Reklama

Niedziela Sandomierska

Troska o formację w Domowym Kościele

Do Sandomierza w dniach 4-6 października przybyły pary małżeńskie zrzeszone w Domowym Kościele i pełniące w nim posługę par rejonowych. Jak informuje Ryszard Szymonik: – Nasze spotkanie jest okazją do dzielenia się doświadczeniem formacji w Domowym Kościele z parami małżeńskimi z całej Polski. Gościmy w Sandomierzu przedstawicieli par rejonowych z diecezji: lubelskiej, siedleckiej, zamojsko-lubaczowskiej, radomskiej, opolskiej, częstochowskiej, warszawsko-praskiej i katowickiej. Są również wszystkie pary rejonowe z naszej diecezji. Łącznie w rekolekcjach uczestniczy 16 rodzin. Prowadzącymi spotkanie są przedstawiciele naszej filii, odpowiedzialni za Domowy Kościół w diecezji radomskiej: Ewa i Tomasz Czyżowie, para diecezjalna, i ks. Maciej Korczyński, moderator diecezjalny.

Reklama

Wśród uczestników z naszej diecezji znaleźli się: Henryka i Stanisław Piotrowscy, para rejonowa z Ostrowca Świętokrzyskiego. W tym roku zostali wybrani odpowiedzialnymi w rejonie. W Ruchu Światło-Życie są już 25 lat, a w małżeństwie 32 lata. – Pierwszy raz uczestniczymy w takich rekolekcjach. Możemy tu, jak podczas każdych ćwiczeń duchowych, zbliżyć się do Boga, ale jednocześnie dzięki osobom bardziej doświadczonym w Ruchu, lepiej poznać obowiązki, jakich podjęliśmy się, przyjmując posługę odpowiedzialnych w Domowym Kościele za rejon. Jak tu słyszymy, to do nas będzie należeć koordynacja pracy kręgów w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach oraz mamy dbać o realizację zasad Ruchu w tych kręgach. Do tej pory przeżyliśmy wspólnie podstawową formację oraz uczestniczyliśmy w kilku kursach specjalistycznych. Takie rekolekcje jak zauważamy, dają ogromny zapał i mobilizują do wytężonej pracy na rzecz Domowego Kościoła i małżeństw w nim wzrastających – podsumowują Henryka i Stanisław.

Jak informuje ks. Grzegorz Rożek, moderator diecezjalny Domowego Kościoła: – W naszej diecezji Domowy Kościół tworzy pięć rejonów: staszowski, ostrowiecki, tarnobrzeski i dwa stalowowolskie. Do zadań par rejonowych należy koordynacja pracy kręgów na swoim terenie. Kadencja pary rejonowej trwa 3 lata. Organizując rekolekcje w Sandomierzu, chcieliśmy dać możliwość dobrego rozpoczęcia posługi tym parom, które dopiero w tym roku po raz pierwszy przyjęły obowiązki troski o kręgi rodzin w swoich rejonach.

2013-10-18 11:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

35 lat Domowego Kościoła w Toruniu

22 września w parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu świętowano 35-lecie Domowego Kościoła w parafii oraz Toruniu, a także 40-lecie ruchu w Polsce

W przeddzień uroczystości członkowie Domowego Kościoła diecezji spotkali się w parafii pw. św. Józefa na Bielanach na rozpoczęciu roku formacyjnego, którego hasłem jest: „Narodzić się na nowo”. W diecezji jest obecnie 50 kręgów, skupiających ok. 300 małżeństw.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II

2021-09-21 14:09

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Msza trydencka

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. trydencka

Msza św. trydencka

Mam nadzieję, że dzięki decyzji o wstrzymaniu automatyzmu [wydawania pozwoleń na odprawianie Mszy według] starego rytu możemy wrócić do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty przypomniał, że jego decyzja „była owocem konsultacji ze wszystkimi biskupami świata”, jaka odbyła się w zeszłym roku. – Od tej pory ten, kto chce odprawiać według vetus ordo powinien poprosić Rzym o zgodę, tak jak się to dzieje w przypadku birytualizmu. Ale są młodzi [księża], którzy miesiąc po święceniach idą do biskupa, by o to prosić – podkreślił papież.

CZYTAJ DALEJ

Kraska: 15 tys. osób w Polsce otrzymało trzecią dawką szczepionki przeciwko COVID-19

2021-09-23 19:55

[ TEMATY ]

COVID‑19

szczepienia

Karol Porwich/Niedziela

W Polsce jest ok. 15 tys. osób zaszczepionych trzecią dawką przeciwko COVID-19 – powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że widać duże zainteresowanie jej przyjęciem.

Wiceszef MZ Waldemar Kraska pytany był w TVP Info o to, czy skierowania dla określonych grup, które będą mogły przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, już są dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję