Reklama

Niedziela Świdnicka

Msza święta polowa w Kłodzku. Znak nadziei po powodzi

W niedzielę 22 września, przed zalanym tydzień wcześniej kościołem Matki Bożej Różańcowej ojcowie franciszkanie odprawili Mszę Świętą polową, w której uczestniczyli poszkodowani przez powódź mieszkańcy oraz wolontariusze, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

[ TEMATY ]

franciszkanie

Kłodzko

powódź w Polsce (2024)

Archiwum parafii Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku

Msza święta polowa przez kościołem MB Różańcowej w Kłodzku

Msza święta polowa przez kościołem MB Różańcowej w Kłodzku

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- W naszym ogrodzie, gdzie jeszcze tydzień temu przepływała rwąca rzeka, odprawiliśmy niedzielną Mszę Świętą dla naszych parafian i tych, którzy pomagają ofiarom powodzi - relacjonowali ojcowie franciszkanie w mediach społecznościowych.

Niedzielnej Eucharystii przewodniczył Minister Prowincjalny Zakonu Braci Mniejszych Prowincji Świętej Jadwigi Śląskiej o. Alard Maliszewski. Ojcowie franciszkanie podkreślają, że wspólnota nie jest osamotniona w swoim cierpieniu. - Wspierają nas bracia z naszej prowincji, prowincji bratnich oraz wielu ludzi dobrej woli. Niech Zmartwychwstały Chrystus umocni miłość między ludźmi, szczególnie w tak trudnych momentach – podkreślali zakonnicy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Msza polowa była wyjątkowym momentem jedności i modlitwy, dającym nadzieję na lepsze jutro w trudnym czasie odbudowy po powodzi.

Przypomnijmy, że zeszłotygodniowa powódź zniszczyła wiele miejsc w Kłodzku i powiecie kłodzkim, w tym zabytkowy kościół i klasztor Ojców Franciszkanów na Wyspie Piasek. Woda sięgała sufitu na parterze klasztoru, a w kościele była na wysokości ambony; z budynku parafialnego wystawał jedynie dach. Zakonników przez cały tydzień wspierali wolontariusze, wojsko oraz kapłani, którzy przyjeżdżali ze swoimi wiernymi, aby pomagać w usuwaniu szkód i porządkować zalany kościół Matki Bożej Różańcowej i pobliski klasztor. Sami franciszkanie uruchomili przy parafii punkt pomocy dla poszkodowanych kłodzczan.

Archiwum parafii Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku

Archiwum parafii Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku

Archiwum parafii Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku

2024-09-22 21:01

Oceń: +18 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bystrzyca Kłodzka. Duchowni niosą nadzieję powodzianom

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

Bystrzyca Kłodzka

powódź w Polsce (2024)

Aleksander Jovičić

Bystrzyca Kłodzka w czasie powodzi

Bystrzyca Kłodzka w czasie powodzi

Powódź, która przeszła przez Bystrzycę Kłodzką i okoliczne wioski, zostawiła za sobą zniszczenia, z którymi mieszkańcy będą się zmagać jeszcze długo.

Parafia św. Michała Archanioła kierowana przez proboszcza ks. kan. Andrzeja Ćwika, której wikariuszami są ks. Adam Makiel i ks. Adrian Pliszka pomimo, że nie ucierpiała bezpośrednio, jest aktywnie zaangażowana w niesienie pomocy poszkodowanym.
CZYTAJ DALEJ

Nominacje nowych wikariuszy w archidiecezji białostockiej

2025-06-04 12:42

[ TEMATY ]

zmiany personalne

zmiany kapłanów

archidiecezja białostocka

Karol Porwich/Niedziela

Arcybiskup Józef Guzdek wręczył dziś dekrety kierujące do nowych parafii 27 kapłanów archidiecezji białostockiej. Wśród nich znaleźli się także dwaj neoprezbiterzy, którzy wkrótce rozpoczną swoją posługę duszpasterską jako wikariusze. Uroczystość była okazją do modlitwy, podziękowania za dotychczasową służbę i zawierzenia nowych zadań Bogu.

W związku ze zmianami personalnymi księży wikariuszy, abp Józef Guzdek zaznaczył, że są one zgodne z prawem kanonicznym i wynikają z realnych potrzeb duszpasterskich archidiecezji. „To normalna praktyka, zgodna nie tylko z przepisami, ale przede wszystkim z potrzebami” – podkreśla metropolita białostocki.
CZYTAJ DALEJ

Consiglia de Martino - uzdrowiona przez Ojca Pio

2025-06-04 21:00

[ TEMATY ]

św. Ojciec Pio

"Głos Ojca Pio"

"Głos Ojca Pio"

Consiglia de Martino

Consiglia de Martino

Wobec nieuchronnej operacji pacjentka jeszcze natarczywiej poprosiła Ojca Pio w myśli: „Ty bądź moim chirurgiem. Ty mnie zoperuj!” Po kilku godzinach odczuła jego cudowną obecność. Poczuła, że ktoś przecina jej szyję. Została zoperowana wirtualnie przez Ojca Pio. Lekarze stwierdzili, że z medycznego punktu widzenia jest zdrowa i rzeczywiście została uzdrowiona.

1 listopada 1995 roku w Salerno we Włoszech około godziny jedenastej (była to uroczystość Wszystkich Świętych) pewna kobieta w wieku czterdziestu pięciu lat przygotowywała się do pójścia na Mszę Świętą. Cieszyła się jak najlepszym zdrowiem, nigdy na nic nie chorowała, była matką trojga dzieci o mocnej budowie ciała. I nagle poczuła ból, któremu towarzyszyło uczucie duszności. W pewnym momencie dostrzegła na lewym barku opuchliznę wielkości pomarańczy. W towarzystwie bratowej udała się do szpitala. Od razu podjęto badania radiologiczne, które wykazały, że nastąpił wyciek limfy z przerwanego kanału piersiowego. Płyn wyciekł poza swoje normalne środowisko i rozlał się po klatce piersiowej i jamie brzusznej. Było go około dwóch litrów. Dokładniejszego opisu ze strony medycznej dokona za chwilę doktor Pietro Violi, który jest specjalistą w tej dziedzinie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję