy z nas ma okazję, by dziękować za własne życie, a także za życie swoich bliskich. Nasze myśli zwracamy ku Bogu, jedynemu dawcy życia, dziękując za każdego człowieka, dla którego życie ludzkie - od poczęcia aż do naturalnej śmierci - jest najwyższą wartością” - mówi Marcin Kluczyński.

Osoby, które nie mogły przyjechać do kaplicy, przyłączały się do modlitwy w swoim domu. Szczególnie cenna była modlitwa osób chorych i seniorów. Modlitwę domową animowały siostry atonianki, które po zgłoszeniu internetowym wyznaczały datę i godzinę indywidualnej modlitwy. W niedzielę 17 lutego odbyło się szczególne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, podczas którego nastąpiło uroczyste wprowadzenie do kaplicy Ogniska Bożego Pokoju relikwii pierwszego stopnia św. siostry Faustyny Kowalskiej. Za jej wstawiennictwem kontynuowana była dalsza modlitwa za życie.

Idea krucjaty modlitewnej „40 Days for Life” zrodziła się w Stanach Zjednoczonych. Tam już od kilku lat, bezustannie, w dzień i w nocy katolicy modlą się przez 40 dni przy klinikach aborcyjnych. „Dzięki tym modlitwom uratowano tysiące dzieci i ich matek. 3599 dzieci zostało uratowanych od aborcji, 43 pracowników klinik aborcyjnych zrezygnowało z pracy. Każdego roku setki miast na całym globie włączają się w tę akcję. W roku minionym do modlitwy przystąpili mieszkańcy Legnicy, a tym razem nadszedł czas duchowego sprawdzianu także dla łodzian” - tłumaczy motywy powstania akcji w Łodzi, Szymon Malinowski z fundacji „Życie”, współorganizatora czuwania. Więcej informacji na stronie: 40dni.lodz.pl.

2013-02-27 14:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akcja modlitewna „Zawierzyć Miłosierdziu w czasie próby”

„Zawierzyć Miłosierdziu w czasie próby” – pod takim hasłem 23 stycznia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku rozpocznie się czuwanie modlitewne przed 90. rocznicą pierwszego objawienia się Jezusa w obrazie „Jezu ufam Tobie” św. s. Faustynie Kowalskiej.

Do 22 lutego włącznie czciciele Bożego Miłosierdzia każdego dnia będą słuchać słowa Bożego i kontemplować Boże Miłosierdzie: – Chcemy powierzyć Jezusowi Miłosiernemu nasze życie w trudnym czasie, w którym żyjemy – powiedział ks. dr Tomasz Brzeziński, rektor Sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Sztuka i wiara podczas wernisażu w Zakopanem

2021-09-17 19:24

[ TEMATY ]

kultura

górale

Damian Krawczykowski /Niedziela

17 września w Zakopanem odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej "Oblicza Frasobliwego". Podczas wydarzenia zostały ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody w konkursie, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

- Głównym celem konkursu jest pobudzenie inwencji twórczej oraz popularyzacja i dokumentacja unikalnych zjawisk kultury, jakimi są malarstwo na szkle i rzeźba w drewnie. Celem równorzędnym była także popularyzacja tradycji chrześcijańskiej kultu wizerunków Chrystusa Frasobliwego – informują Organizatorzy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję