Reklama

Niedziela Legnicka

Akcja Katolicka w Krzeszowie

Niedziela legnicka 21/2013, str. 2

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Franciszek Kwaśniak

Akcja Katolicka Diecezji Legnickiej 4 maja odbyła swoją doroczną pielgrzymkę do Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Spotkanie rozpoczęło się w bazylice Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył ks. prof. dr hab. Jan Klinkowski, asystent kościelny Akcji Katolickiej. W koncelebrze stanął ks. Aleksander Siemiński, przyjaciel Akcji Katolickiej jednocześnie asystent Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamiennej Górze.

Reklama

Ks. Jan Klinkowski w homilii rozważył temat modlitwy. Jak zaznaczył, jest ona rozmową z Bogiem. Każdy rodzaj modlitwy, indywidualny czy wspólnotowy, powinien przebiegać z pełną uwagą i nabożeństwem. We wspólnocie powinna charakteryzować się jednomyślnością, tak jak jednomyślnie trwali na modlitwie wraz z Maryją uczniowie zgromadzeni w Wieczerniku. Modlitwa to bycie z Bogiem, a bycie z Bogiem tu na ziemi, to nasza nadzieja na życie wieczne.

Po Mszy św. uczestnicy udali się na dalsze świętowanie. Akcja Katolicka co roku z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja, stara się ten dzień przeżyć w duchu patriotycznym. Dlatego też podczas tych spotkań nie zapomniano o pieśni patriotycznej i żołnierskiej. W przygotowanie uroczystości zaangażował się zespół Akcji Katolickiej z Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z Gwizdanowa pod przewodnictwem Adama Zarzyckiego. W śpiew pieśni patriotycznej, żołnierskiej i kościelnej przy akompaniamencie naszych przyjaciół z Gwizdanowa włączyli się wszyscy uczestnicy uroczystości. W spotkaniu wzięło udział blisko 100 osób z całej diecezji. Oprócz członków, sympatyków Akcji Katolickiej i ich rodzin, mieliśmy zaszczyt gościć: Poseł RP Marzenę Machałek, dyrektor biura senator Doroty Czudowskiej Ewę Szymańską oraz Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Legnickiej na czele z prezesem Janem Zimrozem.

W czasie naszego spotkania w Krzeszowie odbywał się 20. Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Prezes Jan Zimroz podziękował organizatorom spotkania za przygotowanie uroczystości: POAK z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Kamiennej Góry za zaopatrzenie i obsługę żywnościową, POAK z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Legnicy za zorganizowanie autokaru oraz pomoc techniczną, POAK z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z Legnicy za obsługę techniczną uroczystości oraz POAK z parafii w Gwizdanowie za akompaniament i prowadzenie śpiewu podczas spotkania.

2013-05-21 15:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Opłatek Akcji Katolickiej

Niedziela przemyska 4/2018, str. III

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

spotkanie opłatkowe

Czesław Urban

Obrady Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Obrady Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

W sobotę 13 stycznia w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej odbyły się obrady Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Następnie uczestnicy spotkania przeszli do kościoła pw. Narodzenia NMP, gdzie odbył się koncert kolęd w wykonaniu Chóru i Orkiestry Kameralnej „Nicolaus” z Kraczkowej.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: od 1 października obowiązkowy paszport covidowy

2021-09-20 22:06

[ TEMATY ]

Watykan

Monika Książek

Od 1 października obywatele, rezydenci, pracownicy i goście Państwa Watykańskiego oraz urzędów Kurii Rzymskiej będą musieli okazywać paszport covidowy. Potwierdza on zaszczepienie przeciw COVID-19, wyzdrowienie z tej choroby lub negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin.

Zarządzenie w tej sprawie wydał przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello, powołując się na wolę papieża, wyrażoną podczas audiencji z 7 września.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi na XXI Dzień Papieski: Wesprzyjmy „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II

2021-09-21 17:08

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

episkopat

Dzień Papieski

Dzieło Nowego Tysiąclecia

św. Jan Paweł II

© Wydawnictwo Biały Kruk/Adam Bujak

Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny – napisali biskupi w Liście pasterskim Episkopatu Polski zapowiadającym obchody XXI Dnia Papieskiego, który przeżywać będziemy 10 października br.

Biskupi przypomnieli, że wciąż aktualne jest wezwanie do ewangelizacji św. Jana Pawła II. „W tym kontekście tak ważne jest szkolne nauczanie religii, które dzisiaj w wielu przypadkach jest jedyną sposobnością proponowania dzieciom i młodzieży Chrystusa. Stanowi ono niezwykłą szansę nowej ewangelizacji lub pre-ewangelizacji wobec osób nieochrzczonych lub nie mających kontaktu z Kościołem. W obliczu wielu negatywnych głosów, nawet w środowisku Kościoła, stanowczo chcemy podkreślić wartość nauczania religii w szkole, które dzięki Janowi Pawłowi II znalazło na powrót swoje miejsce w placówkach oświatowych w 1990 r.” – czytamy w Liście pasterskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję